Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Ölüm Mavi ekran: ne yapmalı? Windows 7 Hata Kodu. Bilgisayar ipuçları

Oldukça az kullanıcı ölüm mavi ekranın olay yaşamış. mevcut durumda (genellikle bu tür sorun maruz Windows 7) Ne yapmalı, herkes bilir. Ve mavi ekranın tür korkutur çünkü. Ancak, bazen olaya hata kodları çözmeye yardımcı. Onlar soruna işaret ediyor. Ve ona dayalı, bilgisayara tedavisi ilişkin bazı kararlar almak gerekir. Bugün mavi ekranın görüntüsü nedenlerinden bazıları ile anlaşma, hem de ilk ve son kez bu sorun gidermek için yapılması gerektiğini öğrenmek öğreneceksiniz. Profesyonel sistem yöneticilerinin Bazı tavsiyeler genellikle hatta sıradan bir kullanıcının sorunlarına hesaplaşmak yardımcı olur. Bizim sorunun çalışmada bugün mümkün olan en kısa zamanda sizinle edelim.

nedir

Ama Hepimizin uğraşmak zorunda gidiyoruz anlamak ne başlayalım. Ancak o zaman ölüm mavi ekran kaldırma hakkında düşünebiliriz. Dürüst olmak gerekirse, bu konu özel dikkat gerektirir.

Yani, fenomenin ne tür bugün bize bilinecektir? Ölüm Mavi ekran - Bir sistem hatası bu tür. Ve bu önyükleme işlemi sırasında veya çalışma sırasında görünür. Bu durumda, bir süre için mavi bir ekran var. Dolayısıyla, böyle garip bir isim. Ölüm kodlarının mavi ekran üzerinde yazılmıştır. Daha doğrusu, meydana gelen hataların kodlama. Esaslı üzerine onları, biz olabileceğini anlıyoruz sebeple problemi. Ve hatta bazen bunu ortadan kaldırmak.

Ama, pratik gösterileri, mavi ekran ölümü (hata kodu 0x00000116 veya başka bir) - bu is ilk göstergesi olduğunu bilgisayarınızı gider içine unutulma. Yani, hızlı bir şekilde tedavi etmek için gereklidir. Biz teneke diyelim o bizim olay - bir gösteri ait Gerçek şu ki işletim sistemi ve "donanım" cihazlar çöp için çalışması. Nedenle, belli bir durumda nasıl davranması gerektiğini bilmek gerekir. en yapılabileceğini öğrenmek için çalışalım.

ekran sorunu

Ölümden ortak hata kodları mavi ekranın bazı çalışma ile başlayalım. Sonuçta, onlar bunu oluşmasıyla birlikte korkmak değil yardımcı olabilir ve kararlı adımlar atmaya hızla gidecek. Örneğin, oldukça sık bir ölüm mavi ekran, 0x00000116 hata kodu. Bu fenomenin Korkarım ki değmez.

şey, bu kodlama görüntü sürücüsü sıfırlamak ve yeniden çalıştırma önyükleme işlemi sırasında üstlenilen olduğunu gösterir olmasıdır. biz hata var bir kez, o eylemi başarısız oldu. Bu sorunu çözmek için birçok yol vardır. Ama daha çok ve verilerinizi kurtarmaya yardım etmek için bazı ipuçları vardır.

İlk olarak, bilgisayarınızdaki sürücüleri yeniden deneyelim. Ve tüm. Ve monitör ve grafik kartına ilişkin olanlarla başlayın. Buna ek olarak, güncelleme codec. Genellikle yardımcı olur.

Ayrıca antivirüs programları hata olup olmadığını kapatmak için iyi bir fikirdir. Bazen bir ölüm mavi ekran neden. Ne yapmalı? Bilindiği gibi Windows 7, en çok bu fenomenin maruz. Yani, ile antivirüs o irade sahip olmaktır çok dikkatli.

Yükleme sistemi

Tüm kodlarını ölüm mavi ekranlar listelemek için hiçbir mantıklı. Windows 7 ve böylece bir hata oluşursa irade vermek onları Sizin. Ve sonra, zaten elde edilen verilere dayanarak, bilgisayar hataları özel bir dizin kullanmak mümkün olacaktır. Yani mavi ekrana ilgili tüm kodları listeler. biz analiz edeceğiz Yine başka bir seçenek.

Oldukça sık, orada is mavi ekran ölümü: 0x0000007b. Bu hata her zaman derhal Bilgisayar açıldığında oluşur. Eğer Önceki sürüm isimli edebilmek görünmektedir sırasında çalışma ile programları, uygulamalar, oyunlar, bu is always "dışındaki Allow" in "windose".

