Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Windows 10: Yeni teklif, Microsoft nedir?

Temmuz ayı sonlarında Microsoft, işletim sistemleri alanındaki gelişmeler arasında resmen dünyaya "sekiz" yerini Windows'un 10, yeni bir sürümünü sunulmuştur. Hemen şimdi kısaca birkaç önemli yeni özellikleri ve değişiklikleri biz olacak unutmayın ve dikkate deneyebilirsiniz.

Windows 10: Yeni ne var?

Böylece, sabırsızlıkla beklenen birçok kullanıcı tarafından "on" ortaya çıkması, başlangıçta çünkü bu sistem en gelişmiş modern bilgisayar teknolojisinin olacağı ifade edilmiştir. Şimdi Windows'un 10 yeni özellikler bakmak ve aynı anda ister beklentileri karşılandı kullanıcılar ve uzmanlar tüm soruya cevap vermeye çalışıyoruz.

Her şeyden önce, "ilk on" önceki tüm Windows işletim sürümleri aksine hemen fark. (Her sürpriz) geliştirici ücretsiz Microsoft web sitesinden doğrudan yeni işletim sistemleri yüklemek mümkün kıldı gerçeği! Belki böyle bir hareketin açıkça yeni gelişmelerin şirket sevdirmek için bazı yollarla çağrılabilir.

Windows'un 10 yeni kurulum

Yükleme için olduğu gibi, iki ana yolu vardır. İlk durumda, öncelikle sitede kayıt veya sonra kullanıcı kuyruğa hesabınızdaki, giriş yapmalı ya. Zamanı geldiğinde, sistem tepsisi simgesi o tıklayarak, yükleme işlemini başlatabilir, bildirim alanında görünür. Gerçek ettikten sonra öncelikle mevcut OS güncelleme yapmak, unutmayın. Ama Vista, 7 ve 8. XP sürümleri üzerinde münhasıran yüklü yeni işletim sistemi Windows 10 desteklenmemektedir.

İkinci versiyonda, bu yüzden beklemeyin, özel yarar Medya Oluşturma Aracı indirebilir ve onunla yüklemeyi başlatın. Her durumda, geliştiriciler kullanıcılara şeyin yeni bir sistem (indirilen dağıtım paketi kaldırmak için tavsiye edilmez) uygun değilse geri almak için fırsat verdi.

görünüm

"Windows 10" teması dönersek: OS yenilikleri, ilk çalıştırma klasiklerine kayda değer dönüş sonra da eklemek gerekir. "Başlat" düğmesine varlığının pek memnun olmalı. Menü, ancak biraz farklı düzenlenir (örneğin, izole edilmeden, tüm alfabetik sıraya göre, komut "Çalıştır" veya "Denetim Masası"). Sağ menüde görev zamanlayıcı, hava durumu, haberler, vb akıllı asistanı var

kullanıcı arayüzü gelince, ikisi de kabartma hiçbir soru olabilir. Aksine, o Metro denir rağmen, aslında, "sekiz" ödünç bir değişiklik Modern UI. Bildirim Merkezi'nde, son gelişmeler hakkında sistem tepsisi bilgiler görüntüler ve tüm sistemin çalışma durumundan denir. Burada ayrıca oldukça basit masaüstü ayarlarını kaldırılır Charms çubuğu, varlığını not alabilir.

Bu arada, farklı uygulamalar için dili otomatik olarak devreye çalışır. Tüm programların anda etkin tek ve aynı için ayarlanır.

Yeni ürün

Biz Windows'un 10 yeni özellikler nelerdir konuşursak, bunun yerine Internet Explorer'ın varsayılan olarak kullanılır Kenar tarayıcısı, ortaya çıkması dikkat etmek değil imkansız. Performans testi ön tahminlere göre, bugün birinci sıradadır.

masaüstü modunda ya da tablet halinde çalışmayı kullanma isteyenler için, Sürekli özelliği hızlı geçiş orada verir. Tabii Birden sanal masaüstleri oluşturabilir, hem de yeni uygulama mağazası özelliklerini kullanmak demek.

emniyet sistemi

Şimdi, Windows 10. yenilikler güvenlik açısından hakkında birkaç kelime? Her şeyden önce, tamamen yeniden tasarlanmış Windows Defender, aktif himaye hizmeti ile birlikte çalışır (WAPS).

Tablet modunda çalışırken ek olarak, Windows Merhaba fonksiyonunu (biyometrik tanımlama) kullanabilirsiniz. Bir yönetici parolası Microsoft hesabı kimlik bilgilerini yüklemeye Son olarak, onlar sadece şirketin web sitesinde değiştirilebilir. Bu durumda, iş istenilen sonucu vermedi "123456789" gibi bir şey için şifre değiştirir. Sistem basitçe değişmez. Mümkün, ama sadece 60 gün sonra uygulama sonrası çıkarın.

Sonra güvenlik yeni, henüz bilinmeyen zararlı yazılımlara içinde nüfuz etmesini önlemek Cihaz Muhafız birimleri, Flam ve Güvenli Önyükleme, kaydedilmemiştir.

İnternet, hız, iletişim ve multimedya

İnternet ile çalışma açısından, yeni sistem yukarıda sözü edilen üstün bir e-posta istemcisi, tarayıcı Edge, şifreler, Wi-Fi, güncellenmiş sistem takası olasılıklarını sahiptir trafik kontrolünün ve haritalar vb

Performans olarak özellikle hiçbir itirazda bulunmazsa, ancak uyku modunda (giriş şifresi kullanılarak özellikle) kurtarma aynı "yedi" ya da "sekiz" çok daha fazla olduğunu sürer.

Ancak, başka bir şey yoktur. "Ilk on" olarak geleneksel bir LAN aracılığıyla oyun yayınlamak için Xbox One cihazların türü için tam destek var. multimedya açısından, biz yepyeni sahip resim görüntüleyici, video ve müzik çalar, modül Oyun DVR varlığını video akışı kayıt DirectX 12 için ve ekran oyunlarda ve tam destek.

Sonuç

açıkça görüldüğü gibi, bu tam yenilikler ve bu işletim sisteminde de tarif edilemez Ne Windows'un 10'un oldukça genel bir bakıştır. "On" tüm olanaklarını öğrenmek için, en az bir kez kendinizi çalışmaya denemek için daha iyidir. Yüklendikten sonra bile zaten açıkça görüldüğü gibi, kurulum iptal edip önceki işletim sistemine geri dönmek için her zaman mümkündür.

Ancak genel olarak, yeni işletim sistemi oldukça terbiyeli bakar ve (tamamen ücretsizdir çünkü tüm bu nedenle daha fazla) Linux veya Mac OS X bazı sürümlerinde rekabet edebilir.

Ancak, birçok kullanıcı klasik formda veya menü örgütü alışık, ama "sekiz" ile karşı karşıya olmamıştı, başlangıçta sistem biraz alışılmadık hatta rahatsız görünebilir. Eğer gün onu en azından bir çift ile çalışmak Ancak, bu duygu kaybolur. Sen sadece biraz kontrolleri ve fonksiyonları değişmiş örgütü alışması gerekiyor. Dahası, hatta Windows işletim programlarının önceki sürümlerinde yüklü (bazı özel yeni programlar veya uygulamaların yüklenmesi dışında) herhangi bir sorun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.