Haberler ve ToplumÇevre

Gezi Koroleva, Moskova Bölgesi: açıklamalar, tarih ve ilginç bilgiler

Çoğumuz diğer şehirlerin geçmişi, unutulmaz mekanları hakkında bilgi edinmek istiyoruz. Ancak çoğu insan bunun için zamanımız olmadı. Sonuçta yol, gezi ve dinlenme uzun süre uzatılabilir. Ama neden ileri gittin? Bir gün bulabilir ve bölgenizdeki en yakın şehre gidebilirsiniz.

Bu makale Muskovitler için hazırlanmıştır. Başkentten uzakta değil, göz önüne alacağımız güzel şehir olan Korolev bulunur. Çeşitli gezi turları ve unutulmaz mekanlara turlar oldukça popüler. Öyleyse, bu şehrin ne için ünlü olduğunu öğrenelim ve Moskova bölgesinde Koroleva kentinin turistik yerlerini düşünelim.

S. Korolev ile ilgili ilk şey füzeler, uzaya ilk uçuş, Gagarin. Ancak Moskova bölgesinde büyük bir bilim adamı ve tasarımcının adını taşıyan bir şehir de var.

öykü

Onikinci yüzyılda, Klyazma Nehri'ne dağılmış Slav kabilelerinin çeşitli yerleşimleri kalenin bulunduğu bölgede bulunmaktadır. Bu bölgede, Moskova ve Vladimir-Suzdal prensibini birbirine bağlayan eski bir ticaret yolu bulunduğu düşünülmektedir. On sekizinci yüzyılın başında, Rusya'nın ilk sanayi kuruluşlarından biri - fabrikada tuval ve bez üreten - bu yerde başlatıldı. 1918'de Petrograd'tan bir topçu Podlipki'nin alt yerleşim alanına taşınmıştır.

Bir tatil köyü olan Podlipki, son yüzyılın sonlarında ortaya çıktı ve bundan sonra adı üç yüz değiştirdi: geçen yüzyılın yirmi sekizinci yılında - otuz sekizinci yılda Kaliningsky köyü - Kaliningrad şehri. Ve 1996'da, roket ve uzay sistemlerinin genel tasarımcısı olan SP Korolev'e onuruna, Korolev şehrini değiştirdi. Manzaraları, adın geçmişi ile yakından ilişkilidir.

Kaliningrad'ın yapısı iki daha fazla yerleşim yeri - Bolshevo ve Kostino içerir. Kaliningrad-Korolev tarihçesinin ayrılmaz bir parçası haline gelen eğlenceli bir tarihe sahipler. Üç yüz yılı aşkın bir süredir, Bolchevskaya toprağı antik bir dokuma merkezinin görkemine sahipti. Bolshevo'dan Parusina, Büyük Büyük Petrus döneminde halen gelişmekte olan Rus filosuyla tamamlandı.

Kostino, ülkede ve sınırlarının ötesinde, "Demir" Felix'in önerisi üzerine yirminci yüzyılın yirmi dördüncü yılında düzenlenen evsiz çocukların çalışma topluluğunun varlığıyla tanınmaya başladı.

Ve şimdi ana şeye gidelim. Kraliçenin manzaralarını anlatmaya başlayalım.

Görev Kontrol Merkezi

Görev Kontrol Merkezi 1960 Ekim'inde bu kasabada ilk uzay aygıtlarından gelen bilginin işlenmesine ve analiz edilmesine izin veren bir veri merkezi olarak kuruldu.

Günümüzde, Merkez hala görev yapıyor ve Uluslararası Uzay İstasyonunun Rus bölümünün departmanının, hem de insanlı araçların ve otomatik modda çalışanların uçuşlarını yönetiyor.

MM personeli, merkezin hem Rus hem de yabancı vatandaşlara organize edilmesine yardım edecektir. Korolev şehrinin bu turistik mekanlarını gezme sürecinde, son on beş yıl boyunca orbital istasyonu Mir'in defne ile taçlandığı salonu ziyaret edeceksiniz. Ayrıca, Uluslararası Uzay İstasyonunun ana uçuş kontrol odasını görebileceksiniz ve en önemlisi - nadiren orbita kompleksinin çalışmasının gerçek zamanlı izlenmesine kimseye verilir.

Merkezin düzenlenmesi ve faaliyetleri hakkında pek çok farklı öykü duyacaksınız, yörüngedeki astronotların yaşamı hakkında etkileyici videolar izleyebilirsiniz, ancak hiçbir şey, yörünge istasyonunun kontrolünün gerçek zamanlı olarak izlenebilme olasılığı ile kıyaslanmaz.

Uzay Teknolojisi Müzesi

Bu dönüm noktasının adı, Moskova Bölgesi Kraliçesi kendisi için konuşuyor. Roket ve uzay teknolojimizin yaratılış tarihini açıklayan sergiler; birincil Sovyet uzun menzilli balistik füzelerden, Energia lansman aracına ve Sea Launch stratejik füze ve uzay kompleksine, yapay olarak yaratılan Yerküre uydularından pilotlu uzay taşıma pilotlarına kadar toplanır. Çeşitli modifikasyonların gemileri.

Müze, gösteri salonu, İşgücü Şöleni salonu ve SP Korolev Anıtı Odası tarafından temsil edilmektedir.

sergileyen

Bu manzaraların gösteri salonunda Kraliçe, sadece var olmayan şeyleri keşfedebilir: roketler, uydular ve Sovyet ve Sovyet roketi ve uzay teknolojisinin bütün tarihi gözümüzün önünde açılıyor.

