Kendini yetiştirmePsikoloji

Erteleme. Hiperaktivite - procrastinators için bir tuzak

Koşul insanlığın her onuncu temsil bilinen istatistiklere göre, erteleme olarak da bilinir. Onun diğer procrastinators bir ortamda bu durumun bir kurban gibi hissettim hemen her okuyucu anları hatırlar rağmen bu hastalık etkilenen yüzdesi çok yüksek değil gibi görünüyor. , Sinir duygusal ve fiziksel yorgunluk hali erteleme çok benzer olduğu için bu, doğaldır.

Tükenmesi onlarca yıl sürebilir nedeniyle kendini sabote etmek kalanı, ve sürekli yorgunluk peşinden gider.

Erteleme öyle ya da kendini sabote sadece tezahürleri olduğunu davranışın farklı ve tuhaf hallerinden oluşan, listesindedir. Ve, davranışsal sistemlerin diğer formları gibi, erteleme modeli birçok tuzaklar ile doludur. hastalık koyar Bu tuzaklar, zararsız görünür, ama onlarla karşı karşıya herhangi bir kişinin yaşam ve özgüvenini yok edebilir.

Genellikle dikkatli fiziksel güç, sessiz duyguların eksikliği ile karakterize sürede planlı bir iş yürütmek için yetersizlik muzdarip kişi, başlangıç için ve ona sırasında.

erteleme bazen gölgede zaman az insan o ilgisizlik ve yorgunluktan biliyorum. Ve sonra bir kişinin yaşam önümüzdeki birkaç ay mahvetmek ve kendine değer gerçekleşmesini yok edebilecek tuzağına düşer, kuvvetlerin girişi hissediyorum.

adam uzun kolayca herhangi iş ve yorgunluk ile çalışmaya başlamak için yetersizlik zarar gördü, bir gün gerçeğe planlarını çevirmek zamanı olduğunu düşüncesiyle uyanır. Ve o gerçekliğe iş atama içine veya kendi projesi, gelecekteki gelişmelerle ilgili öz-sabotaj etkisinin alışkanlığının varlığı çevirmek başlamak başarırsa.

sonraki yaşamında ilk sürümü insanlar bir proje haline kendini bütün koymak için çalışacağız olmasıdır. O hızlı, hedef tarihinden önce, ancak kanepede düşüşünden sonra ve çayı kendini demlemek için mümkün olmaz mümkündür, onun kaliteli gerçekleştirecektir. yılda erteleme ile yaşayan insanlar, zaman daha da zor, sen eceli çalışmaya başlayacak durdurmak biliyoruz. eceli başlamaz Ve eğer kendini sabote tecrübeli savaşçıları, gözler karartmak görülmeye başlandığı zaman, en azından ana kadar kalmak, yorgunluk ve tembellik, tavsiye şeklinde olur.

İkinci senaryo gücü bir dalgalanma hissi bir insan olarak, başarı başlar ve bir minör şey biter, daha da kötü. Sonraki ertelerdi, mantık ve koşulların makul değerlendirmesinin sesini ihmal, bir gecede gibi birçok vaka yapmaya karar verir. insanlar son ana kadar elli olgunun listedeki tüm öğeleri geçmeye çalışırken ümit bu tuzağa yakalandı. Zihinsel listesinde veya bir kağıdın üzerine küçük olabilir ve çok emek-yoğun iş olabilir. Procrastinator, tüm giysi ve mobilya kapakları perestirat, odasında tavan boyası köpek ile bir yürüyüşe ve diğer yükümlülüklerini yerine, nakledilen çiçek olmak bir gün çalışırken, kurulan hastalık tuzaklardan birine yakalanmış. Buna ek olarak, tüm hedeflerin bir kişinin zamanında başarı için, sıcak bir akşam yemeği ve yatmadan bağışlayabilir önünüze koyun. çoğu durumda bu yana hemen hemen tüm procrastinators, gibi Prensip olarak, iş emri yürütme sabaha kadar ertelendi.

Bir günde bu kadar hayatını değiştirmeye karar veren bir adam için görevler çok büyük sayıda kurtulmak çalıştığınızda, onların yetersizlik ve bir şey değiştirmek için yetersizlik güvenen bir baş ağrısı, kötü ruh, olsun.

Çağırım de tanımlandığı gibidir, erteleme aşırı aktivitesi, manik-depresif sendrom, düşünülmüş ve yavaş karar verme ve davranış gerektirir. Bir günde biraz daha yetmiş vaka gerçekleştirmek ve olamaz. Patolojik tembelliğimizin sonrası düzelmesinin bir duruma girerken Tipik haliyle, kuvvet ve arzu böyle bir dalgalanma kez önüne procrastinators her şeyi yapmak. Ve Hiperaktivite durumuna sonra çökmesi onları kurtaracak denetleme hatırlamaya değer, hem de ilgisizlik hali kurtarıldı olduğunu. Buna ek olarak, iki şey kırk başlatılan ve hiçbiri tamamlanmaz daha gün daha iyi yaptı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.