KanunDevlet ve hukuk

Araçların gümrükleme - buna değer?

O zaman, Rus liderlik umutsuzca yerli otomotiv endüstrisinin desteği için mücadele ediyor, tüketicilerin bu mücadelede, bu hafif, hoş karşılanmaz koymak ve uygun fiyata yüksek kaliteli araba almak için yollar aramaktadır. araçların gümrük işlemi, çeşitli kısıtlamalara "sayesinde" daha pahalı ve zahmetli bir mesele haline geliyor.

Uzakdoğu'nun yarısı sollamak Japonya'dan otomobil kullanılmıştır Ancak, Orta ve Batı Rusya'da yaşayanların çoğunun Batı'ya otomobiller için gitmeyi tercih ederim.
Tüm basittir: (en fazla ise) gümrükleme makineleri yarısı arabanın değerini mal olacak olsa bile, hepsi aynı kalitede, hatta ikinci el Alman otomobil uzakta yeni Rus kalitesini aşıyor "çivi kovası." mükemmel karayolu sayesinde yüzeyleri Alman otomobil on yıl önce kusursuz gidin ve ekipman hatta yıllar boyunca iyi durumda muhafaza edilir ve hatta aktif sonrası servis onarım ihtiyacı içinde.

Yani, Rus kullanılan araçlarda kullanmak için önce onu satın gerekir ve daha sonra araçların gümrükleme prosedürü geçmesi. Gümrük Kanunu, aynı paso tüm bölgelerinde, kayıt işlemleri devam eğer Rusya'da otomobil gümrükleme göre.

kendiniz bir araba satın alırken, aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun: gerek onun pasaport bilgilerinin bir göstergesi (bu, kendi güvenliğiniz için yapılmalıdır bazen dolandırıcıların araba hemen çalıntı beyan ederim satmak) ile, satıcıdan bir makbuz bir fatura almak. Buna ek olarak, araba almak, çizmek, sigortalı olmalı , geçiş imkanı taşıma. veya tasarım - sınırında prosedürü "gümrüklemeyi" geçmesi gerekecektir.

Almanya'da araçların gümrük işlemi birkaç aşamada gerçekleştirilir. Sınırda Gümrükleme, yerleşim gümrük vergilerinin, varış yerinde ve sadece bu işlemler sonuçta belgelerin tarihi - Sayıştay araç tescil. Sen araç ve kuruluşlarının alıcının ikamet adresine aracın teslimatı konusunda uzmanlaşmış ve tüm işlemlerini yaparak gümrük işlemleri komutunu verebilir, ancak bu durumda, maliyetler yaklaşık 1600-1800 Euro artacak.

Transit beyannamesi, araçların gümrükleme süresini belirten bir gümrük komisyoncusu yukarı çeker. sahibinin veya taşıyıcı sınırında (- Ausfuhrerklaerung - onlar zatamozhit makine sağlar müsait belge, olmalıdır da elektronik ortamda verilir) gümrük memuruna aracın ithalatını ilan etmeli ve yolcu gümrük bildirge yayınlaması. Bu form TD-6, prosedürü tamamlamak için ikamet yerinde gümrük idaresine ibraz gerekecektir. Bu durumda, pasaport ek olarak vermeniz gerekecektir: teknik pasaportu arabanın, satış veya bir tasarıyı fatura (faturanın), gümrük vergileri (garanti belgesinin, ödemesini sağlayan belgeleri teminat sözleşmesi , vs.).

gümrükleme toplam maliyeti çeşitli faktörlere bağlı olacaktır: kim sahibidir araba, onun yaşı, motor boyutu, gümrük değerleme maliyeti, hem de üzerinde - bir gerçek veya tüzel kişi. En azından, gümrükleme arabanın maliyetinin 48-54% mal olacak ve daha eski otomobil, daha pahalı prosedür. En kârlı 5 yıldan eski olmayan araba ithal ve tüm en iyi şekilde - 3 yıla, aksi ödemelerin değeri otomobilin değerini aşabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.