SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yellenme: nedenleri, tipleri, kurtuluş

Yellenme - bir süre bağırsak biriken gaz bir aşırı miktarda vardır. Bu karın ağrısı ve şişkinlik ile karakterize edilir. Genellikle bu durum gazların salınımı eşlik eder. Bugün, mide gazı çok sık ortaya çıkan bir olgudur. Ancak, bu kişinin hasta olduğu anlamına gelmez.

vücuttaki normal hayatta yaklaşık 200g sindirim gazlar içerir. Bununla birlikte, tüm bunların, vücuttan dışarı ayakta, kötü bir kokusu vardır.

Doğrudan bağırsak gazlarına - bu bir tür köpük benziyor mukus olduğunu. o açıklığı kapatan çünkü kümülatif, madde, gıda asimilasyon sürecini kolaylaştırır. Buna göre, büyük ölçüde rahatsız metabolizmasında. Bu nedenle, insanlarda karın ağrısı. Hatta kusma, hoş olmayan geğirme, ishal oluşur ve hatta kabızlık bazı vakalarda olabilir.

Yellenme. nedenleri

Sorun yetişkinler ancak bu bile çocuklarda sadece doğar dikkati çekiyor. Farklı faktörler çok sayıda birikimi ile bağırsaklarda gaz yapar. Bebeklerde gaz sorununu nedeni - gerekli enzimlerin tam detaylandırma ile ilgili bir sorun gıda sindirimi. Bu durumda, parçacıklar bağırsaklarda işlenmemiş gıdalar kalır. Orada ekşi, çürüme ve gaz bu arada geliştirilecek başlar.

Yetişkinlerde daha sık şişkinlik ortaya. Nedenler - Bir dysbiosis nokta üst üste ya da mide-bağırsak hastalığı.

türleri

Farklı mide gazı vardır. nedenleri türleri içine ayrılması için temel teşkil etmektedir.

  1. Sindirim. Bu durumda, gaz gazların büyük bir ayırma katkıda bulunur ürünleri olur. Temel olarak bolca fiber içeren gıdadır. Ayrıca, bir çok içmem gazlı içecekler fermente edilmesiyle oluşturulur ve kvası.
  2. Digestivny. Sindirim sistemindeki bozukluklardan kaynaklanan mide gazı bu türevi.
  3. Disbiyotik. kolon mikroflorası bileşimi rahatsız olduğu takdirde, bir mide gazı olabilir.
  4. Mekanik. Bu bir mekanik probleme gastrointestinal sistem doğrudan bağlıdır. Bu yapışıklıklar, tümör veya eğitimin diğer tip olabilir.
  5. Dinamik. Bu bağırsak gıda hareketi ile ilişkilidir. Çünkü gazların büyük miktarda yavaş geçiş. Bu varyant cerrahi işlemler sonrasında sıkça yaşanıyorsa peritonit gibi hastalıkların belirli türde.
  6. Highrise. yokuş yukarı tırmanırken sadece görünür. Şu anda, atmosferik basınç önemli ölçüde düşer.
  7. Dolaşım, nedeni dolaşım sisteminin bir ihlal eder.

Güç Yellenmek

Birçokları için çok büyük bir sorun mide gazı olduğunu. Onun nedenleri keyfi olabilir. Ancak, belirli bir diyete yapışmasını, onunla başa çıkabilir. Başlamak için, bu gibi ürünlerin dışlamak için en iyisi:

  • lahana,
  • yumurta,
  • Turp.

bu hastalıktan muzdarip tüm bu yedikten sonra Magnesia tozu yardımcı olacaktır. Bir bıçağın ucunda tam anlamıyla bir yemekten sonra olmalıdır yiyin.

Daha az ekmek, fasulye, patates ve tatlı yemek tavsiye edilir. ihtiyacını ve gazlı içeceklerin tüketimini sınırlandırın. Ama proteinli gıdalar, diğer taraftan, tüketilmelidir.

mide gazı için çok iyi tüm tanıdık kömür yardımcı olur. Sen bitkisel çaylar ve şifalı içebilirsiniz otlar (kekik, dereotu, papatya, kimyon). Sadece aşırı durumlarda, uyuşturucu için çare olabilir. Bunlar arasında - "Bayramı", "Mezim forte" ve diğerleri.

Yellenmek Tabii ki, eğer - ciddi bir hastalığın belirtisidir, tedavi sadece bir uzmana atamak gerekir. O atayacak ve sağ diyet ve uygun ilaçlar. Ama kendini tedavi durumu kötüleştirebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.