FormasyonOrtaöğretim ve okullar

"Ağaç duran kalıp": bir kısa oyun içeriği

"Ağaçlar ayakta ölür" oyun özetini makalede ele alınacaktır, o 1949 yılında İspanyol şair Alejandro Casona yazdı. Birçok ülkede çok popüler yazarıdır ve onun çalış büyük başarı var. Bu yazıda bir başyapıt olarak kabul edilmektedir bunlardan birinin özetini, bakacağız.

başlangıç

oyun çok garip bir yer ziyaret neden belli değil güzel ama üzücü genç bayan Isabella konusundan söz ile başlar. eşiğinde Güzel kadın kız gelişi hakkında müdürü bilgilendirir sekreter, karşılamaktadır. Bu noktada, daktilo yönetmeni ve tavsiye mektubu ile görüşmek istiyor gelişmiş yıl Balboa, belli bir beyefendi hakkında bilgi iletir. O gerekli bilgiler kaydedilir odasına davet ve o neşeyle Isabella yakın oturur edildi.

Bir denizci görünümü

ihlal bekleme süresi, gelir garip bir adam bir denizcinin garb bir papaz -. Elena (sekreter) sürpriz dondu ama kapıda sıra beklerler ona söylemeye dilim getirebilir. Şu anda, bu bir silindir var tabloya dikkat çekiyor. kadın silindir tavşan görünüyor görür. Yaşlı adamın Balboa ve Isabella yüzündeki durumun tamamen yanlış anlaşılma ifadesini donar. Şu anda, Elena ve odadan dışarı daktilo ve kız ve yaşlı adam arasındaki bir konuşmayı bağladılar. Bunlardan ikisi oldukça nerede vurmak anlamıyorum çıkıyor. genç bayan o yakındaki parkta girilen bir adam gördüğünü açıkladı ama sonra bir papaz gibi görünüyordu.

oda denizci papaz yeniden görünür bu zamanda. O bir komplocu ses, Isabella ve Balboa, ayrılmak korkunç sorunları biriktirmek için değil önerir. genç bayan sinirlenir ve "hapis" nin yeri terk parçaladı. Sn Balboa o giderse, sadece kötü bir şey de çekti, çünkü gözden geçirmeye onu ikna eder. İki erkek ve ne için amaç onları burada sokulmuş kim olduğunu anlamaya çalışırken, sessiz konuşma başlar.

Buna paralel olarak, bir dilenci anımsatan görünen bir kişiyi içeren gizli bir kapı açılır. Masanın üzerine yürür ve yolda takı, çantalar ve zincirlerin cebinden alır. Kendisini tuhaf bir kod adı arar ve sonra birinin numarasını alıp işi olduğunu söyledi. Balboa Yaşlı adam haydutların ininde olduğunu şüphelenmeye başlar. O Isabella endişeli ve onu sakinleştirmeye çalışır görür. dilenci kapıda misafirleri bakar iken o omzunda bir tabanca ile bir avcı gelir. İki büyük köpekler peşinden gidin. O misafirler değil, aynı zamanda birisi görev yürütme hakkında rapor çağırır. O da yarına kadar fazla köpek ve tavşan göndermek için aboneyi sorar.

yönetmen

Zaten Alejandro Casona ilgisini? "Ağaçlar ayakta ölür" (oynat özeti, biz düşünmeye başladı) hala dikkatli okuyucu ortaya çıkaracaktır çok sır tutar. Biz devam edeceğiz.

Bu garip sahneyi, ihtiyar ve kız izlerken hala garip bir yeri terk etme kararı alır, ama sonra aniden yönetmen görünüyor - görünüşte çok çekici bir genç adam. Bir kız ile bir görüşme başlatırsa ve sitenin sahibi olan Dr. Ariel, yaklaşık söyler. O da Dr Ariel aktif o biraz sert yanıt veren, ben sadaka sormayın için, sadaka dahil olduğunu bildirdi. Yönetmen ayrıca manevi sadaka anlamına geldiğini anlattım. hayallerini gerçekleştiren ofis çalışanları umut ve inanç ver. Isabella belirsiz diyalog bırakır ve yönetmenin ofisi Balboa ile bir görüşme başladıktan sonra.

Balboa Tarihçesi

Biz düşünen hangi içerikleri, okuyucu bulutlar onu merak etmeye neden daha bak, "Ağaçlar ayakta ölür" çalışın. Bu Balboa eşi ile yaşadığını ortaya çıkıyor. O trajik koşullarda öldü büyük bir aile vardı. Ondan sonra da eşi ve torunu ile kaldı. Adam olumsuz etkisi çarptı, ben içki ve geceleri kaybolmaya başladı. Daha sonra o kartları oynadığı tanındı. Bu yol büyük borçlar götürdü ve Balboa kez kendi tablosunu kırmak amacıyla torunu bulundu. Bu son damla oldu. Bir adam evden dışarı torununa sürdü. Anne yaklaşık 20 yıldır görmemişti.

