Gıda ve içecekAna yemek

Mahzende pancar depolama veya tüm yıl boyunca taze sebze kendilerini nasıl sağlanacağı

Uzun zamandır yapmak için gerekli olan ürünler vardır. Vücut sadece onları yeme zaman zaman gerektirir. Bunlardan biri - zamanki pancar. O çok ünlü ve sevdiğiniz yemekleri üyesidir. örnek, salata veya kırmızı borş için, mümkün herhangi bir zamanda taraftan yemek pişirmek için gerekli temel ürünleri kılan bir şekilde insanlar arasında en popüler - pancar depolama mahzeni bulunmaktadır.

mükemmel oda

kullanılan yüzyıllardır insanlar gelecekte en gerekli besin için ayrılmış olması. Hiç kimse düşünce aç kalmak hitap etmiyor. Uzun ürünün bir kısmını ertelemek ve bir sonraki hasat kadar onları saklamak için kabul edilmiş nedeni budur. Bu esas olarak bir mevsimsel doğa sahip olduğu bilinmektedir sebze anlamına gelir. Tecrübe depolama gösterir oda sıcaklığında mümkün değildir. Bu nedenle, bu tür amaçlar için, ayrı bir oda olması, belirli şartları karşılayarak olmalıdır. pancar için mükemmel bir ambar gibi belirli bir binanın veya odanın yeteneği ile belirlenir çeşitli göstergeler vardır:

  • Sıcaklık (0 +3 derece arasında);
  • Taze hava ve havalandırma olasılığı (zorunlu olarak gerekir);
  • nem (% 85 ila 90);
  • doğrudan güneş ışığı kullanılabilirliği (bu durumda olmamalıdır).

mahzende Tüm bu koşullar pancar depolama oldukça zaman mümkün olduğunda. o harika "muhafaza kalitesi" vardı ve bu sebze oldukça nadir yeteneğidir beri.

depolama yöntemi

Her bir ürünün belirli bir şekilde muhafaza edilmelidir. Hesaba sürecini etkileyebilecek tüm durumları ele almak gereklidir. Yani, mahzende pancar depolanması sebze hazırlanması ile başlar. Her kök bu kir ve toprak kalıntıları yüzeyinden uzaklaştırılır, temizlemek için başlatın. Bu su yardımı olmadan, kuru olmalıdır. Aksi takdirde aşırı nem zorunlu solma, çimlenme yol açar ve daha sonra, büyük olasılıkla, ürün azalmasını engeller. temizlerken cilde zarar verebilir keskin nesneler başvurmak mümkün değildir. Ne de başka bir ürün ovmak gerekir. Aynı zamanda, dış kabuğun bütünlüğünü de tehlikeye sokabilmektedir. Daha sonra 2 santimetre sadece küçük bir sapı uzunluğu bırakarak tepeleri kesmek için gereklidir. Şimdi ürün sadece güneş ışığına erişimi olmayan rüzgarda kurutulmuş ve siz depolama başlayabilir. mahzende pancar depolama - kolay değildir. Bunun için ideal bir konteyner ahşap bir kutu olarak kabul edilir. Fazla miktarda mevcut olan nem kullanılan nehir kum, turba yosunu veya talaş karşı korumak için. tabakalar 3-4 ve bolca seçilen dolgu istiflenmiş kök dökülür.

zorunlu koşullar

sebze depolanması mahzeninde bazı bilgi ve hazırlık gerektirir. Kendiliğinden yapılamaz. Her şey önceden düşünülmüş olmalıdır. nispeten özgür olduğunda mahzenleri hazırlanması, yaz aylarında başlar. Öncelikle tüm raflar ortaya çıkarmak gerekir ve oda iyi bir temiz çıktı ve havalandırın. Sonra onarım ihtiyacı olan herhangi bir raf ya da bölmelerde olmadığı kontrol edin ve mümkünse bunu düzeltmek gerekir. Bundan sonra mevcut metal yapılar boya ve her şeyi yeniden birleştirmek. kemirgenler varlığı için odayı kontrol ve sıkı Mink Noktasını mühürlemek emin olun. Bu oda dezenfekte ve taban kaplamasının üst kısmı tazelemek için, tabii ki, arzu edilen bir durumdur. Bir yerde son bir ay içinde taze kum, talaş ve diğer yardımcı malzemeleri getirmek zaten mümkündür. İdeal olarak, herhangi bir kiler iyi üç bölmeye ayrılmıştır: patates, sebze ve meyve için, ve belirli bir şekilde düzenleyin. mahzende sebze depolanması genellikle farklı şekillerde yapılır. Kutularda havuç ıslak kum döküldü, daha sonra pancar tamamen kuru olması gerekmektedir. Buna ek olarak, sebze ısıya olumsuz bir tutum var, bu yüzden oda katmanlı eğer o, alt katlarda olması daha iyidir. Ve tabii ki zaman zaman açmak ve onlara ürünlerini gözden geçirmek ve tespit etmek ve daha sonra belirgin ile meyve çıkarmak için zaman havalandırmak gerekir hasar belirtisi.

