Kendini yetiştirmePsikoloji

Sanat müzakere: temel kuralları. Nasıl insanlarla görüşmeye?

İnsanlar başka pozisyon almak ve müzakere edebilmek için, birbirlerini dinlemeyi öğrenmeleri gerekiyor. Aksi takdirde, insan yaşamı kavgalar ve çatışmalar sonsuz bir akışı olacaktır. Tabii ki, herhangi bir aile, toplum içinde olur, ama biz etkili bir anlaşmaya varılması amacıyla, diyalog yoluyla anlaşmazlıkları çözmek için öğrenmek gerekir. her iki tarafı da memnun eden bir çözelti, bir anlaşmanın Sanat sonucudur. uzlaşma için tek taraflı olarak sorunu çözmek için daha bazen daha zordur. Bu krizin etkisini şiddetlendirir, ancak nedenini ortadan kaldırmaz bir kısır döngüdür.

Sanat müzakere

Küçük yaşlardan itibaren bir kişinin çatışma girmek zorundadır. Zaten bahçesinde çocuk oyunları sırasında, o ve aynı üzerindeki bakış açısı farklı davranır olarak değil aynı yaş düşünüyorum farkındadır. Yakında anlaşmazlıklar iyi barışçıl çözülmesini anlayış geliyor. Bu yazıda başkalarını incitmeden ve kendini aşağılamadan insanlarla diplomatik yolu müzakere nasıl kurallar, bazı bakmak.

Ne politikacılar, iş adamlarını birbirine başarılı insanları ve sanatçılar? Açıkça ve ikna edici konuşma yeteneğidir. Bu onların mayhoş sorularla gazetecilerin hiçbiri birisi uygunsuz bir durumda koymak olamayacağını kaydetti olabilir, her zaman düzgün ve durumdan "kazanan" dir. Trump onların zaferleri iyi seçilmiş kelimeler, metaforlar, duygular, ifadeler ve hareketlerdir. Bu - psikolojik teknikler ve kelimenin ustalığı. müzakere yeteneği - Eğer master gerekir bir sanattır. Bu nedenle, kamu insanlar - büyük diplomatlar, onlar anlaşmazlıkları çözmek kolay, yapıcı bir diyalog kurabilecek herhangi bir kişiye yaklaşım bulmak kolaydır. Ortalama bir insan onlardan öğrenebilir.

taviz

Anlaşmazlıklar ve çatışmalar her yerde gerçekleşir: Okulda, iş yerinde, evde, sokakta, Enstitüsünde ve çeşitli kamu alanlarında. Ve etkili bir anlaşmazlığı çözmek nasıl, böylece diğerlerinin gözünde güvenilirliğini artırmaktadır. Ne "müzakere etmeye etkili beceri?" Yapar Tanım olarak, müzakerelerin iki veya üç tarafı sırasında bir uzlaşma başarılı bir sonuç. Buna karşılık, uzlaşmaya - bir dost bir not çatışmanın bütün taraflarının gönüllü ve karşılıklı tavizler olduğunu. ifade "bir anlaşma" karşılıklı fayda çözüm demektir. o bulunursa eğer, insanların anlaştığı bir karşılıklı anlaşma gelmiş demektir.

, Anlayın duymak, dinlemek ve ısrar etmek

Ben gerçekten herkes için kabul edilebilir bir çözüm bulmak istiyoruz, müzakere masasına oturan emin birçok liderleri değilim. İlk dakika içinde o kabul etmek imkansız olduğu açık hale çünkü Ama, yıkmak için çalışır. Ve ne yazık ki bunu tekrar diyalogu sürdürmeye çalışmayın.

Nasıl pazarlık sanatı ustası için? Uzmanlar tarafından tasarlanan Kurallar, herhangi durumdan çıkmak için yardımcı olacaktır. Enstantane hızı, sabır, kendini kontrol etme ve neyin önemli odaklanmak - bir uzlaşma yolunda yatan faktörleri var.

Buna iyi bir örnek ortakları veya rakipleri ile uzun vadeli görüşmeleri olan politika ya da büyük iş adamları vardır. Çoğu zaman, görüşmelerin olumlu bir not sona eriyor.

başarıya giden yol

Başarılı bir diyalog için "yuvarlak masa" tüm katılımcılar olmalıdır:

  • muhatap, onun argümanları saçma olsa bile kesintiye değil dikkatle dinlemek;
  • diğer tarafın saygılı;
  • rakip göre saldırganlık, basınç, kalıcılık önlemek için;
  • yararları ve başarıları kutlamak;
  • argümanları, gerçekleri ve delil öne işletmek, duygu olmadan, güvenle, sakince konuşmak;
  • bir uzlaşma diplomatik yolları ulaşmak için.

Bu bir anlaşmanın sanat, doğru iletişimin kuralları her zaman yaşamda yararlı olmasıdır.

sosyal bilimler - Tabii ki, listeye imkansız tüm nüansları, bu bakımdan özel bir bilim var. Etkili müzakereler onsuz sadece temelleri, bu.

