SağlıkSağlıklı beslenme

Doğru beslenme için ideal bir kahvaltı

Bugün de sizinle mükemmel bir kahvaltı hazırlamak için çalışacağız. Sonuçta bu günün en önemli öğünü olduğunu. Kaçırmak mümkün değildir. Özellikle eğer kilo vermek istiyorsanız birkaç sterlin. Sadece nasıl bilmek gerekir sağlıklı bir kahvaltı. Bu göründüğü kadar zor değil. Pişirme işleminde birkaç nüansları öğrenmek için yeterlidir. Bu durumda size yardımcı olabilir kurallar vardır. Hangileri? Ben dikkat ne ödemeliyim?

yağlılık

Kulağa ne kadar garip, ama sabah itibarıyla - bir yağlı yemek zamanı. Yani, ideal kahvaltı kalın zorunlu olmalıdır. Daha doğrusu, doyurucu. Tam olarak nasıl? Bu size kalmış zaten bu.

Kötüye değil önerilir. yüksek kalorili, aynı zamanda yararlı olmalı sadece bu gıda unutmayın. Sen yumurta, sosis, jambon, sosis, ekmek ve tereyağı yemek gelemez. Ve liste süresiz devam eder. Bu, tüm tercihlerine bağlıdır.

Ama hafif atıştırmalıklar sizin ilk yemek açıkça buna değmez sınırlar. Bu durumda, vücut karbonhidratlar işlenmesi için özel olarak yapılandırılmış. Bu gibi durumlarda, gün için senden tarafından yenen yüksek kalorili yiyecek mide, yan ve bel üzerine yatırılır çok daha muhtemeldir.

daha karbonhidratlar

Normalde kahvaltı "hafif atıştırma" ile birçok kişi tarafından ilişkilidir. Bu öyle değil. ilk yemek, söylendiği gibi, cesur ve içten olmalıdır. Yani karbonhidratlar çeşitli zenginleştirmek deneyin. Bu kilo daki başarısının anahtarıdır.

Neden İdeal kahvaltı karbonhidrat bileşeni içermelidir edilir? Hızla yağ ve doymuş yağ asitleri ile yıkmak için yardımcı olur. Yani tokluk hissi hissedeceksiniz vardır. Bunu iştah denetleyici bir tür olduğu söylenebilir. Sadece ana yemek için bir katkı maddesi olarak kullanılan karbonhidratlar deneyin. sınırlı değildir!

Not - karbonhidrat ile zenginleştirilmiş gıdalarda, bioflavonoids çok sayıda bulunmaktadır. Bu malzeme aynı zamanda yağların hızlı bölme ve asimilasyon katkıda bulunur. kahve, kırmızı meyve ve sebzelerin Onun çok. Bu not alın.

kahvaltı vakti

kilo vermeye yardımcı olacaktır mükemmel kahvaltı hazırlamak için, menü yapmak değil, aynı zamanda ilk yemek seçmek sadece gereklidir. Bu da başka önemli bir noktadır. Neden? Hepsi bir kompleks organizma cihaz sistemi.

Onlar birçok bilim adamı söylediği gibi, öğün aralarında maksimum aralık 10 saati geçmemelidir. Bu süreden sonra, vücut koruma moduna geçmesi, tüm yağlar hayatın gelecekteki bakım için enerji depolamak için, bir yemek sırasında geliyor erteleyecek.

Yani kahvaltı için ideal zaman bulmak zorunda. Orada bu konuda hassas endikasyonları. Her şey kurşun yaşam tarzı ne tür bağlıdır. 7-9 ve yaklaşık 10-11 saatlik ilk yemek için "baykuş" daha uygun - yaşam tarzı özellikleri olmadan Örneğin, "larks", yaklaşık 6-7 am, sıradan insanlara kahvaltı ederiz.

Ancak, hayat birkaç kişiden Modern yolu tavsiye modu ile uyumlu olmasını sağlar. Geç yatmak ve (işin varlığında alışılmış olduğu gibi) erken kalkmak, küçük bir hile gitmek gerekir. Eğer kahvaltı çekerken "parça boğazına girmeyeceğim." Fark edebilirsiniz Bu durumda, biraz hile var. Sonunda kalktığımda 8-9 saat içinde, evde bunu karbonhidrat açısından zengin içki, (kahve gibi) içmek ve sadece işyerinde için, tam bir kahvaltı mükemmeldi yemek. Evet, seninle almak zorunda, ama emin Şekilde ve sağlıkları takip yardımcı olacaktır.

Başarı Faktörleri

Herhangi kahvaltı ilk yemek için yalnızca doğru ürünleri oluşmalıdır. Yani böyle bir durumda yenilmesi tavsiye edilir hepsi bu değil. Bazı sınırlamalar vardır. Eğer bir lezzetli ve pişirmek istiyorsanız doğru kahvaltı, belirli bileşenler ile zenginleştirmek için deneyin.

İlk - şişmandır. Söylenmiştir: ilk yemek gövde ve başarılı çalışmalarından dolayı çok önemlidir. Bu nedenle, gıda yüksek kalorili olmalıdır. yağ oranı yüksek olduğu gıdalar kullanmaya çalışın. Ama aynı zamanda diğer bileşenler hakkında da unutma.

Bu nedir? Örneğin, karbonhidrat hakkında. Onlar da daha önce söyledi. onlar sindirim ve yağ yıkımını yardımcı olması. Mükemmel kahvaltı değil ana şey sadece karbonhidrat içeren gıdalar oluşuyordu. Bu durumda, vücut yalnız karbonhidrat işlemek için ruh olarak kabul edecektir. Sonuç olarak - şişman, onun kalıntıları kalça, karın ve bel üzerinde birikir kötü sindirilmiş.

