Gıda ve içecekYemek tarifleri

Yeşil fasulye ve sebzeler ile kış için hazırlıklar: fotoğraflar ile pişirme tarifleri

Diğer birçok sebze gibi uzun fasulye uygun mutfak dikkat etmeden sağladı. Çoğu zaman bu bahçelerde ve parklarda bir dekorasyon olarak kullanılmıştır. Biz haraç ödemek zorundadır: Çiçek ve sebze gerçekten güzel. Ancak, çok daha sonra, bu yemeklerde kullanılmaya başlandı. Bugüne kadar, bu sebze yararlılığını kanıtlamıştır. Kullanım sırasında birçok tarifleri birikmiş: o, çiğ yenen kızarmış, haşlanmış, yapmak olduğu kış hazırlıklarını fasulye.

yeşil fasulye Faydaları

Bu sebze yararlı elemanlar ve malzeme bir çok içermektedir. Bazıları sadece yeri doldurulamaz bir kişi için geçerlidir. elyaf ve karbonhidratlar gibi sülfür, magnezyum, krom içeriği sağlıklarını geliştirmek için ve çeşitli hastalıkların tedavisini desteklemek isteyen Tablo insanlara ürün vazgeçilmez hale getirir. Bu nedenle, bir hostes barlar yapmayı deneyin , kış için yeşil fasulye maksimum fayda almak için bir yıla.

Yani, elmanın fasulye ne anlamı var ki?

  1. lif bolluğu gastrointestinal sistem işleyişini geri yükleyin.
  2. Bu bitkisel - uzmanlar arasındaki favori biri 100 gram o çünkü sadece 30 kalori. fasulye kış için hazırlıklar düşük kalorili içeriği korumak için böyle bir şekilde pişirilebilir. Örneğin, marine edebilirsiniz.
  3. enerji blokları - fasulye ve şekil zarar vermez rağmen, çünkü karbonhidrat sayıda çok besleyicidir.
  4. Ürünün içindeki arjinin, diyabet hastası fasulye sebze sevgili insanları yapar.
  5. nedeniyle üreme sistemi hastalıklarına hormonları kırık kişilere kış için yeşil fasulye hasat yapmak için. Bu ürün içinde ihtiva edilen folik asit gereklidir.
  6. , Et pes güvenle çalı fasulyesi yiyebilirsiniz kişiler: kompozisyonda zengindir proteini hayvanları andırır.
  7. Dönem isyan viral enfeksiyonlar - Zaman kontrolü fasulye kış en preform stokluyorduk. Mükemmel bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir, bu nedenle kurtarma hızlandıracaktır.
  8. Potasyum ve magnezyum - elastik kalp kası ve kan damarlarının işlemesi için gerekli elemanları. Dolayısıyla onun sebze insanları yaparak kardiyovasküler hastalıktan muzdarip, yeşil fasulye bulunur.

Ne zaman fasulye zararlı

Tabii ki, fasulye - yararlı özellikleri bir depo, ancak ürünün atılmalıdır hangi hastalıklar vardır. Her şeyden önce biz vücudun hoşgörüsüzlük ve alerji söz ediyoruz. Ancak, fasulye diğer durumlarda sorunlara neden olabilir. Yani, şişkinlik ve bağırsak krampları neden olabilir.

Eğer aşırı tuz vücutta gecikmelidir ise - yeşil fasulye yemem.

Ve ürünün hazırlanması ile ilgili bir başka önemli kural: fasulye uzun ısıyı-tedavi gerekir. Tüm çünkü sadece uzun süreli tedaviden sonra imha zehirli feazina arasında, içinde içeriğin.

Nasıl kaliteli ürünü seçin

yeşil fasulye seçimi, onun elastikiyet ve rengine dikkat etmek gereklidir. bezelye çok sıkı oturup bakla tercih edin. Kabuk gevşek veya buruşmuş olmamalıdır.

Renk kalitesi fasulyesi - parlak yeşil. Donmuş ürün seçerken Özellikle önemlidir: koyu renk tekrarlanan donma ve düşük kaliteli ürün hakkında anlatır.

müteakip hazırlanması için boş fasulye

yeşil fasulye ince tadını ve diğer yemekler pişirme için kullanmak için, diğer sebzeler hariç tutulur kış için hasat yeşil fasulye yapabilirsiniz. En Çok İzlenen - korunmasını ve dekapaj.

aşağıdaki gibi yeşil fasulye olabilir Koruma: 950 ml 50 tuz gram ve sirke inci% 80 bir çay kaşığı alır gereklidir. yıkandı fasulye, 5 dakika süreyle kaynatıldı ve süzüldü. sıkıca bankalarda genişletilmiş sonra, tuzlu su ve su dökün. Bu nedenle, yaklaşık 30 dakika kaynatılır. dikişle önce sirke bir çay kaşığı ekleyin. fasulye bir kutu açma akan suda birkaç saat batırılmış olmalıdır sonra - bu yüzden sirke gelen asidi bırakın ve ürünün doğal tat alacak.