Kod 0x0000007b bilgisayarı yükleme sırasında sabit diskin sistem bölümüne erişimi kayboldu göstermektedir. nedeni farklı olabilir - virüse sıradan bir büyük demir hasara. Ama sorun hep ortadan kaldırmak için gereklidir.

Tam biçimlendirme ve bir sabit disk ile müdahalesi ile Windows'u yeniden yüklemek için buraya yardımcı olur. Ama bazen sorun bile böyle radikal adımdan sonra, kaybolmaz.

Bu durumda, son sistem konfigürasyonu indirin. Bunu yapmak için, daha sonra bilgisayarınızı F8 tuşuna basın, başlangıç ve ne zaman "Bilinen Son İyi Yapılandırma" i seçin. bilgisayar önyükleme. Sen sonucunu tadını çıkarabilir.

Sabit disk uyumluluğu ve diğer "demir" kontrol edin. En tutarsızlık değiştirin bileşenler. Bundan sonra sorun ortadan kalkacaktır. Kod 0x0000007b genellikle yeni veya ek bir sabit sürücüyü bağladıktan sonra görünür.

geri tepme

Şimdi ölüm mavi ekran nasıl kaldırılacağı konusunda ortak görüş bilmek gereklidir. Bazen bütün ipuçlarını bakılmaksızın oluştu hata, oldukça etkilidir. Ve sadece tavsiye edilebilir İlk seçenek, - bu yapmaktır geri alma sistemi. Sistem başlangıçta açılırken Kabul durumunda geçerlidir.

geri almak için, siz " "Başlat" Tüm Programlar gitmek gerekir." Daha sonra, "Standart" ve oradan "Araçlar" gidin orada bulabilirsiniz. "Sistem Geri Yükleme" i seçin. Bir tebrik ve görünür süreç penceresinin tersinmezliğe ilgili bir uyarı ile. Kabul ve sonra aşağıdaki açılır menü geri alma noktasını tıklayın - o zaman, ölüm bilgisayar mavi ekran rahatsız etmedi zaman. "İleri" yi tıklayın ve bir süre bekleyin.

Tüm süreç boyunca bilgisayar kendisini yaklaşık 2-3 kez yeniden başlatılır. Bu normaldir. Sonra geri alma yapmanız gerekir kat bazılarının ayarları. Ama bütün programlar ve kişisel verilerin iyi sırayla kalacaktır. Oldukça sık, bu teknik iyiliği için sorunu ortadan kaldırmak için yardımcı olur.

Paket içeriği

Aniden ölüm mavi ekran göründüyse, (Windows 7 veya başka herhangi bir işletim sistemi) ne yapacağını - Bilmiyorum, bu bilgisayar sistemi ile kontrol zamanı. Hatta bazen eski iz rahatsızlık bir sürü getirebilir. Özellikle dikkat Son zamanlarda bilgisayarda bir şeyler değişti durumlarda kit dikkat edilmelidir.

Söylendiği gibi, ölüm mavi ekran ile sorunlar genellikle ekipmanın bir çakışma nedeniyle doğmaktadır vardır. Hatta "sopa" dokunabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olun. Eğer şüpheli bir donanım çakışması üzerine bilgisayar ve yokluğu arasında gerekli bilgi hakkında uyumluluk olmaz, daha iyi taşıma cihazınız konusunda uzmanlaşmış bir hizmet bilgisayar yardımı. Bunlar hızlı bir şekilde sorunu çözmeye yardımcı olabilir.

Genel olarak, dikkatle bilgisayardaki tüm bileşenlerin uyumluluğunu incelemek. Bu, pek çok sorunları önlemeye yardımcı olur. Özellikle, ölüm mavi ekran görmezsiniz. Yoksa neden bu gel gelen? Ve nasıl başa?

ısınma

Örneğin, kimi zaman bu olay, bir bilgisayar ya da işlemci aşırı ısınma görülebilir. Sabit seçim durumunda, tüm hızla ve kolayca düzeltilebilir - veya ek soğutucu veya temizlendi "Demir" yüklemek (veya bu madde ile başlamak daha iyi) veya tamamen kaldırılması yan paneli fazla hava infiltrasyonu için davadan.

