Haberler ve ToplumÇevre

St Petersburg'un yaşamak için en iyi alanları: altyapı, ekoloji

Petersburg, Rusya'nın ikinci başkenti, kültür merkezidir. Birçok kişi bu güzel ve eşsiz şehirde mimari açıdan yaşamak ister. Ancak St Petersburg'un yaşamak için en iyi alanları var ve çeşitli faktörlerden dolayı popüler olmayan bölgeler var.

Nasıl değerlendirilir?

En iyi alan, herhangi bir şehirde çeşitli parametrelerde tanımlanabilir. Ancak yine de çoğumuz için, bir veya daha başka yerde bir daire seçme kriterleri, altyapı geliştirme, ulaşım erişilebilirliği, kriminojenik durum, perspektif ve tarihsel değerdir. Belki de en önemli faktör ekolojik durumdur.

Modern St. Petersburg St. Petersburg'ın çoğu bu bileşen üzerinde yoğunlaşıyor, ancak aslında her bölgenin ekolojinin normlarına uymadığı ortaya çıkıyor. Kuzey Sermayesinin ülkemizin en kirli üç kentinden biri olduğunu söylemek yeterli. Ekolojik durumun seviyesi, egzoz dumanları, endüstriyel tesislere yakınlık, toprağın ekim derecesi gibi faktörlerden etkilenir. En iyi unvanına hak kazanabilecek alanlara genel bir bakış sunuyoruz.

Krasnoselsky

En son değerlendirmelere bakarsanız, çevre güvenliği açısından liderler St. Petersburg'un Krasnoselsky Bölgesi'dir. Çok sayıda yeşillik, burada üç park yeri, endüstriyel tesislerin olmaması - hepsi bu alanın lehine konuşuyor. Az sayıda endüstriyel tesis nedeniyle, hava kirliliği derecesi% 3'de tutulmaktadır. Bölgenin iyi bir altyapıya sahip olmasına rağmen, en yoğun binaları değil, buradaki yaşam koşullarını olumlu şekilde etkiler. Büyük perakende zincirleri de dahil olmak üzere okullar, bahçeler, çeşitli tıbbi tesisler, gıda mağazaları var. Arazinin çevresel güvenliğiyle iyi gelişmiş bir altyapının birleşimi, St Petersburg'un en iyi semtlerinden biri olan St. Petersburg'un Krasnoselsky Bölgesi'ni yerleştirmenize olanak tanır.

Kalinin

Bu alan nüfus açısından liderlerden biridir - St. Petersburg'un yarısından çoğu burada yaşamaktadır. Ekolojik bileşene gelince, çevre peyzajıyla ünlüdür - 1900 hektardan daha fazla alana doğa parkları tarafından işgal edilmiştir. Konut kompleksleri, inşaat sırasında kesintiye uğramayan yeşil alanlar arasında inşa edilmiştir. Yüksek yoğunluklu gelişime rağmen konut kompleksleri iyi tasarlanmış, bu nedenle bölge sürekli havalandırılmış gibi görünüyor.

Uzmanlara göre, kuzey kesimdeki Kalininsky bölgesi daha güvenli, ancak güneyde ekolojik durum kötüleşiyor. Bu, kuzeydeki parkların ve meydanların yoğunlaşmasıyla açıklanıyor ve günümüzde, günümüzde tam güçle işe yaramayan ana sanayi tesislerini inşa ettiler. Kirlilik derecesi, çeşitli işletmeler, araçlar tarafından etkilenmektedir - bu bölge 10'dan fazla nakliye otoyolunu açıklamaktadır. Ve bu ilçenin lider olduğu yere göre toz seviyesini etkiler.

Kalininsky bölgesi gelişmiş bir altyapıya sahiptir, ancak şehir iki bölüme ayrılabilir. Güneyde fabrikalar, fabrikalar, istasyonlar var ve tüm uyku alanları kuzeyde daha fazla yoğunlaşıyor. Ulaşım iletişimi iyi geliştirilmiş, böylece St. Petersburg merkezine çabucak ve sorunsuzca ulaşabilirsiniz.

Moskova

Bu alan, iyi ulaşım erişilebilirliği ve iyi bir ekolojik durum ile karakterize edilir. Bu nedenle en çok talep edilen St. Petersburg'daki yeni binalar listesinde Moskova bölgesinde inşa edilmiş evler bulunmaktadır. Buradaki konut inşaatı aktif olarak geliştiriliyor, ticaret ve sosyal altyapı daha az geliştiriliyor. Burada inşa edilen yeni binalar, dairelerin kentsel seviyeden daha yüksek bir oranda satıldığı prestijli uyku alanlarıdır. Alıcılar arasındaki popülerlik, bölgede büyük yatırım projelerinin uygulanmasıyla da açıklanmaktadır.

