Gıda ve içecekAna yemek

Badem ezmesi: açıklamalar ve bileşim. ne den - şekerde Marzipan?

Belki dünyada da tatlılar mükemmel kayıtsız olacağını birini bulmak imkansızdır. Bu yüzden bir şey lezzetli şekilde bir parça mutluluk kısa süreli hissi neden olduğunu düzenlenmiş. Bugün badem ezmesi, seçkin lezzetleri hakkında birkaç söz söylemek istiyorum. Hayatında en az bir kez denedim, muhtemelen eşsiz tadı hatırlamak ve onun bileşimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istedi. Marzipan, evde yapılabilir, bu durumda nihai ürün yararına kalitesini de.

Gerçek şu ki oldukça pahalı tatlılık temeli olan fındık,. Bu nedenle, üreticiler başka bir şey ile değiştirmek, ve koku kimyasal madde ilave etmeyi amaçlamaktadır. Bu kalite kaybeder, ancak ürün daha uygun ve rekabetçi fiyatıdır.

Biz badem ezmesi dediğimiz şey

Birçoğunuz artık pürüzsüz ve parlak kek, süslemeleri yapıştırmak hatırlıyorum. Haklısın, bu konuda gerçekten. Ve onun kompozisyon nedir? Marzipan - Bu şekerleme, badem ve şeker temelinde ince yapılır. Klasik badem ezmesi o kek için figürinler ve süslemeler yaratmak için, başka şeylerin yanı sıra, kullanılabilir, plastik bir kütledir. Bir dolgu maddesi olarak ve tatlılar için kullanılır.

Biraz tarih

Ve dünya tür ilk basit yaklaşık aynı zaman rafine tatlılık de öğrenince? Bu soruyu cevaplamak için, biz yine kompozisyon dikkat çekmek gerekir. Marzipan badem yapılır ve dolayısıyla bu ürünün serbest bırakma nerede onun çok başlayacaktı. Çeşitli Avrupa ülkeleri şekerleme imalatında avuç itiraz ettiniz.

badem ezmesi tatlılar yapma Eski gelenekleri Almanya ve Avusturya, Hollanda ve İtalya'da bulunmaktadır. Fakat onların en ünlü Almanya'nın kuzeyinde üretilmektedir. Ve uzun bir süre gizli benzersiz bileşimini tuttu. Marzipan gerçekten özel bir tatlılık olarak tasavvur edilmez. Sadece badem un eksikliği ya da buğday unu toplam olmaması nedeniyle kullanılmıştır. bu nedenle kullanılmaya başladığı çok ve iyi zamanlarda, ancak bir tatlı olarak badem ezmesi ekmek.

uzmanlığı,

XVIII yüzyıla kadar badem ezmesi imalatçısı da sadece pasta ama kimyagerler yapan ilginçtir. Sadece çok daha sonra, bu beceri tamamen Pastacılar aktarılır. Ve çok yakında bu ürün nedeniyle şeker fiyatları ve badem artmasından çok pahalı hale gelmiştir. Ama bugün bile, bu tatlılık hala son derece kabul edilir, ama şimdi o gelemez. Bu incelik prevalansı ve durumu çok yüksektir.

Modern üretim püf noktaları

Bu ürünlerin çoğu sentetik analogları veya yedeklerinden yapılır sır değil. Ben bir istisna ve badem ezmesi oldu. kompozisyon sadece badem, şeker ve gülsuyu içermelidir. Ve bu genellikle efsanevi tatlılar ilgisi yoktur, raflarda şimdi.

Bunun yerine badem ezmesi tüm çıldırmak ama çoğu durumda fıstık olabilir. Ancak çoğu zaman bütün bileşimde, soya fasulyesi ya da fasulye, çeşitli dolgu maddeleri ve yapay tat verici tatlandırıcılar olup. Okuyucu yemek kitapları eski rekor şeker ve bir havanda kütlenin uzun taşlama ile ince rende badem üzerinde sürtünme öngörülen olduğunu bilmek ilginizi çekebilir. Bu kitlenin en yüksek plastisite elde olduğunu. tatlılar üretimine yönelik Zamanı nedeniyle yüksek fiyatının çok sürdü.