Sanat poster olarak müzakere

Birçok kişi bir arkadaşıyla kavga tedirgin oluyor. Böyle durumlarda ne yapmak gerekir? Bir dahaki sefere olarak karşılıklı anlayışı ulaşmak ve çatışmayı önlemek için? Bu durumda, uzmanlar iyi bir araç olacaktır, bu durumda onun "Sanat müzakere" afişi geliştirmek için bir kural önerilir. Herkes "terbiyecisi domomuchitelnitsy" kendini denilen Carlson, yaklaşık karikatür gördü. O en zararlı Bok kazanmak başardı. Bazen yararlıdır kendilerini sunma kahraman şeklinde ve herkesle iletişim kurmak için bir not yazın. , Acı kin hatırla Bu hücumu neden yaptığını kendime açıklamak. Önemli olan kimse kötü hava veya tökezledi hangi taşa suç alır, çünkü dürüst olmaktır. Sen yaralanmaları önlemek için kendi tarifi oluşturmak gerekir.

  1. Bir kişi ne anlama önler?
  2. Ne duygular nötr?
  3. Bu da diğer anlamanıza yardımcı olur?

Bu nedenle, daha iyi müzakere sanatı anlaşılacaktır. Poster bu konuda yardımcı olacaktır, odasında asılı.

iletişim süreci

Haberleşme - Birçok mesleklerin başarılı operasyon ayrılmaz bir parçası,
özgüllüğü insanlarla iletişim halindedir. dinlemek için yeteneği benzersizliği yalan, başkalarını anlamak ve bilgi algılamaktadır. diyalog amacı onların amaçları, düşünceleri, çıkarları savunmak için hangi partilerin nispi denge olmakla birlikte, sonuç olarak hangi partiler bazı anlaşmaya varmak. satıcı, alıcı, çalışan, ortağı, patron ile - Aslında, tüm katılıyorum her zaman mümkündür. Neden yeteneği de anılır müzakere edilir? Aslında gerçek hayatta her şey insanlar, şiir yazmak piyano, boya, dans oynamak veya şarkı olmasıdır. Yetenek her insan yatıyor, birisi o, birileri daha zayıf güçlü ifade etti. gelişimin bir olasılık geliştirilmiş eğilimleri sağlayan ve kendi alanında gerçek bir profesyonel olmak. Herkes sanatı müzakere edebilir, karşılıklı rıza kuralları bu özelliği geliştirmeye olanak sağlayacaktır. Bazı yöntemler, eğitim programları mükemmel "öğretici" dir.

diplomasi sanatı

Değerli diplomasi becerileri her yerde ihtiyaç vardır. mükemmellik bulunan bu sanat herhangi yöneticisi veya yöneticisi size ait olmalıdır. Bu, bu kalitenin diğer üyeleri kullanışlı olmadığı anlamına gelmez. Sanat diplomatik yoluyla yüksek zamanımızda değerli müzakare. çalışanlar, tedarikçiler, ihracatçılar ile uygun diyaloğa girme kabiliyeti, tüketiciler herhangi bir iş olmalıdır. Bu mekanizmayı fark ve pratikte bunu uygulamak, bir liderlik rolünü alabilir.
Ne yazık ki, zor durumlarda, kişi veya teslimiyetteki tek seferde veya rakibe atak. şeyler yapmak düşünmeden - Bu insanların özelliğidir. İşlemleri basitleştirmek için, söz ile başlar iyi bir hazırlık, gerek "Ben aradığını bir sonucu olarak elde etmek istiyorsunuz nedir?". hedefi belirlendikten sonra o zaman gelecek için yargı ve planları düzeltip geri "uyarı" olması, analiz etmek ve karşılaştırmak için gereklidir. Bu müzakere sanatıdır. hazırlamak için zaman yok iken sosyal bilimin çeşitli araya getirdi konu olarak Sosyal bilimler,, doğaçlama öğretir.

Özel bir örnek

Örneğin, ben onun çalışma saatleri ve ücretlerinin tutmak için durdurdu onun ayrılışını açıklayan deneyimli çalışanı istifa etmeye karar verdi. değerli bir çalışanı kaybetmek istemiyor gibi tepki için bir sürpriz duyuru acil ihtiyaç üzerine ama başın çıkarlarına, karşılanmıştır. Arama ve yeni eğitim yılında da giden berrak bir argüman zaman ve para alabilir, ancak. Ne bu durumda yapılacak ve yanlış olmamak? Bu müzakere sanatını öğretecek.

baş zorluklarla, böyle basit bir durumda bir çözüm bulmak yapamıyorsa o baş etmek mümkün değildir. Büyük olasılıkla, basiretsiz lider kadrosu durdurmak ve çözüm aramaya denemez. Ama bu durumda bir uzlaşma her iki tarafa da en faydalı olabiliyor. Ve çok da örneği. anlayış sürecinin özü nedir? Anlamaya çalış.

anlaşma süreci

Böyle bir durumda olur ilk şey, bu çıkar çatışması olduğunu. Kişisel çıkarlar da bilinir. Ama objektif durumu değerlendirmek amacıyla, önceliklerin belirlenmesi ve oldukça kolay hale getirmek için gereklidir. Her kadarıyla o ihtiyacı gereği insanlara, amacına önüne koymak görev bağlıdır? Ayrıca aksi uzlaşmaya değil, rakibin çıkarlarını anlamak gerekir. güdü karşı tarafı açık değildir, ancak ilgi, kolay bir yol gizlenir ise - görsel, yer değiştirmek muhatap yerine kendinizi hayal ve sorun onunla olabilir acaba, o kadar üzerine endişeli ve edildiğini. Karşılıklı arkadaşlarıyla iletilen A, doğru kararı vermenize yardımcı olacak ek bilgiler elde etmek, bütün durumu anlayabilir.

Bunların hepsi müzakere nasıl anlamak için bir uzlaşma diplomatik yolları zor durumlarla başa ve bulmak için yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.