Kirlilik derecesi, çevreye karbon tetraklorür atan OJSC "Farmakon" tarafından etkilenir. Olumsuz yönlerden, Moskova ve Pulkovo Otoyollarında yüksek düzeyde bir gürültüye dikkat edebiliriz. Kareler, yeşil alanlar nedeniyle Moskova alanının oldukça yeşil olduğuna inanılıyor - topraklarda 20 bulvar, 3 park var.

sahil

St Petersburg'un yaşamak için en iyi bölgelerini seçerek, şehrin en dinamik olarak geliştiği düşünülen Primorsky bölgesine dikkat etmeyi başaramazsınız. Burada her yıl giderek daha fazla yeni bina, büyük alışveriş merkezi ve ofis binaları var. Alan çevre açısından güvenlidir. Taşımacılık iletişimi olduğu gibi, burada altyapı iyi geliştirilmiştir. Uzmanların söylediklerine göre, sosyal tesislerin sayısı sakinlerin sayısıyla doğrudan orantılı olarak artıyor. Buna göre, Primorsky bölgesinin apartman alıcıları tarafından popüler olacağını söyleyebiliriz.

Vyborgsky Bölgesi

St. Petersburg'un modern LCD'leri Vyborgsky Bölgesi'nde, özellikle Prospekt Prosveshcheniya ve Özerki metro istasyonlarının yakınında bulunan bireysel serilerin evlerine inşa edilmektedir. İlçe, burada inşa edilen alışveriş merkezlerinin, alışveriş ve eğlence komplekslerinin sayısına göre listede dördüncü sırada. Burada giderek daha çok katlı, tuğla monolitik objeler inşa ediliyor ve maliyeti orta ile en yüksek fiyat aralığı arasında değişiyor. Burada, bölgenin ekolojik temizlik seviyesini yükselten yeşil alanlar ve parklar var.

Nevsky

St. Petersburg'un Nevsky semti Neva'nın her iki kıyısında bulunur. Sanayi bölgesi ve fabrikaları yoğunlaşırken, bölge tarihi ve mimari anıtlarla doludur. Nakliye iletişimi bir anda 7 metro istasyonudur, ancak genel olarak emlak alıcıları tarafından popüler olmasına rağmen Nevsky ilçesi çok iyi değildir. Öncelikle, trafik zenginliği nedeniyle, trafikte çok fazla trafik, hafta sonları şehri terk etmenize izin vermeyen kalıcı trafik sıkışıklığı oluşuyor.

St. Petersburg'un Nevsky bölgesi kalkınma açısından heterojendir. Dolayısıyla, sol banka savaş öncesinde veya savaştan hemen sonra inşa edilen en konforlu evleri olmayan alanlarda çalışıyor. Dışarıda, genç aileler için tasarlanmış ekonomi sınıfının yeni konut kompleksleri inşa ediliyor. Sağ kıyısında bir uyku alanı var: Daha az sayıda sanayi kuruluşu, daha yeşil, iyi gelişmiş altyapı var. En elverişli ekolojik durum, ulaşım sakıncaları ve merkezden uzak olmaması nedeniyle burada konut ortalama fiyat kategorisini belirtir.

Nevsky ilçesindeki ekolojinin durumu

Çevreye gelince, Nevsky bölgesi sırasıyla bir endüstri ve çevresel arka plan en elverişli değildir. Yaşam için St. Petersburg'un en iyi alanlarını seçmek, uyku alanlarını tercih eder.

Herhangi bir şehirde olduğu gibi St. Petersburg'da da ekonomik konut olan yerler var, ancak modern ve pahalı binalardan oluşan elit mahalleler var. Prestij öncelikle elverişli bir yere, iyi ulaşım erişilebilirliğine, tarihi değerlerin bulunabilirliğine göre belirlenir. Uzmanlar ve alıcı alanlarında en prestijli konunun genel bir görünümünü sunuyoruz.

merkezi

St. Petersburg'un elit alanları şehrin tarihi merkezinde yer almaktadır. Örneğin, Merkez bölge burada yoğunlaşıyor. En cazip bölge "altın üçgen" dir: bu bölge Neva, Nevsky Prospekt ve Fontanka ile sınırlıdır. Sakin, rahat ve suyun muhteşem manzarasını sunmaktadır. Burada modern elit yeni binalar inşa ediliyor. Buradaki emlak fiyatlarının kentin diğer alanlarına kıyasla önemli ölçüde daha yüksek olduğu açıktır.

St. Petersburg'un bu yerleşim bölgesi, Avrupa başkentlerine çok yakın gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Tarihi merkezlerde bulunan mağazalar, alışveriş merkezleri, butikler, hepsi rahat yaşama katkıda bulunur. Ancak burada ekolojik durum ile her şey düzgün değil. Hava kirliliği transit nakliye nedeniyle oluşur, özellikle bölgenin merkezi otoyolları kirlenir. Kirliliğe katkıda bulunan sanayi kuruluşları da vardır. Tabii ki, durum kısmen büyük parklar ve meydanlar şeklinde yeşil tarlalar tarafından kurtarıldı.