Bu arada, Balboa eşi olup bitenlerin farkında değildi. Yakında, o onun harika bahsediyor hangi torunu, bir mektup alır Kanada'da hayatı. Aslında, bu mektup kocası yazdı. Böylece, güzel yazışmalar bağlanır. Bir süre dışarı sonra gemide gelip gidiyor gerçek torunu, iletişim. Ne yazık ki, gemi batıyor ve adam ölür. Balboa bunu rasstaivat değil, eşi dergi ve gazetelerden gizler.

Dr Ariel ofisinde o Direktörü yapma torunu Mauricio davet geldi. Ortak kararla, Isabella (Marta adında gerçeklik kız) eşi rolünde gerçekleştirecek kararla.

ikinci eylem

"Ağaç die duran" Özet oyun ikinci bir işlem olmaksızın temsil edilemez. Evin Balboa uzun zamandır beklenen torunu gelişi için hazırlık başlar. Mauricio eşi Isabella ile geldi. akşam Mauricio ve Isabel hilekarlar suçlanıyor birçok küçük utanç olur, fakat önce mutlu büyükanne şey fark etmedi. masada bütün lezzetli bir akşam yemeği ve içecek brendi yemek. Genç bir çift yapmaları gereken tezahürat öpmek. Onlara ayrı yatak odası nelerin beklediğini bilmiyorum. Akşam yemeği üzerine Mauricio yaptığı seyahatlerde ve mimarlık anlatır, ancak bu alanlarda bilgili Eugenia (Büyükanne), yani kaynaklanan utanç daha bir dizi çıkıyor.

Tüm yatak odasına gidin. Mauricio ve Isabel o oyun onu sert verilir kabul ediyor edildiği bir frank konuşma komplo. Gerçek bu büyükanne keşfetmek istiyor, fakat genç adam sanat kalbin emirlerine daha önemli olduğu konusunda ikna eder. Sonuç olarak, Mauricio o iyi bir oyuncu olmak için çok samimi güzellik söylüyor. "Ağaçlar ayakta ölür" oyunun ikinci perde, biz düşünüyoruz ki bir özetidir, konuşma yatak odasında biter.

üçüncü faaliyet,

Yönetmen işlerin nasıl öğrenmek için, Elena çağırır. O ilk Isabella birçok hata yaptığını kabul ediyor ama şimdi her şey yolunda. O Mauricio acilen çalışmaya davet eğer bir telgraf yazmak için sekreterine talimat verir.

"Ağaçlar ayakta ölür" oyunda Bundan sonra ne olacak? Kitabın Konusu doğru duyguların bütün paletini ifade edemez, nedenle bütünüyle okumak için gereklidir. Eugenia ona torunu sevmediğini düşünerek Isabella ile bir konuşma başlar. konuşma sonrasında o sevgi ve karşılıksız çok fazla olduğunu korkmaktadır. Isabella sahneyi ayrılık korkusuyla, "performans" uzatmak Direktörü istekleri, ama reddeder.

torun

Alejandro Casona beklenmedik bir dönüş hazırlarken, biz okuyan hangi bir özetini "Ağaçlar ayakta ölür" oynarlar. O gerçek torunu hayatta çıkıyor. O Balboa gelir ve para gerektirir. Bir seçenek olarak, tüm Eugenia söyleme, evi satmak sunuyor. Yaşlı adam öldürmekle tehdit onu kovalar. Şu anda, çift ayrılmaya hazırlanıyor. O gerçek torunu öğrenir ve gerçeği yakında açılacak farkeder. Aşık Mauricio itiraf, ama oyun devam etmek istemiyor. O karşılığını vermek söyler.

"Ağaç duran kalıp" çalma (özeti - makalenin) sona ermek üzere. Evin eşiğinin üzerinde gerçek torunu var. Isabella onu durdurmaya çalışır, ama boşuna. Torunu nine özel konuşma ve tüm söyler. O yaşlı kadını çıkıyor ve o her şeyi anladı. O para Torununu reddediyor, ama çift aşk devam etmeden önce neler olduğu inanmak gibi yapmak.

"Ağaçlar ayakta ölür" son oyun nedir? özet en az ilginç bir ucunu bulmak için olmalıdır okuyun. Bir Isabella kulak tarifi cordials fısıldayan tüm bu babulja bitirir ve buhar kaldırılır. Bu "Ağaçlar ayakta ölür" oyununu biz makaleden öğrendim hangi bir özetini tamamlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.