Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Windows 7'de güvenli moddan çıkma 7. Windows 7'de Güvenli Modu devre dışı bırakma

Kırık sürücüleri saptamak için, sistem sorunlarını gidermek, kötü amaçlı programları belirlemek ve kaldırmak için kural olarak güvenli modu (BR) kullanın. Lisanssız yazılımı indirirken ve kurduğunuzda, bilgisayarınızın hiç önyükleme yapmayı bırakma riski vardır. BR'yi çalıştırırken, bilgisayar geri aranıp çalışmadığı noktayı seçerek sistem geri yüklemeyi kullanabilirsiniz. Ancak Windows 7'nin güvenli modundan nasıl çıkacağınızı bilmek de önemlidir.

kısıtlamalar

Güvenli mod, arızaları tespit etmek ve sistemin normal çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu modda yalnızca en gerekli programlar ve sürücüler başlatılır ve bu da işletim sisteminin başarılı bir şekilde yüklenme şansını arttırır. Güvenli mod çalıştırma Windows 7 minimum çözünürlüklü grafikle (800 x 600 piksel) oluşur, bu nedenle arayüz daha basit bir görünüme sahiptir.

BR'yi kullanırsanız, bu cihaz için gerekli olan sürücüler yüklenmeyeceğinden İnternet'e bağlanamayacağınızı bilmek önemlidir. Bununla birlikte, bu problem ilgili sürücülerin yükü ile BR seçilerek çözülmüştür.

Güvenli bir modda, üçüncü taraf programları (örneğin oyunlar) indirilmez, çünkü işletim sistemini çalıştırmak için ihtiyaç duyulan programlar başlatılır.

Güvenli Mod nasıl başlatılır?

BR Win 7'ye gitmek için bir seçenek, bilgisayar önyükleme / yeniden başlatma sırasında klavyedeki F8 tuşunu kullanmaktır. Tekrar tekrar basarak OS başlatma seçeneklerinden birini belirlemeniz gereken bir menü ortaya çıkar:

  • Standart BR'de Windows'un çalışmasını destekleyen temel sürücüler bulunur.
  • Ağ sürücülerinin desteği ile - sürücüler başlatılır, böylece internete bağlanabilirsiniz.
  • Komut satırı desteği ile - bu satır indirilir (Command Promt).
  • Son başarılı yapılandırma - sistem son kaydedilen çalışma parametrelerini kullanarak yüklenir.

BR'yi başlatmak için başka seçenekler de vardır (örneğin hata ayıklama modu, VGA modu). Ok tuşlarını kullanarak aralarında geçiş yapabilirsiniz (gerekirse, Num Lock'un etkinleştirildiğinden emin olun).

"Msconfig" komutunu kullanarak güvenli bir Windows 7 modu yüklemek için

Yukarıda yazılmış olan BR'yi yükleme yöntemi, bu durumda gerçektir; herhangi bir nedenden dolayı bilgisayarı standart bir modda başlatamazsınız. Bunu yaparsanız, "Sistem Yapılandırması" aracını kullanmalısınız.

"Msconfig" komutunu girmeniz gereken bir pencere görüntülemek için Win + R düğmelerinin kombinasyonuna basın. "Sistem Yapılandırması" bölümü açılır, burada "İndir" seçeneğini seçmeniz gerekir. Şimdi "Güvenli Mod" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin ve "Minimum" seçeneğini işaretleyin.

Yalnızca "OK" e basmak ve "Reset" düğmesini seçmek için kalır. Sonraki Windows başlangıç işleminin güvenli modda gerçekleştirilmesini istiyorsanız, Yeniden başlatmadan düğmeyi tıklayın.

Güvenli Modu Devre Dışı Bırak

Yani, başlamak için sorunlara neden olmamalı, şimdi Windows 7'nin güvenli modundan nasıl çıkacağınızı bulmanız gerekir. Aslında her şey çok basit çünkü "msconfig" komutunu kullanarak önyükleme yaparken yaptığınız eylemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Bilgisayarda herhangi bir sorunu bulup düzelttiğinizde, sistem yapılandırmasına dönün ve "Güvenli Mod" seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın.

Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra, Windows 7'nin güvenli modu devre dışı bırakılacaktır.

Güvenli Mod çalıştıramıyorum. Sorunun çözümleri

Bazen sistemi BR'ya önyüklemeye çalıştığınızda mavi bir ekran görünür. Büyük ihtimalle, bunun sebebi kayıt defteri değişikliğidir. Mevcut durumu nasıl düzeltebilirim? Hasar görmüş kayıt defterini ücretsiz bir yardımcı program olan SafeBootKeyRepair'i kullanarak geri yüklemeyi denemeniz önerilir. Örneğin, Kaspersky Lab web sitesinden indirebilirsiniz.

Arşivi paketinden çıkarın ve Windows 7 işletim sistemine karşılık gelen dosyayı çalıştırın . Şimdi bilgisayarı yeniden başlatıp BR'yi yeniden başlatmayı deneyin.

Başka bir yol var - AVZ antivirüsünün kullanılması. İndirin ve çalıştırın. Şimdi "Dosya" bölümünü ve sonra "Sistem Geri Yükleme" yi seçin. Bundan sonra, "SafeMode'daki önyükleme ayarlarını geri yükle" nin yanındaki kutuyu işaretleyin ve "Kontrol edilen işlemleri çalıştır" ı tıklayın.

Güvenli Mod'da Sorun Giderme

Bu nedenle, Windows 7'nin güvenli modundan nasıl çıkacağınızı ve nasıl çalıştırılacağını bilirsiniz. Şimdi, sistem hatasının sebebini bulmak ve ortadan kaldırmak gerekiyor.

Biliyorsun, hangi programın bilgisayarınıza zarar verdiğini biliyorsanız. Bu durumda, kontrol paneline gidip "Programlar ve Özellikler" bölümünü açıp çakışan dosyayı silmeniz yeterlidir.

Bilgisayarın hatalı çalışmasına neden olan şeyleri tam olarak bilmiyorsanız, başlangıçta olan tüm programları kontrol etmeniz önerilir. Belki de sistemin normal çalışmasını engelleyen bir donanım bulabilirsiniz.

Başka bir seçenek OS'u geri yüklemeyi denemektir. "Bilgisayar" simgesini (masaüstünde bulunur) sağ tıklayın ve "Özellikler" e gidin. "Sistem Koruması" nı (sol menü) açın ve "Geri Yükle" yi tıklayın. Şimdi bir kurtarma noktası belirtin veya "Önerilen kurtarma" özelliğini kontrol edin.

Bilmek güzel!

F1-F12 düğmelerinin varsayılan olarak devre dışı bırakıldığı klavyeler vardır. Bunları etkinleştirmek için Fn tuşuna basmanız gerekir (başka bir ada da sahip olabilir, örneğin F tuşu).

İşletim sistemi önyükleme seçenekleriyle bir menü getirmek için Win 7 OS simgesi görünmeden önce F8 düğmesine basmanız gerekir.

Sayı tuşlarında bulunan okları kullanırsanız Num Lock'un açık olduğundan emin olun.

Yeni bilgisayar modellerinde, F8 düğmesine basarak güvenlik modu seçeneklerine sahip bir menü görüntülemeyebilir; ancak, sistemin önyükleneceği aygıttan seçim yapmanız istenen bir pencere. Ok tuşlarını kullanarak uygun seçeneği seçin ve F8 tuşuna tekrar basın.

Sorunu çözdükten sonra, sistem yapılandırmalarında Windows 7'nin güvenli modunu devre dışı bırakmayı unutmayın.

Sonuç olarak

Şimdi, Windows 7'nin güvenli modundan nasıl çıkacağınızı bilerek ve en önemlisi - nasıl çalıştırılacağını öğrenerek, kötü niyetli programları kendiniz çıkarabilirsiniz, sistem kurtarma kullanın. Burada karışık bir şey yok. Sadece bazı tavsiyeleri takip etmeniz gerekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.