SağlıkSağlıklı beslenme

Palmiye yağı: Zarar ve faydaları

Hurma yağı, modern yaşamda özel bir yere sahiptir. Bu egzotik ürün tereyağı ve yağ daha az popüler, ama ısıtmalı tartışmaların konusudur. hurma yağı oldukça güçlü antioksidanlardır tokoferoller, ubikinon, karotenoidler, büyük bir miktarda içerir ve bu, insan vücudu için çok yararlıdır. Birçok firma kozmetik amaçlar için hurma yağı kullanın, ama aynı zamanda gıda kullanılabilir. zaman yeterli değildir Tokoferol kas büyüklüğü ve cinsel fonksiyon etkilenebilir artırabilir. görme pigmenti retina çalışması için önemli provitamin A, aynı zamanda, bir görsel analiz çalışma sağlanmaktadır.

Palmiye yağı: vücudumuz için zarar ve faydaları

yararlı ya da zararlı - birkaç yıldır bilim adamları ve doktorlar palmiye yağı etkisi hakkında canlı bir tartışma açtı? Bu ürün düzensiz, yani özelliklerini daha yakından bakmak gerekir. hurma yağı maliyeti nispeten düşük olduğu ve olağanüstü teknolojik ve besin değeri buna özel bir önem verir ve bu nedenle, bu ürünler için talep önemli ölçüde artırır. Depolama süresi artar belirgin da palmiye yağı eklenirse. Güzel renk tanıdık ürünleri daha çekici ve iştah açıcı hale getirir.

Palmiye yağı gen modifikasyonlara tabi tutulmamış bitkilerden elde edilir, bu yüzden sadece doğal bir ürün yüzde yüz. Hatta daha popüler günümüz toplumunda buna ekler. Palmiye yağı rafine edilmemiş ve rafine formda satılır, Latin Amerika'da üretilen üçüncü tür, Amerikan ve Afrika avuç içi bir melez vardır.

Palmiye yağı kullanımının açıktır görünüyor, ama bu ürünün diğer tarafı var. Genellikle içeriğin büyük miktarda sorumlu tutuluyor yağ doymuş ait asitleri. Bu yağ genellikle domuz yağı ile karşılaştırılır, ancak anterogenov içermiyor. hurma yağı çoğunlukla içerir , oleik asit , doymamış yağ asitleri atıfta sindirime kolayca uyarlanabilir. Yüksek miktarda ilişkili Palmiye yağı zarar içinde bulunan palmitik asit , damar sertliği, obezite, tromboz ve diğer kardiyovasküler hastalıklara neden olabilir kandaki kolesterol, elverişli.

beslenme göre zarar ve faydaları: Palmiye yağı

Beslenme hurma yağı, hasar ve kullanımı tam olarak, muhtemelen zararları tespit edilmemiştir inanıyoruz. Bu nedenle, onlar refrakter haline çünkü süt ürünlerinin raf ömrünü artırmak için, bu bileşen, onlara eklenir. Bu ürünlerin bu tür gıda midede ise, önemli ölçüde vücut sıcaklığının üzerinde, erimeye başladığı sıcaklık, o zaman sadece tüm etrafında kapatmaya çalışırken yapışkan bir kütle haline gelir. Yağlar içeriği yüksek için takdir yapılmış linoleik asit, onların faydası ve fiyatı buna bağlıdır. hurma yağı, ancak böyle bir asit içeren ise,% 5 içinde organizmaya mineral maddeler hiç.

Palmiye yağı: Zarar ve faydaları

, Sağlıkları endişe yumuşak margarin geçiş, ancak bir palmiye yağı varsa ürünün güvenli olmayacaktır O insanlar. margarin seçerken dikkatli kompozisyon çalışmak gerekir. İçinde Hurma yağı olmamalıdır. Oldukça kuvvetli bir kanserojendir. Gelişmiş ülkelerde, petrol bu tür uzun yemeye reddetti ve bunu içeren gıdalar, bu gösteren bir etiket olduğundan emin olun. Böylece, yağ, tabii ki, daha ucuz, ama bunun sağlık yararları eksik.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.