özellikleri badem ezmesi

Bunlar badem ezmesi yapan şeyin gerçeği ile tanımlanır. Üretici paketi üzerinde belirtmeli ve bu ürünü satın almak için belirtmek gerekir kompozisyon. o badem varsa, bunun ürün tamamen bu yararlı somun tüm özelliklerini korur. Ve bu vitamin B ve E, hem de diğer antioksidanlar açısından çok zengindir. Ama çoğu mikro besinler. Sadece birkaç fındık günde fosfor ve potasyum, magnezyum ve diğerleri ile vücudunuzu sağlayacaktır.

Ne somun marzipan parçasıdır bilerek, bunun düzenli kullanımı ile elde farkında olacaktır. Badem, böbrek kum verir karaciğer ve pankreas normalleştirir ve kan temizler. Bu yanında ve antikonvulsif etki sahip doğal bir analjezik, bir. Bu somun kullanımı astım, stres ve uykusuzluk belirgindir. Gördüğünüz gibi, badem ezmesi çok daha iyi geleneksel şekerleme olduğunu.

Evde Pişirme

Aslında bu büyük bir olay değil. Asıl - içinde badem ezmesi tatlılar bileşimini bilmek ve tam bir analog oynayabilir. Sen badem fındık 150 gram alıp karanlık kabuğundan bunları temizlemek gerekir. Bunun için, onların soğuk su ile bir kere daha sonra bir dakika kaynar su dökün ve. Bundan sonra, kabuk kolay çıkar ve fındık kendilerini bir peçete üzerinde kurumaya bırakılmalıdır. Bir el değirmeni veya blender ile çok küçük bir fiş badem öğütmek için kalır.

Şimdi, ortaya çıkan kırıntı pudra şekeri 100 gram ekleyin. Ev o kadar iyi bilenmesini çalışmıyor gibi iyi yanı endüstrisini almaya. Bu karışım, ROM ve su ya da süt bir kaşık ilave edilir, bir pasta şef bıldırcın yumurtadan ham protein kullanımını sunmaktadır. Bu yoğrulmuş hamurun itibaren pürüzsüz. İçinde sıvı el ve masaya yapışmış değildir hamur yapmak için yeterli olmalıdır. Sıvı çok düşükse, süreç standı badem yağı yoğurma başlar, bu hiç de gerekli değildir. Bu kütle yuvarlak şeker oluşturulabilir kaynaktan olan bir somun ya da şekerleme koymak ve çikolata üstüne dökülebilir.

sanat eserleri

mağaza kalitesinde şeker satın alamazsınız ve onlar bunu kendin yap emin olmak gerekir mi? Hiç de değil. Petersburg ise mükemmel bir online mağaza Grondard yoktur. kimin kompozisyon mükemmel eski tarifleri aşağıda Marzipan, gerçekten, üretildiği ve nasıl sipariş burada paketlenmiş ve in-line modu.

Eğer enfes bir hediye, ayrı ayrı meslektaşları, ailesi ve arkadaşları için dekore yapmanızı sağlar kuzey sermaye sakinleri arasında, bu dükkan, çok popüler.

Popüler Ritter Sport

Her süpermarkette satılan gibi, çevrimiçi mağaza sipariş gerekli değildir. Nasıl doğal o "Ritter Sport" "Marzipan" değil. Kompozisyon güzel ama badem ezmesi den fazla% 16 değil içeriyor. Tüm geri kalanı - şeker, kakao, emülgatör ve şurubu. Planınız mevcut, badem tarifi zevk ise nedenle, başka bir seçenek bulabilirsiniz önerilir. Özellikle, bu tatlılar yerli üretimi usta olabilir, parası çok zor değildir. Bu durumda, bugün bir tatlı olarak görev emin bilecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.