Gıda ve içecekYemek tarifleri

Lezzetli ve gevrek salamura salatalık hazırlayın

Salatalık - tuzlanmış ve salamura çok popüler olan bir sebze. Çıktıkları ev kadınları tarafından kullanılmaktadır. Nitekim, salatalık turşusu kendileri lezzetli atıştırmalıklar, ek olarak, çeşitli salatalar eklenebilir ve hatta bazı sıcak yemekler yapılabilir.

dekapaj salatalık için tarifler çok fazla var. Ama konserve zaman uyulması gereken genel kurallar vardır. Örneğin, bitmiş halde böyle sebzeler yumuşak ve tatsız, marine salatalık salatası çeşitleri için kullanmayın. Eğer altı ila sekiz saat boyunca soğuk suda bekletin arzu salatalık konserve başlamadan önce, sebze daha elastik ve gevrek yapacaktır.

, Sebzeli kavanozlarda lezzetli turşusu salatalık olsun farklı baharatlar eklemek için - karaturp yaprakları, dereotu şemsiyeleri, kişniş tohumu, sarımsak ve diğer sebze ve baharat karanfil. salatalık kale meşe yapraklarının bankalara eklenmesi uygun görülmüştür yapmak için.

salamura salatalık veya sterilizasyon Pişirme üçlü dolgu kullanılarak elde edilebilir. Birinci durumda, bir kavanoza yerleştirilir baharatlar ile birlikte hazırlanan sebzeler, reçete marine hazırlanan kapaklı kapak kavanozlar ve kaynar su içinde sterilize koymak doldurun. Litre kavanozlar bundan sonra, yavaşça sterilizatörden çıkarılıp hava geçirmez, 15 dakika boyunca kaynar suda yeterince tutmak eğilimindedir. Hadde salatalık onlar yumuşak oldukları için "ceket" altına koymak için daha iyi değil. Bu dezavantajı gidermek için, teneke kutular havada serin.

Üç döküm ile koruma yöntemi olup, salatalık, birinci durumda da aynı şekilde bankalarda yerleştirildiği zaman. Su sıcak duruma soğuyana kadar Sonra bankalar kaynar suda bir kapak ile örtülü dökmek, ayağa kalk. Daha sonra (delikli kullanışlı kapak) kutu döküldü ve kaynar su ile doldurmak yeniden. Su boşaltma ikinci soğuyana kadar, kutu boşaltılan bir sıvı kullanılarak, marine hazırlanması. Üçüncü kez, bankalar sıcak su artık, hemen kaynar marine ve rulo döküldü.

Ve şimdi turşusu salatalık hazırlamak hangi kullanarak tarifi. Üç kilogram 'de salatalık (ipuçları kesilmiş, yıkama, su ile ıslatın) tuz ve şeker yüz gram, sirke (% 6), yarım litre mi, 10 defne yaprağı, siyah yenibahar 50 bezelye, beş tabaka 40 malzeme karanfil yaban turpu . Bankaların talebi üzerine, sen, havuç, şemsiye veya rezene tohumu ve tatlı biber dilim dilim sarımsak dişi ekleyebilir. bu tarifi kullanarak salatalık pişmiş ve birinci ve ikinci yöntem üzerinde yapılabilir.

Ama bütün bu kış için sebze hazırlıkları için tarifleri. Ve eğer ne yapacağını tuzlu salatalık şimdi düzeltmek istedi? Bu durumda, kullanabilir salatalık turşusu tarifi. Yolları bu lezzetli ve hızlı bir aperatif pişirmek için, orada boldur. nasıl hafif tuzlu salatalık bize bildirin.

Örneğin, bu basit tarifi kullanabilirsiniz. , Yıkama, salatalık atın biter kesti. Eğer çok büyük bir örnek var varsa, onlara bir veya iki uzunlamasına delik bıçak yapmak gereklidir. Sonra uygun bir kaseye sebzeleri ekleyebilirsiniz, (karaturp yaprak, sarımsak, dereotu, yenibahar) baharatlar ekleyin. Şimdi şeker ve tuz bir kaşık almak bir litre su çözeltisinin hazırlanması. Bu karışımı kaynatılır ve tuzlu su salatalık kaynar ile doldurun. Sonra soğukta koymak, soğumaya masaya bırakın. 10-12 saat sonra, snack hazır.

Ama basit bir tarifi - Kuru , salatalık tuzlama bu durumda, hatta tuzlu pişirmek zorunda değildir. Hafif tuzlu sebze biz plastik bir torba içinde olacaktır. , Yıkayın, 10-12 küçük salatalık atın uçları kesilmiş. torbaya sebzeleri koyun, dereotu, frenk üzümü yaprakları, sarımsak ve beğeninize herhangi baharat orada eklendi. Tuz iyi bir tutam var Şimdi dökün çanta şişirmek ve sıkıca bağlama, iyi karıştırılmış sebze ve baharatlar. Bir kapta bir çanta koymak ve buzdolabında gönderin. Tuzlu salatalık üç saat sonra, hizmet için uygun olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.