Kış için yeşil fasulye dekapaj için Reçete konserve benzer. defne yaprağı, karanfil, biber ve tarçın: Bazı otlar kullanımında farkı. Fasulye 5 dakika sonra, bankalarda koydu yeterince sıkı kaynatın. baharat ve favori baharat altındaki Öncesi koydu. Tarif turşusu olup: su içinde eritilir tuzu 50 gram ve sirke inci% 80, 15 mL alınır başına. malzemeler karıştırılır ve kaynama noktasına getirilmiş. Bu çözüm dökülür ve fasulye bir kutu içinde serilir. Bankalar 5 dakika kaynar suda sterilizasyon için yerleştirilmelidir.

patlıcan ile Yeşil fasulye

Bu yemek - iki yüzden kullanışlı sebze birleştirmek için büyük bir fırsat. domates ve soğan gibi yararlı - tadı daha yoğun ve güzel kokulu idi. sebzeler büyük kesilir eğer çanak özellikle zarif. sebze macun (kullanım helikopter veya blender) şeklinde olacaktır eğer tadı değiştirmeyecek olsa da. Yani, biz kış için reçete beslenme hazırlıkları için devam et "fasulye Patlıcan."

fasulye her 200 gram için havuç ve patlıcan bir parça, iki soğan ve üç domates almak gereklidir.

Tüm sebzeler büyük boyutta, kaynama halinde kesilmiş veya favori baharat eklenmesiyle söndürüldü. Sürece çanak hazırlanmaktadır gibi, iyi kavanoz sterilize edilmelidir. en kolay yolu, mikrodalga fırın kullanmak: su 1-2 cm kavanoz içine dökün ve cihaz 4-5 dakika kadar koydu. Şu anda, kapak sterilize - kaynadı.

Bankaların her alt kısmında bir defne yaprağı koyun ve sıcak buğulanmış sebze ile doldurun ve sıkın. Eğer bir kitle püre kıvamına istiyorsanız - Bir blender gitmeden önce bunu doğrayın.

Bir garnitür olarak veya ayrı bir yemek olarak, sıcak ve soğuk yenebilir fasulye kış için bu ön güzelliği. Böyle birçok karışık etli sebze ve lezzetli olağandışı güveç çıkıyor.

domates ile Fasulye

Bize kış fasulye boş diğer uygulamalarını edelim. domates sosu, ürün tarifleri özel bir lezzet ve lezzet ile ayırt.

hazırlamak için, fasulye yanında, domates gerekli - 700 gram, soğan ve havuç - 200 gram, maydanoz, tuz, şeker, sirke altı yüzde tutarlılık, sarımsak, otlar, baharatlar (Lavrushka, biber, bezelye ve tatlı). domates sosu sebze yıkandı ve dilimlenmiş bakla zaman bitkisel yağda kızartılmış olan, 5 dakika, diğer sebzeler (kök, soğan, havuç) kaynatılması gereken kış fasulye ön-hazırlamadan önce. domates ile arayüzler çıkarın ve (rende, blender veya helikopter yoluyla) uygun şekilde toz haline getirildi. tavaya boşalttı Domates salçası, 15 dakika boyunca kaynatın kökleri, havuç, fasulye ve diğer malzemeleri ekleyin. Zaman zaman salata steril kavanoz ayrıştırılması.

yeşil fasulye ile Leço

sebzeli kış fasulye boş bir başka yapılanması - letcho. Bu durumda, Bulgar yemekleri sıradan, biraz yeni değil yapılacaktır. hazırlanması için ihtiyacınız olacak: yeşil fasulye iki kilo havuç, biber ve soğan kilogram üzerinde. tuz, şeker, sirke (% 6) ve domates sosu (önceki tarifi gibi hazırlanabilir) da ihtiyaç vardır.

Yani, biz 5 dakika kaynatın, küçük parçalar halinde kesilmiş fasulye, hazırlarlar. Şu anda, biz diğer sebze kesti. fasulye işleme geçtikten sonra, (yalnızca kaynadıktan sonra sirke dökün gerekir) birlikte tüm malzemeleri birleştirip pişirin. Başka bir, iki ya da üç dakika kaynadıktan sonra steril kavanozlara genişletilmiş ve rulo.

Fasulye ve karnabahar

Kış için başka düzenlemesi alışılmadık preform - fasulye ve marul ve lahana ile. Marinate sebze şöyle olmalıdır: 5 dakika arayla kaynatın çiçeklenme lahana ve yeşil fasulye. Bu sıkıca kavanozlarda ayrıştırmak sonra yeşil bezelye bakla ekleyin. , Biraz tuz ekleyin her kavanoza karanfil tomurcukları, otlar ve acı biber biraz sitrik asit ekleyin: baharat koyun.

Eğer marine dökün gerekir sonra: litre suya şeker ve tuz 2 yemek kaşığı artı sirke 0,5 bardak alın. Çıban. Bankalar sıkın ve geri kalanı bırakın.

fasulye Karışık tarifleri

değişik tarifleri - kış fasulye çok-bileşenli ön kalıp düzenlemeleri kullanmak mümkündür. Bir örnek olarak, bir bitkisel yahni verir.

hazırlanması için, yeşil fasulye, soğan, dolmalık biber, kabak bir kilogram gerekecektir. Göre fiş renk ve beyaz lahana, taze otlar: maydanoz, dereotu, kereviz. Ayrıca gerekli domates salçası, sirke, bitkisel yağ, tuz ve karabiberi.

domates öğütmek, tuzla biberli blanshiruem fasulye ve karnabahar çiçeği 5 dakika, sadece haşlanmış lahana, dilimlenmiş patlıcan ve sonra yıkayın, yarım saat bırakın: Sebze hazırlayın. Patlıcan, kabak ve soğan ayrı ayrı kızartın. Ayrıca, tüm malzemeyi (biber, sirke, tuz ve otlar hakkında unutmayın) bir emaye tencere içinde karıştırılır.

kıyısında yayın ve bir saat boyunca sterilize. Sonra, yukarı yuvarlayın. Kışın, kış hazırlıkları tadını. fasulye salatası ve sebze - büyük çanak. bunu yapmak için deneyin - pişman olmayacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.