Çalışma salonu şanının yeşermesi - sahip olduğu, geride bıraktıkları insanların yüzündeki öyküler, bunları olmadan, büyük bilim adamlarının, tasarımcıların planları olmadan uygulamak çok sorunlu olacağı sıradan sıkı işçiler öyküsü. Burada her şey var: fotoğrafik görüntüler, belgesel kaynaklar, ödüller, hediyelik eşyalar vs.

SP Korolev'in Anma Odası'nda, ortak bir insanın yaşamı eşleştirilir; ortak insanın modern koşullarda yaratması gereken her şey.

Buna ek olarak, Kraliçe'nin herhangi bir manzarasını ziyaret etmek, sadece tarihe dokunmak için bir fırsat değil, onu izlemek için bir fırsat. Yuri Gagarin'in eve döndüğü cihaza bakmak ve dokunmak, kelimeler tarafından iletilmeyen bir şeydir. Ve orijinal uluslar arası orbital kompleksi "Soyuz-Apollo" ve yörüngedeki istasyon "Salyut" daki benzerliklerinden ötürü insanlık tarihine değinmek için bir fırsat veriyor.

Kraliyet Tarih Müzesi

Kraliyet Tarih Müzesi'ni ziyaret ettiğinizden emin olun. Burada, Büyük Yurtsever Savaş zamanlarından, askeri füzelerin prototipleri, topçu parçaları, çeşitli fotoğraflar ve belgeler gibi uçan teçhizat modelleri bulacaksınız.

Müze ayrıca Korolev kent sakinlerinin savunma ve bilim gelişimine katkılarından bahsediyor. Sergiler, geçen yüzyılın başında, Sivil ve Büyük Vatansever Savaşı'ndan sonra yaz sakinlerinin hayatını anlatıyor. Kent kalkınmasının roket uzayı zamanı, çeşitli savaş roketleri, uzay araçları ve gemilerin maketleriyle temsil edilir.

S. N. Durylin Anıtı Evi Müzesi

S. N. Durylin Historical House Müzesi, Rus genel eğitim açısından önem taşıyan bir müzedir. Sergei N. Durylin, geçen yüzyılın ilk yarısına bir yazar, tiyatro ve edebiyat eleştirmeni (kendisinin de adı verdiği gibi) 'dir.

Bolshevo'daki evi, yıkılmış Tutkulu Manastır'ın kalıntılarına dayanan 20. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Durilin, 17. yüzyılın başlarından 20. yüzyılın başlarına kadar, K. Malevich, R.R. Falk, M.A. Voloshin, V.D. Polenov, K.F. Bagaevsky, L.O.Pasternak ve diğerlerinin eserlerinden inanılmaz bir dizi simge topladı. Ev Müzesi'nde BL Pasternak, S. T. Richter, N. D. Teleshev'in fotoğraf ve kişisel eşyaları ile Küçük, Büyük ve Sanat tiyatroları bakanları korunmuştur. Dolayısıyla burada sadece kültürel açıdan zengin değil, birçok ilginç gerçek keşfediyorsunuz.

Marina Tsvetaeva Müzesi

Kültürel açıdan en görkemli, tuhaf bir müze olan ve yetenekli Rus şair Marina Tsvetaeva'ya ithaf edilmiştir. Bu müze yalnızca Rusya'da değil, aynı zamanda sınırlarının çok ötesinde de biliniyor.

Göçten sonraki ilk günlerde şairin yaşadığı Bolshevo köyünde bulunuyordu. Müze koleksiyonunun en önemli parçaları Tsvetaeva-Efron ailesine ait anıtlardır. Buna ek olarak, ev müzesinin sergileri arasında Yu Zhudro, V. Klerua, G. Zaitsev'in ünlü vatandaşları Tsvetaeva - N. Mandelstam, BL Pasternak, L. Libedinskaya, M.I. Belkina ve diğerlerinin imzaları, Bir zamanlar AS Efron'a ve S.Ya. Efron'a ait olan şeylerin yanı sıra, MA Voloshin, BL Pasternak.

Marina Tsvetaeva Müzesi, sadece paha biçilmez geçmişle ilgili sergiler değil, aynı zamanda ilginç sergiler düzenleyen geleneksel Tsvetaeva okumalarını organize eden yaratıcı aydınların insanlar için bir buluşma yeri.

Müzeler - Moskova bölgesi Korolev şehrinin en önemli turistik yerleri.

Trinity Kilisesi

Trinity Kilisesi, 2007'de Valentinovsky Sahası topraklarında inşa edilmiştir. 2003 yılında, Kutsal Yaşam-Verme Üçlüsü adına ahşap bir kilise kuruldu, 2005 yılında Krutitsy ve Kolomna Metropoliten Yuvenaly tarafından kutsanmıştı . Aynı yıl, Moğol öncesi tapınak tarzında büyük bir anıt yapımına iki katlı tuğla binası başladı.

Bu görüşte ilk taş döşeme, Kasım 2006'da Mozhaisk Gregory Başpiskoposu tarafından gerçekleştirildi. Aynı yıl, alt kilise, Vaftizci Yahya İsa'nın Doğuş Kilisesi ve Şef Trimiphunt'un Aziz Spyridon'u ile Şabat'ın Şablonu ile Pochaev'in Şeref Anıtı şerefine inşa edilmiştir. Pazar okulu, video görüntüleme imkânı olan bir kütüphane.

Tapınakta , Kutsanmış Xenia simgesi ve Moskova Matronası simgesi olan kutsal St. John of Monarchs başpiskoposluğunun baş simgesi olan Kutsal Kraliyet Tutkusu taşıyıcılarının simgesi olan mucizevi bir simge "Kurtarıcı İsa'nın İmgesi" vardır. Bu, Rublev Kutsal Üçlüsü'nin tam bir kopyasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.