Petrograd

St Petersburg'un en çok yaşamak için en iyi alanları, seçkin bir gayrimenkulün olduğu yerlerdir. Bu bağlamda liderlerin biri Petrograd'daki en eski Petrogradsky ilçesidir. Krestovsky Adası geliştiriciler arasında çok popüler ve burada daha alçak binalar inşa ediliyor. Ekolojik açıdan bakıldığında, bu alan oldukça güvenlidir. Toz ve hava kirliliğinin bulunduğu Petrogradka'nın ana karayollarında ciddi bir gürültü seviyesi görülüyor. Bölgede az sayıda sanayi bölgesi bulunmaktadır, bu nedenle çevre ciddi hasar görmemiştir.

St. Petersburg'da daha iyi yaşayacağınız bir yer arıyorsanız, Petrogradsky bölgesi ideal bir çözüm olabilir. Burada çok yeşil, binanın yoğunluğu ve merkezdeki yerin sürprizleri var. Yeşil alanların bölgenin yaklaşık% 34'ünü kapladığı dikkati çekmektedir. Ve en önemlisi de Alexander Park, Botanik ve Vyazemsky bahçelerine dikkat çeken birçok iyi donanımlı meydan bulunmaktadır. Alan aynı zamanda iş ve dinlenme kolaylığı açısından da iyidir: burada her şey gereklidir, bu da bütün aileler için iyi yaşama imkanı sağlar.

Vasileostrovskiy

St. Petersburg ilçelerinin birçok konut ajansı, halk arasında Vaska'nın gelişimine yönelik umutları dikkate almaktadır. Adanın popülerliği, bölgenin şehir merkezine yakın olması nedeniyle önemli bir dezavantaj da var - Aziz Petersburg geri kalanıyla az gelişmiş ulaşım bağlantıları. Yeni konut komplekslerinin inşası batı kesiminde daha fazla yapılmakta ve ilçenin doğusunda konut alanları yeniden inşa edilmektedir. Uzmanlar Vasilievsky Adası'nda, eski tipik binalardan modern şehir evlerine kadar çeşitli Petersburg daireleri bulabileceğinizi söylüyor.

Ulaşım izolasyonu nedeniyle ilçenin özerk bir altyapısı vardır: burada okullar, enstitüler, sosyal kurumlar var. Ancak burada yaşamak ciddi bir ulaşım problemiyle karmaşıktır: büyük bir alan için sadece iki metro istasyonu vardır.

Çevresel duruma gelince, burada her şey çok düzgün değildir. Çevreye zararlı maddelerin salınmasını sağlayan birçok sanayi kuruluşu halen burada faaliyet göstermektedir. Bölgede, nitrik asit konsantrasyonu seviyesi de aşılmıştır. Hava, Vasilievsky Adası'nın batı ve batı kesimlerinde en yaygın olanıdır.

Sanayi bölgeleri nedeniyle, kirlilik de kirli ve bazı bölgelerde de şehir içinde en kirli olanlardan. Olumsuz katkılarından ve uzun trafik sıkışmalarına katkıda bulunun.

Nereye gideceksin

Az gelişmiş altyapıların yanı sıra ekoloji açısından olumlu bir çevre ile karakterize olan St. Petersburg alıcılarının en popüler alanlarını listeledik. Ekoloji, ulaşım erişilebilirliği ve yaşam kalitesi gibi değerlendirme ölçütlerini göz önünde bulundurursanız derecelendirmenin lideri Moskova bölgesi olacak: bakımlı alanlar ve geniş bir bahçecilik sayesinde temiz ve çevre dostu bir ürün olarak en uygun seçenektir. Petrogradsky bölgesi de iyi, ancak altyapı geliştirme açısından Moskova'ya göre biraz daha aşağıda.

bulgular

Diğer parametreler - ekoloji, park sayısı, hava saflığı - rağmen, suça bakmak açısından tehlike seviyesinin artması, üçüncü satırda Primorsky bölgesini atıyor. Ulaşım burada çok gelişmiş. Ve liderlerin listesini kapatır Merkezi bölge: uygun konuma rağmen, sayısız endüstriyel tesisler nedeniyle çevreye karşı huzur ve çok büyük bir sorunla övünemez. Fakat Merkez Bölgesindeki yaşam kalitesi liderlere güvenle atfedilebilir. Ayrıntılı incelememize dayanarak, yaşamanın, çalışmanın veya okuduğunuz St. Petersburg'un en iyi semtlerinden puan alabileceğinizi umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.