Ama aşırı ısınma dolayısıyla dizüstü Mavi Ekran - Bu ciddi bir sorundur. İlk olarak, cihaz, temizleme bilgisayar hizmet atfedilebilir gerekir. İkinci olarak, ek soğutucu yüklemeniz gerekebilir olabilir (ve servis o kadar ucuz değil). Siz çalışırken Üçüncüsü, bilgisayarınızda az stres empoze. Bu aşırı ısınmayı ve sonuçlarını önleyecektir.

uygulamaların

Sen açıklanamaz ölüm mavi ekran çıktı? Ne yapmalı? Bu konuda, Windows 7 - rakipsiz lider. Ve tam da bu işletim sisteminde, uygulama çatışmalar çelik ve birbirleriyle olan uyumsuzluğu ortaya çıkar. Bu ölüm ekranın görüntüsü bir sonucu olabilir.

Bu durumda ne yapılabilir? başlatılmış bazı yazılım sorunları yükledikten sonra, hatırlamak, başlamak için. Sonra o MARUZ uyumluluk ayarları. Bazen bu teknik yardımcı olur. Ama çok buna değer değildir umarım.

Eğer uyumluluk modu yardım etmedi, yüklü uygulamayı kaldırmak. Sen sorunla başa çıkmak için uzun bir süre istemiyor musunuz? kaybedecek hiçbir varsa bu durumda, sadece tamamen işletim sistemini yeniden yükleyin. Bu durumda, genellikle en iyi çözümdür.

güncelleştirme

Bazı kullanıcılar dahili merkezini kullanarak işletim sistemi güncellemeleri sonrasında ölüm mavi ekranın görüntüsü şikayetçi. Bütün sorun bundan sonra başladığını fark ederseniz, bir sistem geri alma yapmak zorunda, hem de sürecin otomasyon kapanacaktır.

git "Windows Update". Orada, ayarlarına gidin. olarak işaretlenmiş seçeneğini, "önerilmez." Yani, bir otomatik kontrol yürütmek güncelleştirmeleri indirip yüklemek için değil. Hiçbir zaman. Bu, gelecekte birçok sorunu önlemek için yardımcı olacaktır. Onlar mutlaka ölüm mavi ekran ile ilişkili değildir.

sürücüler

Bir diğer sorun, hangi teneke Gelmesini ve neden bizim cari fenomen - bu is şey gibi donanım sürücüleri. Bazen ölüm mavi ekran neden. Ne yapmalı? Windows 7 oldukça hızlı, basit ve güvenli bir çözüm sunar. Bu - tüm mevcut sürücülerin yeniden yükleme ve bunların zamanında güncellenmesi olarak başka bir şey.

süreç rahatsızlık getirmediği Yani, uygulamayı indirmek için resmi üreticinin web sitesini kullanmak en iyisidir. Bunlar bilgisayar GİRİLEN enfeksiyon üzerinde değildir. Ve her zaman sadece kaliteli içerik bulunmaktadır. tüm sürücülerin yükseltme ve kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatmak daha iyidir. Hepsi bu. Şimdi ölüm mavi ekran ile sorun ortadan kalkar nasıl göreceksiniz. Ama bu her zaman gerçekleşmez. Sonuçta, var diğer nedenler bu fenomen.

antivirüs

Bazen durumlar vardır ki tamamen bilinmeyen bir neden ölüm mavi ekran içinde. Ne yapmalı? Windows 7 ya da başka herhangi bir işletim sistemi - farketmez. Bu antivirüs - ana şey küçük bir ama olmasıdır. Eğer bir tane varsa, onu kapatmak için bir süre değer. Ya da tüm kaldırın. Ve bilgisayarı izle. Gerçekten de, bazen uygulama ölüm mavi ekran çağırır olduğunu.

Çoğu zaman bu olgunun sahipleri "Avast" ve "Kaspersky" muzdarip. Aşırı durumlarda, antivirüs değiştirin. Yardım mı? Sen sevinebilir. Hayır? Sonra tüm antivirüs yazılımları kaldırmak ve daha sonra tamir için bilgisayarınızı almak. sorunu anlat - profesyoneller tarafından yardım için emin yoktur.

virüsler

Ve tabii ki, ölüm mavi ekran bilgisayarınızda virüs nedeniyle oluşabilir. Şuna kesin amaçlayan bazı enfeksiyon. Sonuçta, bu olgu ile tüm işletim sistemi yok edilir. enfekte olduğundan şüphelenilen mı? Sonra almak ve bilgisayarınıza davranın.

antivirus, antispyware ve diğer sağlık içeriği tarayın. Tüm tehlikeli nesneler Cure ve sonra sürecine verim olmadığı şeyleri silin. Bu genellikle yeterlidir. Ayrıca bilgisayarın kayıt defterini temizlemek - bu önemli. Şimdi sonucu bak. Eğer her şey is faydasız, bu irade yeniden yükleme işletim sistemi. Ama önce değerinde bir geri alma çalışıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.