Haberler ve ToplumÇevre

St. Petersburg'da mantar için nereye gidebilirim? St. Petersburg mantar yerleri

Sessiz sabah, güneş hala uyurken, mantar toplayıcılar ormanda toplanırlar. Birçok Petersburglular için bu yürüyüş, bir hafta sonu geçirmek için mükemmel bir yoldur. Yoğun ormanın yeşil halı üzerinde yürürken, dinlenmek, güç kazanmak, düşüncelerinizi toplamak ve en önemlisi - doğanın kokulu hediyeler dolu bir sepet getirmek. St. Petersburg'da mantarların bulunduğu yerleri bilmek ister misiniz? Bol bol büyüdün mü? Deneyimli uzmanlar sırlarını paylaşacaklardır.

mevsimsellik

Toplanma zamanını doğru seçmek ve ormanın bu "hazineleri" nin bulunduğu yerleri bilmek çok önemlidir. St. Petersburg nemli iklimi mantarların bol büyümesine katkıda bulunur. Kasaba eteklerinde çam ormanlarında bunları bol miktarda toplayabilir ve bazı yerlere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Hangi mantarların daha önce ortaya çıktıklarını belirlemek için küçük bir masa yardımcı olacaktır.

Petersburg'daki bazı mantar türlerinin mevsimsellikleri
Mantar çeşitleri ay
04 05 06 07 08 09 10
morels + +
safran süt kapağı + + +
beyaz + + + +
russule + + + + +
bir mantar türü + + + + +
sarı mantar türü + + + + +
mantar + + +
Valois + + +
svinushki + + +
volnushki + + + +
champignons + + + +
Özel biniciler + + +
Polonya mantarları +
yelve + +
Turuncu-kapak mantar türü + + + + +
Mokhovikov + + + +
horoz + + +
Shiitake + + + +
Lactarius flexuosus + + +
Lactarius rufus + + + + +
Belyanko + +
Kozlyakov + +

St. Petersburg'un mantar alanları yıldan yıla değişmez. Ancak, her mevsim önceki verim farklıdır. Ayrıca, büyük bir araba akışı ile gürültülü patikalardan mantar toplamayacağınızı da hatırlamaya değer. Egzoz gazlarından tehlikeli maddeleri absorbe edebiliyorlar; bu yutulursa zehirlenmeye neden olabilir.

Peki, nereye mantar (St. Petersburg) için gitmek için ?

Yeni Devyatkino

Şehrin en yakın köyü. Ormana ulaşmak için metrodan yürüyerek gidebilirsiniz, sonra tüm mesafe yaklaşık 4 km'dir. Yerel ormanda chanterelles ve birkaç beyaz mantar bulabilirsiniz. Alan bataklıktır, bu yüzden bilgisiz bir bataklığa düşebilecek kadar cahil bir kişiye tek başına yürümek daha iyi değildir.

Berngardovka

Bu mekanlar her yıl yüzlerce mantar toplayıcı tarafından ziyaret edilmekte, onlarla birlikte değerli "kupalar" almaktadırlar. Burada ormanlar nemli ve sezonda podberezoviki, chanterelles ve boletus bulabilirsiniz. Daha az sıklıkla, ancak beyaz bir mantar bulabilirsiniz. Ancak istasyondan ormana doğru yol yaklaşık 30 dakika sürer. Ancak yürüyüşlerin ve taze mantarların gerçek sevgilileri, büyük bir korku kaynağı değil.

çam

St. Petersburg'da mantarların nerede büyümek istediğini öğrenmek isterseniz, Sosnovo'ya gidin . Köyün çevresindeki ormanlar bollukları ve çeşitliliği ile ünlüdür. Bereketli Noel ağacı ve uzun çamların altında, russula, acı büsbükü, siyah mantar ve chanterelles bulabilirsiniz. Sosnovo'da yağışlı geçen yıl olursa boletus ve soylu bir beyaz mantar toplanırdı.