Nasıl kışın ürünü tutmak için

İyi bir ev sahibi hasattan önce ürünlerle ilgili bakım başlamalıdır. Oda önceden düzenlemek ve bir ya da başka sebze içerecektir nasıl dikkate alınması gerekmektedir. Örneğin, kışın pancar depolama farklı şekillerde düzenlenebilir:

Geniş raflar 1. yerleştirme ürünler kaydırın.

açık 2. plastik torba.

kutuları veya özel donanımlı kap 3. Ürünler kum veya diğer higroskopik malzeme dökün.

bodrum ya da bodrum katında küçük bir omuz 4..

patates üzerinde bir perde gibi, meyve ince bir tabaka dökün 5..

korunması şeklinde bankalarda 6..

Bu seçeneklerin her biri avantaj ve dezavantajları vardır. Her durumda sadece kalite meyve saklanmasına iyidir. şüphe uyandırır olmayanlar yalnızca uygun buldukları döşeme önce dikkatlice yeniden gözden ve ayrılmak gerekir nedeni budur. Aksi takdirde, en ufak bir pancar bütün ürünleri bozabilir.

Sebze depolama hakkında bilmeniz gerekenler

bahçe deposundan ürünler, örneğin, konserve gıda kutuları çok daha karmaşık daha olduğunu unutmayın. paketlenmiş ürün yeterli belirli bir sıcaklığa dayanıklı ise, sebze depolama koşulları daha uygun zordur. imi için seçilen opsiyon ve: iki faktör birbiriyle olmalı kapalı iklim. Taze gıdalarda (yeşillik, sebze, meyve) biyolojik süreçleri gitmeye devam ettiği unutulmamalıdır. Meyveler ölmezler, soludukları ve kısmen geliştirdi. Eğer depoda sebze yaşamın tüm süreçlerini en uygun koşulları oluştururken kısmen yavaşladı. Şu anda, onlar tam olarak besin değerlerini ve lezzetini korur. Bir süre sonra, ürünler doğal olarak yaşlanıp onların yararlı özelliklerini kaybetmeye başlar. Bir başka depolama bile görünümlerini değiştirir. Bu nedenle, sebze hiçbiri süresiz depolanamaz ama sonraki hasat kadar, örneğin, olumlu özelliklerini sürdürmek maksimum koşulları oluşturmak mümkündür.

kışın pancar saklamak için nasıl

Hasat sebze genellikle bir nedenden dolayı yapılır: bitkisel ürünler doğada mevsimsel ve vahşi kışın büyümek mümkün değildir. Bütün bu sebzeler bir süre kendi özelliklerini korumak için hangi özel odalar donatmak için insanları yapar. Biz pancarı hakkında konuşursak, önemli ölçüde ürünün öz depolama işlemini etkileyen birçok faktörü bilen ilk gereklidir:

Ürünün 1. Kalite. Uzun süreli depolama için uygun değildir her pancar. Geç olsun hasat ve orta sınıf.

2. Terimler ve yetiştirme koşulları. Optimum sulama modunu gözlemlemek için gerekli büyüme döneminde. Bu faktör ürünlerin kalitesinin korunması etkileyen başlıca nedenlerinden biridir. mahzende yetersiz sulama pancar ile hızla kuru olacaktır. Ve tersi - bol hızla çürümeye başlayabilir.

bodrum kışın pancar 3. Saklama oda belirli bir sıcaklık ve nemde gerçekleştirilmelidir.

kalıcı hasat korumak için her şeyden koşulların karşılanması gerekir. tek yolu vücut için kalite ve ürün güvenliğini garanti edemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.