SağlıkTıp

Üreme sistemi: hastalığı. Kadın üreme sistemi. Erkek üreme sisteminde alkolün etkisi

Doğanın belirli yasalara göre yaşar. Biyolojik bir tür olarak, aynı zamanda ailelerini genişletmek için yeteneği vardır. Bu amaçla bünyesinde özel bir sistemi vardır - üreme. Yetişkin insan biyolojik örneklerin tam bir kopyasını yeniden inşa edilecek zordur. Çocuğun anlayışı çok hassas ve karmaşık bir süreçtir çünkü insan üreme sistemi, uzun süre incelenmiştir.

Bazen çocuk sahibi olmak isteyen bir çift karşılamak, ancak birkaç yıldır bunun gebe imkansızdır. Bu çok insan üreme sisteminin işleyişi bozulmasını suçla. problemler doğurma olan kadınlarda ve erkeklerde meydana olmasının çeşitli nedenleri vardır. Onları anlamaya çalışalım.

Bir üreme nedir?

İnsan üreme sistemi - organları ve vücut süreçlerin bir koleksiyon, türün üreme amaçlı. Bu sistem, diğer vücut sistemlerinden farklı, oldukça uzun bir süre geliştiriyor ve cinsiyete göre farklılık gösterir. Bazı kadınlar cinsel organları, diğer erkekleri sahip bir sır değil. Bu kontrast ve gebe ve doğum sürecinde birbirini tamamlar.

Kadın üreme sistemi

Bu sistem o ayı ve yaşamın ilk yıllarında çocuk büyütmenin amaçlayan kadınlar olduğu gerçeğini karmaşık hale gelir. Bu nedenle, adil seks canlı döngüleri düzgün vücuttaki bütün işlemleri aktı etmek. Biz döngüsünün farklı günlerde belirli hormonlar, üreme sisteminin farklı organların tahsisi söz ediyoruz.

şöyle Kadın üreme sistemi temsil edilmiştir:

 • hipotalamus;
 • yumurtalıklar;
 • Anterior hipofiz;
 • rahim;
 • Fallop tüpü;
 • vajina;
 • göğüsler.

Bunların hepsi başka küçük hayatın oluşumu ve büyüme sürecini sürdürmek için tasarlanmıştır.

Hipotalamus görevlerinin yumurta oluşumunun başından sonuna kadar tüm kadının döngüsünün çalışmasını neden olur.

üreme sisteminden sorumlu Anterior hipofiz hormonu.

Baştan sona yumurtlama, hem de ana kadın hormon siklik tahsis edilmesini sağlamak için: Yumurtalıklar iki temel fonksiyona sahiptir.

Rahim - ana kadın üreme organı, bebek oluşturulduğu gibi içinde olduğunu ve menstruasyon doğru kursu sorumludur ve ana kadın hormon reseptörü sentezler.

rahim - döllenmiş yumurta embriyo için güvenli ve rahat bir yerde taşınır çünkü Fallop tüpleri bu ismi çünkü.

yumurtaya sperm yolu gibi Vajina ve doğum sırasında doğum kanalının bir devamıdır.

Meme bezleri besler ve bu aynı çocuk vzrostit için gereklidir.

Erkek Üreme Sistemi

kadın üreme sistemi farklı olarak karmaşık erkekler biraz daha kolay gibi kendilerini yeniden üretmek için bir sistem var. Bunun nedeni onların tek hedefi döllenme için, ama yatak ve çocukların doğum değil gerçeği etmektir.

Erkek üreme sistemi aşağıdaki organları şunlardır:

 • penis;
 • skrotum, testis ihtiva etmektedir;
 • prostat;
 • seminal veziküller.

Buna ek olarak, erkeklerin cinsel davranış hormonlar tarafından yol açtı. Bunlar hipotalamus ve hipofiz bezi tarafından üretilir. adam da üreme sisteminin cihazda basit değildir. Bir erkeğin, yaklaşık 300-400.000.000 sperm boşaltır zaman çıkıyor. Bu güçlü seks vücutta meydana karmaşık hormon gösterir. Doğal olarak, tüm sperm yumurtaya ulaşmak, ancak got o "şanslı olanlar", doğmamış çocuğun cinsiyetini belirler.

kadın ve erkeğin üreme sistemi üzerinde olumsuz faktörlerin etkisi

Vücudumuz çok iyi tasarlanmış ve biz onların temel işlevlerini sağlamak için elinden yaşamsal fonksiyonlarını korumak zorunda olduğunu. Üreme sistemi, hem de vücuttaki diğer sistemleri olumsuz etkenlere maruz kalmaktadır. çalışmalarında başarısızlık bu dış ve iç sebepler.