Snegirevka

Bu köyün kokulu iğne yapraklı ormanları, chanterelles, russules, yosun ve mantarlı mantar severler tarafından karşılanmaktadır. Sadece akşam yemeğine hazırlanmakla kalmazlar, aynı zamanda kışın tuzlanırlar. Soğuk kış günlerinde böyle bir akşam yemeği, gevrek patatesler için parlak mantarlar sadece dolu olmayacak, aynı zamanda havayı artıracak, toplantı sırasında komik maceraları hatırlayacak.

Losevo

Köyün yakınındaki ormanlar pitoresk yerleriyle ve cömert çilekli çayırlarıyla ünlüdür. Hasat yılında, yağlı yosunları, yosunları, podberezoviki, chanterelles ve cepsleri toplayabilirsiniz. Bununla birlikte, bu keyifli alanın yakınında, boş vakitlerindeki konukları ormandaki zevkle yürüdükçe birçok dinlenme evi bulunmaktadır. Ziyaret mantar o kadar fazla değil.

camcılık

Bu köyü çevreleyen ormanlar nemli ve karışıktır. Çünkü St. Petersburg'daki mantarlar sulu, gevrek, nemle dolu ve güneşin altın ışınları tarafından ısıtılır. Bir sürü şist, russules, tavşan var, sık sık boletus ve beyaz mantar var. Ancak, köy St. Petersburg'a yaklaşık bir saatlik mesafede bulunur ve burada sadece özel ulaşım araçlarıyla gelebilirsiniz.

Michurinsky ve Borisovo

Priozersky bölgesi uzun süredir mantar toplayıcıları seçildi. Bol miktarda podberezoviki, boletus, siyah mantar, chanterelles büyür. En özenli beyaz mantarları bulabilirsin. Priozersk ormanları yoğun, sakin, burada her zaman çok sayıda kızılcık, kızılcık ve yaban mersini toplayabilirsiniz.

Siniavino

Yerel alan chanterelles, maslates, russula ve acı ile saçılmış. Hasat yılındaki Sinyavino ormanları beyaz bir mantar ve podruzdeyami ile ünlüdür. Bununla birlikte, bu yerlere giderken dikkatli olmalısın ve savaştan kalan hunileri hatırlıyorsun. Yoğun çimlerle kaplanmış olsa da kolayca başarısız olabilirler.

"Kupalar" için gerçek bir avcı olmanın hayalini kurduğu birçok mahalle var. St. Petersburg'un gerçek mantar yerleri Vyborg, Kolchanovo, Vyritsa, Karelian Isthmus, Dibuny istasyonu çevresindeki ormanlardır. Kurak yıllarda bile çok boletus, yağlı, russula ve mantar var. Beyaz mantar daha sonra belirir, ancak bol miktarda yazılabilir.

Deneyimsiz bir mantar toplayıcı ne gerektiğini biliyor muydu?

Ormana girmek zevk ve uzun süredir beklenen "kupa" sepetini getirirken, koleksiyonun tüm nüanslarından haberdar olmanız gerekir. Mantar toplayıcıların kuralları basittir ve onları takip ederek, yalnızca tüm incelikleri öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Koleksiyon özellikleri:

 • Mantarlar için gün doğmadan önce gitmek en iyisidir. Şu anda çok sulu, parlaktır, güneş altında açıkça görülürler. Ek olarak, eğer uyursanız, diğer insanların buluntularının izlerini kesilmiş bacaklar şeklinde alabilirsiniz.
 • Mantar için en iyi kap hasır sepet. Hava mükemmel bir şekilde geçer ve değerli bulgularınız kırılmaz ve şüphe etmezsiniz.
 • Yağmurdan sonraki gün ormana gitmek en iyisidir. Hiçbir şey için zaman kaybetmemek için, mantarların St. Petersburg'a gitmiş olduğundan emin olmak gerekiyor. Mevsimsellik takvimini kullanarak, bugün sepette nereden bulacağınızı hemen belirlersiniz.
 • Her mantarın kendi büyüme yeri vardır. Geniş bir alanı severler - orman açıkları, alçak çimenlerin çalılıkları, rahat tepecikler. Boletus ve poderezinoviki, yaprak döken ağaçların altında yetişmeyi sever ve çalı ve ladin altında da bu kelebek bulunur.
 • Eski küflü mantarları toplamak istenmez. Çoğunlukla solucan ve yemek için uygun değildirler.
 • Emin olduğun edimliliğiyle, bu mantarları toplayın. Asil türler kalın bir sap ile birbirinden ayrılır, üzerinde folyo halkası yoktur. Bu özellik sadece plaka şeklinde mantar - bal agarikleri ve şampanya içindir.
 • Toplama kültürünü hatırla - bacaklar dikkatlice kesilsin, miselyumu parçalamayın. Çok uzun büyür ve güneş ışınlarının altında anında yok olur. St. Petersburg'daki mantar siteleri korunmalı, böylece önümüzdeki yıl burada ormandaki "hediye" sayısını toplamalı.
 • Zehirli mantar kesilemez veya dokunulmaz.

Giysi ve gerekli öğeler

Mantarlara yönelik bir kampanya için, yoğun bir kumaştan en yakın şeyler en uygun olacaktır. Bu tür kıyafetler, seni kenelerden, sivrisineklerden ve bir sürü böceklerden ısırıkları kurtaracak; bu da ormanda doludur. Kafanın üstünde bir mendil bağlamak, bir şapka ya da şapka takmak daha iyidir.

Ormanda trekking için en uygun ayakkabılar sıcak kauçuk çizmelerdir. Ayaklarınızı ıslanmalarını önleyecektir, çünkü St. Petersburg'daki en iyi mantar yerleri Bataklıklarda bulunurlar.

Ormana gitmek bir felâket haline gelmedi, öyle olmalı:

 1. Telefonu önceden şarj edin. Ormanda kaybolmanız veya arkadaşlarınızın gerisinde kalmanız durumunda buna ihtiyacınız olacaktır. Acil bir durumda onları arayabilir veya kurtarma servisini arayabilirsiniz.
 2. Biraz yemek ve bir şişe su alın. Mantar araması öğle yemeğine kadar uzatılabilir ve bir ısırık almak ve susuzluğunuzu birkaç saat sonra temiz havada su içmek isteyebilirsiniz. Buna ek olarak, su kesikler durumunda yararlıdır - yarayı yıkayabilir.
 3. Kendinize bir pusula ile silah verdiğinizden emin olun. Eğer yoksa, bir anthill veya ağaç kabuğundaki arazide gezinmek yararlı olacaktır.
 4. Ormanın girişinde rahat kalın çubuk bulun. Çalıları itebilir veya yaprakları mantar arayışında toplayabilir. Baston yararlıdır ve bir destek olarak. St Petersburg'un mantar alanları çoğu zaman yılan barınaklarıyla birlikte bulunabilir. Bir çubuk yardımıyla onları uzaklaştıracak ve ellerinizi ısırmaya karşı koruyacaksınız.
 5. Maçları veya çakmakları unutma. Kaybolursan, sıcak tutmak için ateş yakabilirsin. Ek olarak, ormandaki duman kurtarıcılara bulunduğunuz yer hakkında bir işaret vermenin en iyi yoludur.

Varışta, mantar hemen temizlenmeli ve pişmelidir. İşlemlerini "yarın için" bırakması önerilmez. Herhangi bir mantarın yenilebilirliğinden şüpheniz varsa, riske atmayın ve atın. Ayrıca, bu ürünün alerjiye neden olduğunu unutmamalısınız. Bazı mantarlar alkol ile tamamen uyuşmazlar.

Ormanda trekking, değerli "kupalar" dan hoşnut olmak harika duygular, sevinç ve zevk verir. Fakat bu olay sorun haline gelmez, mantar toplayıcılarının tavsiyelerine uyun ve onlara uyun. O halde doğada mükemmel bir tatilin keyfini çıkaracaksınız ve sepetiniz daima dolu olacak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.