Spor ve SağlıkFutbol

İtalyan orta saha Massimo Ambrosini

Massimo Ambrosini - "Milan" bir efsane olan eski İtalyan futbolcu. Zaten 39 yaşındaydı - o "Fiorentina" iki yıl önce kariyerini sona erdi. Massimo Ambrosini O bir merkez orta saha olarak oynadı genellikle defansif işlevlerini yerine.

Erken kariyer

Massimo Ambrosini çocukluk futbol akademisi amatör kulübü "Pesaro" meşgul oldu ile İtalya'da 29 Mayıs, 1977 doğumlu, ama on beş yaşındaydı 1992 yılında, adam "Cesena" içinde izliyordum - kulüp çalar ve genç orta saha başladı aldı başarı için yol. İki yıl sonra kulüp ile profesyonel sözleşme imzaladı ve İtalya'da ikinci bölümünde bütün sezon boyunca oynadı. O gol attı 27 oyunları geçirdi. Sonra Massimo Ambrosini İtalyan "Milan" en güçlü kulüplerinden biri bir daire içinde izcilerin dikkatini çekti. Ve 1995 18 yaşındaki orta saha yaz sonunda neredeyse tüm kariyerini bağlantılı yeni bir kulübe, taşındı.

"Milan" için oynamak

Massimo Ambrosini - sevdiği kulüp ayrılmıştı futbolcu. Doğal olarak, o hemen güçlü bir kulüp oyuncunun temele girmeye muktedir vermedi ama her fırsatta kullanarak, çok çalıştı. "Milan" iki yıl için, o çok yetenekli liderlik göstererek, sahada 32 kez ortaya çıktı. Bu nedenle, 1997 yılında, 20 yaşındaki Ambrosini bir yıl boyunca "Vicenza" ödünç gitti. Orada, o 34 maçta oynadığı bir gol attı ve düzenli olarak bir çok ihtiyaç duyulan maç pratiği o var.

Massimo "Milan" döndüğünde, o diğer oyuncular ile rekabet edebilecek ve hemen hemen her zaman kazandı idi. kiralamak ve 15 - - ondan sonra o 17 mevsim toplam iki harcanan takımın önemli bir oyuncusu haline geldi. Bu süre boyunca, Ambrosini 36 gol, "Milan" 489 kez tişört geldi. Doğal olarak, o kulübün şampiyonlar biri oynanan maçların sayısı ilk beşe girdi haline geldi. Ambrosini sadece kabul Franco Baresi (558 maç), Alessandro Costacurta (618 maç) ve Paolo Maldini (849 oyunlar). "Milan" orta saha ile bir kez başının İtalyan Kupası yukarıda kaldırdı İtalya'nın dört kez şampiyon, oldu ve iki kez en prestijli futbol turnuvası kazanmayı başardı - Şampiyonlar Ligi.

2013 yılında, 36 yaşındaki Ambrosini o emekli istediğini açıkladı, ama bu başka kulüpte oynamak istiyor önce gelmiştir. Bu yüzden bir yıl süreyle sözleşme imzaladı "Fiorentina", taşındı. Ancak bu oyuncuya kulübün taraftar ilişkisini etkilemedi: hala Ambrozhini efsane inanıyoruz.

"Fiorentina" geçiş

Yaşına rağmen Ambrosini "Fiorentina" in göbeğinde bir yer kazandık: yıl için o bir golünü atmasıyla sahadan 30 kez bıraktı. sözleşme sona erdiği ve 2014 yazında, Massimo o sporu ayrıldığını açıkladı.

Milli takımın Performanslar

Doğal olarak, böyle bir oyuncu "Milan" için değil, aynı zamanda İtalyan milli takımı için sadece yararlı olmuştur. Tabii ki, o yerli "Milan" olduğu kadar çok fırsat yoktu, bu yüzden kariyer Ambrosini milli takımı ile sadece 35 maçta oynadı. 1999 Nisan ayında yaptığı ilk yaptı ve 2000 yazında ve son kaybetti olmak üzere üç oyun, alanda çıktı Avrupa Şampiyonası'na gitti. Ne yazık ki, bir sonraki büyük turnuvalar Ambrosini kaçırdı. Kendisinin milli takımın dört maçta oynadığı Avrupa Şampiyonası, 2008 yılında çağrıldı, o zaman uluslararası bir kariyere tamamlar açıkladı. Sonuç olarak, o diğer İtalyan oyuncularımız var kupayı kazanamadı ve ekibi için elinden geleni başarı 2000 Avrupa Şampiyonası final oldu.

Kişisel yaşam

sokak hayatı Massimo Ambrosini neydi? Bu oyuncu Paola eşi ona iki harika çocuk veren: Massimo ve Paola düğüm attı ve Angelica zaman Federico 2009 yılında doğdu - iki yıl sonra, 2011 yılında.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.