çevrenin etkisi üreme sistemi üzerinde bulunur. Kötü hava bölgesi genellikle çiftler veya düşüklere kısırlık vakaları görülmektedir edin. duman, kimyasal periyodik tablonun hemen hemen tüm unsurları oluşabilir - Özellikle yaz aylarında gri sisin kapsamındaki sanayi kuruluşları ile şehir içinde. Buna uygun olarak, kişi bu hava, maddeler nefes (formaldehit, azot, kükürt, civa, metaller) kana emilir. Sonuç olarak, bir çocuğun anlayışı için yeterli oksijen ve diğer maddeleri yanı sıra kadınlar ve erkekler iç genital organlarda ortaya çıkabilecek değişikliklerin neden kötü bir ortam yok edilebilir.

Bu üreme sistemi üzerinde alkol büyük etkisi unutulmamalıdır. Çoğu zaman biz alkolün tehlikeleri duymuş, ama insanlar genellikle yoksul yaşam tarzı seçimlerinin sonuçlarını etkilemediğini düşünüyorum. Alkol çocuğun deformiteleri yol açabilir. anneleri hamilelik sırasında alkollü içecekler tüketilebilir, muhtemelen zayıf bir bağışıklık sistemi olacak Çocuklarda, bunu iç organların, gecikmiş psiko-konuşma gelişim patoloji tecrübe ve edilebilir. fakir yaşam tarzının etkileri kez ve gösterilemez. Kadın üreme sistemi alkolün olumsuz etkilerine karşı daha hassastır. Her cinsel ilişki olan bir adam sperm tahsis beri, alkol daha sonra çocuğa aktarılır genetik materyal, uzun kalmaz. en az 30 gün süreyle yumurta döngüsü. Bütün bu günlerde, içinde alkolden toksinler bir kadının vücudu ve bebek üzerinde etkisini sağlayan saklanır.

Üreme sistemi de hareketsiz bir yaşam tarzı şımartabilirsiniz. (Şişmanlık sıklıkla gebeliğin olmayan oluşma nedenidir rağmen) kadın o etkisi azdır. Ama bir insan ciddi egzersiz sabit sedanter iş veya isteksizliği zarar olabilir. Biz aşağıda ele alınacaktır prostat, söz, ve sperm hareketinin hızını azaltmaktadır. Bu hücrelerden hareketliliği çok önemli, onlar fatihler yumurtaya doğru hareket vardır. Onların hareketi olmayan yoğun, zayıfsa, gebelik oluşmaz.

üreme sisteminin Patoloji işleyişi

Öğrendiğimize İnsan üreme sistemi, çeşitli olumsuz çevre etkileri ve sadece maruz kalmaktadır. Bu özellikleri nedeni ile bu organı sisteminde patolojiyi ortaya çıkar. Onlar hakkında konuşmamız gerekir.

servikal erozyon

Bu patoloji, oluşan mukoza epiteli - dış hücreleri kaybeder. true ve false erozyon: Hastalığın iki tipi vardır. İlk epitel zaman deskuamasyon oluşur. Bu işlem, servikal kanaldan özellikle, anormal akıntı çeşitli faktörler tarafından etkilenir. Bazen soyma değildir ve epitel yedek ardından patoloji yanlış olarak nitelendirilir. Servikal erozyon çeşitli kürtaj gibi manipülasyonlara, hem de ters dönme mukoza ile nedeniyle doğum sırasında yırtılma meydana gelebilir. Bu hastalık sadece dişi üreme sistemini acı zaman.

klamidya

Bu patoloji cinsel yolla bulaşan edildiğinde isabet enfeksiyonu oluşur. Bu asemptomatik olabilir, ancak keskin ağrılar ve cinsel ilişki sonrasında özgül debi eşlik edebilir. pelvis, fallop tüpleri, yumurtalıklar içindeki hastalık tehlikeli iltihabı. Bu iltihap farkedilmeden gitmez. Zaman hastalığı tedavi etmezse, sabit ağrı ektopik gebelik veya infertilite gelişebilir neden olabilir.

uçuk

Bu hastalık erkekler hem de kadınlar ile karakterizedir. Bu cinsel yolla bulaşan edilebilir ve diğer nedenlerden dolayı oluşabilir: hipotermi, cilt travma, endokrin bezlerinin patolojik işleyişi.

Genital herpes, keskin ağrı, kaşıntı, karıncalanma ile karakterize edilir. Sonra üreme organları yerinde görünür - döküntü temelini. Başlangıçta pürülan kabuklar veya kalıcı ıslak aşındırma olabilir sonra berrak bir sıvı içeren, ve bir kaç kabarcıklar vardır. Ciddi durumlarda, bir kişi bir ateş, kas ağrıları ve halsizlik olabilir.

