MaliSigorta

Bunları biliyor muydunuz: ölçücüyüm - bu kim?

Modern Uygulamada, Rus işletmeler giderek anket hizmetlerini kullanmaya başladı edilmektedir. Ancak, birçok şirketimizin sahip oldukları insanların yaptığı tam olarak ne en ücra fikrim yok. Bize daha ayrıntılı olarak bu soruyu inceleyelim.

Kim bilirkişi var

kelimesini uzmana anlam yakın, bizim "büyük ve güçlü" için dönersek. Yani, bilirkişi - Bir erkek bir şekilde profesyonel olarak başa kim? Evet, öyle.

Mesleğin temsilcileri derinlemesine, objektif yapılır ve en önemlisi, dava koşullarına bağımsız bir inceleme, sonradan aslında şu ya da bu gerçek var olup olmadığını belirlemek için muktedir. Ayrıca gerçek ve tüzel kişilerin girişimiyle lisanslı alanlar için öneriler hazırlamak.

Biraz tarih

Enstitü: komünist sistem güçler sörveyörlerin çağı aşağıdaki yapılara verildi acil komisyon, CCI uzman tavsiyesi (Ticaret Odası) Soyuzexpertiza.

SSCB'nin yıkılmasıyla birlikte yukarıdaki kurumlar giderek bir uzman işlevini gerçekleştirmek için durdurdu.

ülkedeki "demokrasi zaferi" sonra ilk anket kuruluşları sıfır en sonunda oluşmuştur. Ve bu limanlar ile büyük şehirlerde meydana geldi. Uzmanlar yetkinlik su taşıma sigorta olaylarını araştırırken ile sınırlı tutulurken. Şu anda, bilirkişi - sigorta tüm alanlarında profesyonel.

Genellikle, uzman kurumlar bugün farklı bakanlıklar, kurumlar ve araştırma enstitüleri altındadır.

Moskova, St. Petersburg, Vladivostok ve diğerleri: Bugün anket kuruluşları Rusya'nın birçok büyük şehirlerde başarıyla işlev olduğunu belirtmek gerekir.

bağımsızlık ilkesi esas olan

çalışmalarında, bilirkişi bağımsızlık ilkesi ile hareket edilmelidir. Başka bir deyişle, bilirkişi kurumunun hiçbiri hükümet kurumlarının kontrolü altında olmamalıdır. Ne yazık ki, Rus pratikte tam tersi, yani yabancı mahkemeler sık sık keşif uzmanları tarafından hazırlanan deliller ekstreleri gibi kabul etmiyoruz olduğunu.

görevleri

Her şeyden önce, bilirkişi - analiz ve böyle kaybı gibi sigorta etkinlikler koşullar, doğrulanması konusunda uzman mülkiyete zarar hasara sağlığa, böylece sel, yangın ve meydana. O koordinatları sahne denetlenmesine (uzmanlar, hasar mevcut yakalar neden insanların organize kurtarma). Buna ek olarak, bilirkişi - Bu gemilerin sahipleri ve onları yönetenlerin kulak vermesi gerekiyor görüşleri ana danışman. Ancak, bu uzmanlar tarafından yürütülmektedir görevlerinin tamamı listesi değildir. O deniz kayıtlarını inceleyerek, kazalar ve afetler nedenlerini kurmak için kanıt toplama olmuştur dalgıçlar raporları, görüşme tanıkları, hava raporları kontrol araştırır. Ve uzmanının son aşamada raporun arkasında oturur.

Ayrıca bilirkişi hizmetleri kargo için sertifikaların verilmesi de bulunuyor. Bu istiflenmesi ve düzgün şekilde güvenliği kargo tutar içinde onaylayan bir belgedir ve bu böyle araca zarar vermeden o, hedef salim varmak anlamına gelir.

yasal çerçeve ciddi revizyon ihtiyacı

Ne yazık ki, yasama düzeyinde, anket kuruluşlarının faaliyetleri sonuna kadar ayarlanmamış. sivil hakların Denekler bölüm düzenleyici eylemler yalnızca tarafından yönlendirilir.

Tabii ki, sigorta bilirkişi bazı rekabeti oluşturur, ancak iç piyasada yukarıdaki uzmanların hizmetlerini kullanmak için pazar katılımcıları mecbur olacak hiçbir kural yoktur. Ister - hayır - istediğiniz kadar, onu davet. Dedikleri gibi, isteğe bağlıdır. navlun gemi sahipleri ile herhangi bir sorun olması durumunda genellikle hiçbir beceri gerekmez. Ülkemizde Sigorta gelişmemiş olduğu, bu yüzden kendi başlarına çatışmayı çözmek için tercih ediyorum.

işi yürütmektedir geleneksel aracı ona özgü olmadığından maalesef uygulamada, bilirkişi davranır: o ve danışman ve servis sağlayıcı ve biçen ve sigortacı ve tur operatörü.

Bununla birlikte, bu pazar segmenti olan kademeli ülkemizde gelişen ve araştırma hizmetleri iş ortamında talep giderek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.