Sanat ve EğlenceFilmler

Senarist Victor Merezhko

Viktor Merezhko'nun eserleri birkaç on yıl boyunca halkın sürekli dikkatini çekti. Senaryoları için hazırlanan filmler, Rusya'daki milyonlarca görüntüleyene ve sınırlarının çok ötesine baktı. Ünlü efendinin başarısının sırları nelerdir?

Biyografi Gerçekler

Gelecek oyun yazarı, oyuncusu ve yönetmen Victor Merezhko 1937'de Rostov bölgesinde doğdu. Yoksulluğun eşiğinde dengelenen uzun süredir mütevazi kırsal çalışanlardan oluşan bir ailede doğdu. Mesleğe giden yol Victor için çok yakın değildi. 1964 yılında önce, Birleşik Devletler Görüntü Yönetmeni Enstitüsünün senaryo bölümüne girmeden önce, Lviv kentindeki Basım ve Sinema Fakültesinden mezun olan birkaç özel ve çalışma mekanını değiştirdi. İlk önemli profesyonel başarının tadı Victor Merezhko, eğitimin tamamlanmasından önce bile hissediyordu - senaryosundaki ilk film yazarı sadece ikinci sınıf öğrencisi olduğunda üretim aşamasındaydı. Geleceğin büyük umutları varmış gibi görünüyor.

Enstitüden Sonra

Başarılı bir başlangıç olmasına rağmen, oyun yazarının kariyeri kolay ve bulutlu değildi. VGIK Viktor Merezhko'dan mezun olduktan sonra çok çalışıyor ve birkaç yıl boyunca senaryosunun herhangi bir filmine dönüşemiyor. Şu anda eşi ve küçük çocukları ile birlikte Moskova'da kiralanmış bir apartmanda yaşamak zorunda kaldı. Yalnızca 1972'de Lenfilm üzerine senaryo üzerine bir film konuldu Merezhko "Merhaba ve Elveda." Bu melodram, seyirci tarafından eleştirildi ve eleştirileri fark etti. Ünlü film senaristi Victor Merezhko olan yazarın karakteristik özelliklerini açıkça vurguladı. Bu, kişilerarası ilişkilerin ahlaki sorunlarına, karakterlerin dikkatle incelenmesine, arsa hatlarının inşasında ve geliştirilmesinde mantıksızlığa, toplumdaki artan toplumsal çatışmalara karşı duyarlılığa yakından dikkat ediyor.

Sovyet döneminde

Oyun yazarının yorulmak bilmeden uzun süreli çalışması mantıklı sonuçlara neden olamazdı. Senarist Viktor Merezhko Sovyet sinemasında kademeli olarak otoriteyi kazanıyor. Çalışmaları giderek daha çok talep görüyor. Rus sinemasının önde gelen ustaları Merezhko senaryolarının uygulanmasına katıldı. Viktor Merezhko'nun "Vahşi Nikanorova'yı bekliyorsunuz", "Yalnız Bir Kadın Bilmek İstiyor", "Bir Rüyada Uçuş Yapıyor" ve "Rodnya" adlı filmlerin gösterimi, dramaturji ve karakterlerin sergilendiği etkileyici. Oyun yazarının sahnelerinde toplam 50 film çekildi. Birçoğu haklı olarak Sovyet ve Rus sinemasının klasikleri olarak tanınmaktadır. Buna ek olarak, Görüntü Yönetmenleri Birliği'nde kısa filmler, animasyon filmleri, tiyatro oyunları ve mükemmel kamu çalışmaları vardı. 1987'de oyun yazarı ünlü oyuncu Oleg Yankovsky'nin en parlak rollerinden birinin oynandığı "Bir rüya ve gerçekte uçmak" filminin senaryosu için Devlet Ödülü sahibi ödülüne layık görüldü.

Sovyet sonrası dönemde

Doksanlı yılların başlarında, genel çöküş döneminde yaşanan sıkıntılar ve yerli sinema yaşanır. Filmler biraz çekildi ve ekranlar Hollywood'un üretimine hakimdi. Yeni Rus sinemasının mevcut zor durumdan yollar bulma görevini yapmadan önce. Zamanın gereksinimlerini karşılayan yeni formatlar gerekiyordu. Her şeyden önce, televizyon dizisi böyle bir format haline geldi.

Senarist Viktor Merezhko, bu yönde iki önemli eserin yazarıdır. Bu, "Mole" ve "Altın Sonka Sonka" suç dizisidir. Buna ek olarak, 90'ların başından itibaren oyun yazarı ve senaryolardaki filmlerde genellikle ikinci planda rol aldı. Buna ek olarak, Viktor Merezhko merkezi televizyonda çeşitli projelerin yazarı ve yönetmeni. Tiyatro oyunu ve senaryo içeren kitaplar yayınlar. Doksanlı yılların ortalarından beri, televizyon şirketi Cascade'nin yönetimine başkanlık etmektedir. 2014'te Viktor Merezhko Rusya Federasyonu Halk Sanatçısı unvanı aldı. Ve hiçbir şekilde burada durmayacak. Şu anda, yazarın masaüstünde büyük ekranda ve televizyonda yeni filmlere dönüşecek birkaç proje var.

Victor Merezhko: oyun yazarının kişisel yaşamı

Yasal evlilikte ünlü oyun yazarı sadece bir kez oluştu. Karısı Tamara ile neredeyse otuz yıldır yaşıyorlardı. Ani ve iyileştirilemeyen bir hastalıktan ölümünden sonra Victor Merezhko oğlu ve kızı ile birlikte kaldı. Tabii ki, hayatındaki kadınlar vardı. Ancak Victor acele etmedi pasaport yeni bir damga koymak için. Sinematik dünyada Viktor Merezhko olarak bilinen özgür ve bağımsız bir sanatçı olmayı tercih ettim. Eşleri onunla sadece gayri resmi ilişkiler içindeydiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.