Kadınlarda miyom

Bu hastalık nedeniyle de enfeksiyon veya arızalanması oluşur endokrin sistem. Ayrıca ortak miyom nedenleri sık düşükler, kürtaj, bölgedeki yoksul çevre, kalıtım vardır. Ama bize bağlı olmayan tüm harici nedenleri atmak olamaz. Biz patolojilerin önlenmesi amacıyla vücutlarının dikkat etmelisiniz.

Fibroidler aylık olarak değişiklik, alt abdominal ağrı ile kendini gösterebilir. Bu hastalık tam kan pıhtıları izole edilebilir, bu çok olabilir.

Kandidiyaz ya da pamukçuk

Bu hastalık kadınların nüfusunun neredeyse yarısını rahatsız ediyor. Bugüne kadar bazı bundan daha fazla acı neden sonuna kadar bilinmemektedir ve diğerleri yok edilir. pamukçuk salımının ana belirtilerden:

 • idrar yapma sırasında ağrı;
 • vajinal bölgede kaşıntı;
 • ilişki sırasında ağrı;
 • süzme peynir anımsatan bir tip seçimi;
 • genital bölgede kalıcı rahatsızlık.

Tüm bu belirtiler tıbbi yardım isteyin gerekir öylesine Kandidiazis, tedavi etmek zordur. maya ana sebepleri şunlardır: enfeksiyonlar, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, antibiyotikler, hamilelik, zayıf bağışıklık sistemi, diyabet, uzun süreli kullanım. Erkekler de ortak ardýç.

Kadınlarda polikistik yumurtalıkların gelişimi

Bu hastalık endokrin sistemin aksamalar kaynaklanır. Polikistik yumurtalık kısırlığa yol açabilir, bu nedenle hemen tedavi edilmelidir. Hastalık amenore, sık ve yoğun saç büyümesi, obezite ile kendini gösterir. Yeterli tedavi Eğer kendilerini atamazsanız, çünkü yardım için bir doktora görmek için zaman önemlidir.

erkek kısırlığı için bir yol olarak prostatit

Farklı enfeksiyonların erkeklerin üreme sistemi üzerinde etkisi onlar kısır olacağı gerçeğine yol açabilir. Bu nedenle, erkeklerin hayatının yolunu takip etmelidir. Kendinize bir zayıflık vermek için ve fiziksel olarak ısınmak için önemlidir. üreme sisteminin sık görülen hastalıklar tamamen erkeksi ile tamamlanmaktadır. En yaygın olanlarından biri prostatit olduğunu.

Bu hastalık ortaya çıktığında iltihaplı prostat, prostat alanında ağrı. Bazen hastalık erkeklerde üreme sistemine büyük zarar neyin sebep, farkedilmez. Bu genital organların ve spermatogenez işlevsel bozukluklar nedeniyle. Bu patolojik süreçler güç açısından bir düşüşe yol açar. Prostatit seminal veziküllerin iltihabı yani vezikülitis karmaşık olabilir. Vücuttaki tüm işlemleri yavaşladı, bu sinsi hastalık, özellikle yetişkinlikte, erkeklerin% 80'ine kadar etkiler.

Erkeklerin üreme sistemi bakteriyel prostatit ve non-bakteriyel muzdarip olabilir. Çoğu zaman bu kronik hale gelir. Bu durum, bir bakteri ilaçlara direnç elde olarak tedavi edilmesi çok zordur. Prostatit sık ve ağrılı idrara çıkma ile kendini gösterir, ağrı cinsel ilişki eşlik edebilir. Bu hastalık böbrek hastalığına yol açabilir. Önleyici tedbirler yürütmek için önemlidir.

BPH erkeklerde

Adenom - mesane boynu yakınında iyi huylu bir tümör. 50-60 yıl - Hastalık ilerlemiş yaştaki erkeklerde yaygındır. Daha sen komplikasyonlar kendinizi uyarabilir, onu tanımak için daha önce aşamalarının bir numarası vardır.

Bu hastalık hemen kendini duyumsatmakta olamaz. İlk belirti idrar küçük bir ihlali olarak kabul edilebilir. Bu insanlar genellikle geceleri tuvalet kullanmak isteyebilirsiniz, jet stresi azaltmada kendini gösterebilir, mesane tamamen boşaltılmış olmadığını bir duygu. Buna ek olarak, idrar ve kan olabilir karın rahatsızlığı. iştah kaybı olması ve bir adam sürekli yorgunluğa eğilimli Can.

üreme sisteminin tüm hastalıkları sağlıkları bakımı eğer önlenebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.