Sanat ve EğlenceFilmler

Dünya sinemasının ve tanınmaları Başyapıtları

Dünya sinemasının tüm şimdi bilinen klasikleri açıkça konuşmaya kabul edilmez en farklı, bazen zor konular, yükseltmek başarmıştır. Ancak, her zaman değildi.

hemen kanının aksine sanat formları, biri olarak kabul edilmedi gibi 1895 sinemada ortaya çıktı. Uzun bir süre bu eğlenceli sıkılmış halk olarak görev yaptı. Ekranda Arsalar ve eylem yerine bir saçma daha görünür.

sinema onun gerçek yüzünü bulduğunda? Bu doğaldır tüm şaheserleri Dünya sinemasının halkın tanınması seferde değil aldı. Böyle filmleri belirlemek için kriterler bir tür genel olarak sinema sanatına verdikleri önemi, belki de düşünülebilir.

Bu sanat ifadesinin kendi tarzını bulmuş zaman tam olarak saptamak mümkün değildir. Ancak, biz güvenle söyleyebiliriz ki dünya sinemasının başyapıtları Kritik sosyal ve emek sorunlarını çözmek için - ilk yönetmenler anda umutsuz adım karar sadece zaman ortaya çıkmaya başladı.

Bunlar bizi düşündürmek filmler hayatın anlamı hakkında sonsuz değerler ve idealler, hakkında. Çoğu zaman, onlar derin duyguları olmadan görülemez empati kahramanları.

Ve son olarak, onlar tekil vizyon ve sunum muazzam sanatı ayırt olarak, kelimenin tam anlamıyla sanat haline gelmiştir.

Biz bu yasalar bilinen tüm Bugün dünyanın başyapıtları film listesi itaat söyleyebiliriz nereye kadar, bir dönüm metrajlı filmi ile başlayabilir "hoşgörüsüzlük".

Bu film Amerikalı yönetmen DW Griffith tarafından yapıldı ve 1916 yılında yayınlanmıştır. Film sessiz sinemanın başyapıtlarından kabul edilir. 1914 yılına kadar eski Babilliler den - Griffith bir değil dört dönemini tarif edebildi çünkü Tarihçiler bile, onun tür kinofugoy yalnızca birini arayın.

Neden dünya sinemasının şaheserdir filmler Bu "Hoşgörüsüzlükle" başkanlık ediyor? yönetmen o filmi baskısından insan özgürlüğünün yüksek ideallerini, hem de kapsamlı zorlar görüntülenen hangi benzersiz bir tuval oluşturmayı başardığı aşkın gücünü, sınır tanımaz.

Çok güzel bir resim İspanyol Salvador Dali ve sponsor geri 1922 yılında Alman yönetmen Fridrihom Murnau yönettiği sessiz korku filmi "Nosferatu", ve gerçeküstü kısa sessiz film "Endülüs Köpeği", oldu Luis Buñuel 1928 yılında.

Tabii ki, dünya sinemasının başyapıtlarından birçok faşizm sıklıkta endişe ve böyle akut sorunlardır. Çarpıcı bir örnek bir İtalyan Liliana Cavani tarafından 1974 yılında filme filmi "Gece Bekçisi" dir.

Film - yaklaşık doğal olmayan bir cazibe ve sevgi, toplama kampları ve Nazi Eski SS mahkumlar arasında patlak verdi. Cavani önce kimse böyle bir şey vurmadım daha çok açıkça, bu yüzden filmin halk üzerinde büyük bir etki yarattı.

Sovyet sinemasının konuşan. Tabii ki, dünya sinemasının başyapıtları Onlar SSCB gelen şaşırtıcı ve çarpıcı Resimlerinin bir çoğunu içerir.

en yetenekli yönetmenlerinden biri Andreya Tarkovskogo aradı. Zaten Strugatsky kardeşler romanından filme böyle 1966 yılında "Andrei Rublev" ve "Stalker" 1980 gibi bir klasik filmler haline, ve bu liste uzatılabilir. Hemen hemen her resim yönetmeni bir başyapıt olarak kabul edilir.

Sinema Amerikan bağımsız film, David Lynch'in böyle bir usta olmadan eksik olurdu. rezil İngiliz ondokuzuncu yüzyılda yaşamış - 1980 yılında filmi Joseph Merrick "Fil Adam" kaldırarak dünyayı şok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.