SağlıkTıp

Luteinizan hormon: Normal kadın ve sapmalar

tüm ömrü boyunca adil seks organizmanın işleyişini değerlendirmek üzere bir uzman tayin eder farklı testler, almak zorunda. sıkça tavsiye biri de hormonal çalışmalardır. Adet döngüsü sonunda kurulacak sonra önerilir belirli bir hormonun için test edilecek söylenir.

Kadın cinsiyet hormonları

Seks hormonları nedeniyle üretim üreme fonksiyonu üzerine önemli bir etkiye sahip olmasından denir. Bu bağlamda önemli maddeler, progesteron, FSH ve luteinizan estrojen hormonu. Norma kadınlar bu maddelerin kesinlikle ayarlanır ve tek değişiklik adet döngüsünün gününe göre. Çoğu zaman, bu tür çalışmalar, bize ne kadar iyi anlamamıza yardımcı üreme sistemi adil seks.

Biz madde üzerinde durulacak Bu yazıda, luteinizan hormon aradı. Kadınlar için norm gelecekte size bilinir. Ayrıca varyasyonları olabilen öğrenecektir.

Luteinizan hormon: Normal kadınlar

Bu madde beyinde bulunan hipofiz bezi, tarafından özel olarak üretilir. LH üreme işlevinden sorumlu olan kadın vücudunun. sadece yumurtlamak olmaz olmadan. daha anlamaya çalış.

adet döngüsünün ortalarında, bu tespit edildiğinde baskın folikül, kadınların kanında luteinizan hormon büyük bir salınım var. Bu eylemiyle açıklama foliküler kese meydana gelir ve içine , karın boşluğuna yumurta girer. Madde kanda değil, aynı zamanda kadınların idrarında sadece belirlenir. Ancak, laboratuarda bir çalışma daha doğru ve bilgilendirici. luteinizan hormon bazıları normal değerler vardır. Onun miktarı bir kadın döngüsünün hangi fazı bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

birinci faz

Tercihen, analiz almak ve luteinize edici hormon incelemek en önemlisi, bu süre içinde oldu. 5. günde döngüsü Normal dişi 3.3 ile 4.66 mIU / mL aralığındadır. Çok fazla sapma adil seks vücut şey yanlış gider belirtir.

yumurtlama dönemi

Şu anda Luteinizan hormonu (normal kadın) maksimum düzeydedir. Bu gün, maddenin seviyesinin 18.2 52.9 mIU / ml arasında değişmektedir.

Şu an için yumurtlama için yapılan testler, aynı zamanda lutein hormonu düzeyini belirlemek hangi dikkati çekiyor. Yukarıda sözü edildiği gibi, idrarda miktarı kandaki göre biraz daha düşük olacaktır.

ikinci faz

Hemen yumurtlamadan sonra da luteinizan hormon araştırılabilir. Normal kadın (mU / mL) 1.54 den 2.57 arasında değişir.

Ancak, çok nadiren bu aşamada böyle bir araştırma yapma unutulmamalıdır. Bu durumlardan başka bir kadinin adet döngüsü başlamış hangi gün bilmez zaman.

menopoz

Bu süre boyunca, çalışma adil seks vücuttaki bazı hastalıkların varlığını belirlemek amacıyla gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra, bu aşamada luteinizan hormon davranır? Normal kadın (mlU / ml ya da lU / ml), 29.7 den 43.9 arasında değişir. Şu an için soruşturmaya eş zamanlı düzenlenen östradiol miktarını belirleyen test dikkati çekiyor.

olası sapmalar

Eğer luteinizan hormon (norm) daha büyük ya da daha az önem almak ne anlama gelir? Kadınlar 2 gün döngüsü göstergeleri nedeniyle değişmedi gerçeği yanıltıcı olabilir hormonları. Nedenle adetin 4-5 gün analizini devretmeye tavsiye edilir. Hangi sorunları güçlü azalma gösterebilir veya maddenin düzeyini artırabilir?

Test maddesinin seviyelerini arttırmak

hormonal hastalıklar

luteinizan hormon yükseltilmiş, bu tür endometriyozis, polikistik yumurtalık veya yıpratma gibi hastalıkların işareti olabilir. Bütün bu hastalıklar kısırlık olan baş olan ek özelliklere sahiptir.

Tedavi tek tek ve sadece daha fazla araştırma sonrasında ayarlanmalıdır.

İyi huylu veya kötü huylu tümörler

LH düzeylerini yüksek bir kadın hormonlarının üretimi ile ilgili olmayan sağlık sorunlarına sahip olduğunu gösterebilir. Yani, adrenal veya hipofiz hastalığı ur olabilir. karakter farklı tümörler olabilir.

LH miktarını etkileyen dış faktörler

Çok yüksek luteinizan hormon (normal) kadınlar 4 gün döngüsü ise daha sonra, bu adil bir seks hayatının çok doğru bir yol olmadığını gösteriyor olabilir. Genellikle bu göstergeler uzun yorucu antrenman, kötü beslenme, açlık ve stres altındadır.

luteinize edici hormon düzeyini azaltmak

gebelik

ilk şey bir alma, doktorların düşünmek sonucu, bu gebeliği. Bu dönemde, hormon ölçüde azaltabilir. kadın vücudunun böyle bir yeniden yapılanma normaldir ve herhangi bir tedavi gerektirmediğini Bu fazlalaştı.

amenore

maddenin seviyesinin normale göre daha düşük ise, amenore nedeniyle olabilir. Bu durumda, birkaç ay boyunca kadının hiçbir adet kanaması, ancak hiçbir gebelik.

Bu durumda, bireysel hormon tedavisi seçilmiş.

LH düzeyini etkileyen dış faktörler

Ayrıca luteinizan hormon seviyesine dış faktörlerden etkilenebilir. Bu aşırı ağırlık yol açar kötü beslenme, indirgenebilir. Ayrıca, zararlı alışkanlıklar (sigara, uyuşturucu kullanımı ya da alkolizm) sonucunun düşük haneli elde edilebilir ne zaman.

Cerrahi müdahale (çalışma)

çeşitli işlemler içinde uzaklaştırıldı yumurtalık parçası yapılmıştır, bu sayı, N norm altında olabilir. Bu durumda, hiçbir tedavi başarısı getirmeyecek. Ancak, hormonal tedavinin geçici düzeltme hamilelik için yapılabilir.

Çoğu zaman, bu tür operasyonlar sonrası luteal fazın yetersizliği vardır. Aynı zamanda bu hastalığın ek belirtiler katılabilir.

Özet ve kısa bir sonuca

Eğer luteinizan hormon yüksek veya düşük düzeyini gösterir norm, bir sapma bulduk, testi tekrarlamak gereklidir. Bir çok durumda, bu tür bir sonuç, yumurtlamadan sonra gerçekleştirilen bir analiz (döngüsünün ikinci fazı) atandığı zaman.

Belirli bir tedaviye başlamadan önce sonuçları dikkatle düşünülmelidir. Çoğu durumda, LH düzeyini belirlemek için analiz follikül uyarıcı hormon çalışması ile bağlantılı olarak gerçekleştirilir. İki sonuçlarının oranı durumu açıklığa kavuşturmak ve doktor doğru teşhis yapabilir.

kadın hormonları üzerinde analiz teslim ve her zaman üreme sisteminin çalışmasını denetlemek. Ancak bu şekilde her zaman hastalığın erken evrelerinde tedaviye başlamak mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.