Protein - mükemmel bir kahvaltı başka önemli bir bileşenidir. Bunlar vücut ve doku rejenerasyon biyokimyasal süreçlerin hızlandırıcıları olarak hizmet vermektedir. Not - bir kişinin vücut ağırlığının her kilogramı için, proteinin sadece 1 gram tüketmeleri gerekir normal bir hayat sürdürmek için zaman normal bir hayat. norm yaklaşık üçte ile kahvaltıda yenir.

Günün ilk yemek için kullanılan ürünlerin içinde bulunabilecek gereken son önemli bileşeni - bu lif. Hazmı normalleşmesine katkıda bulunur. fiber ile ürünlerini aldıktan sonra karın içinde ağırlık hissi olmaz. gün maddenin sadece 20 gram tüketmek gerekir. Ve yaklaşık 1/4 bu normun kahvaltı doğrudan düşer. bu yönergeleri takip ederek, hızlı kilo vermek mümkün olacak.

Kahvaltı ya da değil

Birçok sabah ilk yemeğin önemi bahsediyoruz olmasına rağmen, sorunsuz, sen bunların yokluğunda hızlı ve hatta kilo edebilir temin insanlar var. Bu doğru mu?

Birisi gerçekten öyle düşünüyor. Aslında, kahvaltı atlamak mümkün değil. Vaktiniz yoksa bile Gerektiğinde yemek. Eğer yoksa, o zaman yorgun ve hatta bazı saldırganlık hissedeceksiniz uyanma birkaç saat sonra. Stres yağ birikiminin bir uyarıcısı olduğu bilinmektedir. Yani, bir günde yediği tüm vücutta metabolize edilmez ve kenara koyun.

Ayrıca, beyin metabolizmasını aktive dürtüleri göndermeye başlar. Bunun bir sonucu olarak - kan ve karaciğer glukoz seçimi. Buradan uyuşukluk ve kas güçsüzlüğü yoktur. Bütün bunlar sadece kilo kaybını önler. çok geleneksel yaşam yolu Evet ve yönetimi. Bu nedenle, mükemmel sabahı için kendinizi hazırlamak gerekir kilo kaybı, kahvaltıda yanınızda veya doğrudan eve yemek ya.

İngiliz kahvaltısı

kendiniz karar, şu anda sabah yemek iyi seçeneği nasıl seçileceği arada,. Herkes bu konuda kendi tat tercihleri vardır. Ve onlar dikkate alınması gerekir. Her ne kadar hazırlanması için bazı öneriler verilebilir.

kahvaltı için ideal seçenekler ne olabilir? Örneğin, İngilizce sözde. Bir sabah yemek için idealdir. Of bu ne oluşur?

Kural olarak, bir kişinin sunulmaktadır pastırma ve yumurta (kızarmış), yulaf ezmesi ve bir fincan kahve. Harika bir yoldur sabah vücudu zenginleştirmek! O doyamıyorum gibi görünüyor. Ama bu böyle değildir. Deneyin ve uzun bir süre için kaybolur nasıl yemek sonrası açlık göreceksiniz.

Not: pastırma varsa, diğer sosis ürünleri ile değiştirebilirsiniz. örneğin, jambon veya sosis için. Bu değişiklikler çok açıktır olmasa da. Mükemmel rağmen ürün kombinasyonu, beslenme sabah pastırma, sosis ve sucuk Resepsiyonda önermiyoruz.

Kahvaltılık tahıl ürünleri ve müsli

Başka ne dikkat edebilirsiniz? Şimdi süpermarketler farklı kahvaltı gevrekleri ve müsli çok satmak. Onlar da sabah yemek için uygundur. Ancak, içlerinde bazı kusurları vardır.

Kuru bir kahvaltı, genellikle hububat oluşan olması, çabuk vücudu doyurmak yardımcı olur. Ama gerçekten doygunluk olmaz olduğunu. Ve birkaç saat sonra aç hissedeceksiniz.

Nedenle, tam müsli bitmiş tahıl yerine arzu edilir. Bu meyve ve çilek ekleyebilirsiniz. Doğal tahıllar olmadan mükemmel bir kahvaltı hayal etmek zor.

Yoğurt ve "jöle"

Yoğurtlar ve süt ürünleri çeşitli günün ilk yemek için ideal olduğuna inanılmaktadır. Ve bu doğrudur. Bunlar ilk yemek için idealdir. Ama dikkatli olun!

Yoğurt gerçekten yararlı değildir, çünkü alışveriş için hazır. Onlarda koruyucular, tatlandırıcılar ve diğer maddelerin bir çok değil yararlıdır. Bu nedenle, mağaza yoğurt kullanmamaya arzu edilir aldım. Herhangi bir katkı maddesi olmadan satın doğal asittir.

Ama süt ürünleri kahvaltıda idealdir. tahıllar (tahıl) ile örnek, yoğurt veya sütle için. Ayrıca sabah süzme peynir kullanılması önerilir. Bir paketi - ve çalışma günü için hazır!

en iyi ürünleri

Gördüğünüz gibi, zor bir kahvaltı için mükemmel bir yemek bulma. Sonuçta, herkes kendi damak tercihleri vardır. Dolayısıyla, sadece ortak bir kahvaltı yiyecekleri listelenecek. Ve zaten kendi kişiselleştirilmiş menü kendisini oluşturmak için bunları kullanarak. Yani kilo yardımcı değil, aynı zamanda midenizde sabah ağırlık hissi sağlamak için en iyi ürünleri aittir? Bunlar:

 • yumurta;
 • tavuk;
 • Ekmek (veya çavdar kepeği);
 • tam buğday üretimi;
 • peynir;
 • tahıllar;
 • yoğurt;
 • bal;
 • kahve;
 • yeşil çay;
 • fındık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.