SağlıkMüstahzarlar

Analoglar pahalı ilaçlar - ucuz ilaçların layık hastanın dikkatini İster?

Açıkçası farmakoloji gibi bir bilimde, vatandaşlarımızın çoğunun yetkinlik konuşan çok arzulanan bırakır. Hatta en basit insan hastalığı olan doktor gezdikten sonra ilaç etkileyici bir liste ile birlikte geliyor. Ve onlar doktora güven çünkü onu, birçok olamaz büyük bir miktar ödeme için eczane gerekli olsa bile ilaçların bu listede soru. biz hasta kişi nadiren sorgulandığı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurun ve hedef denetler Ve eğer hekim ve üreticileri ile birlikte pazarlamacıların esansiyel ilaç tedavisi için seçim bizi mahrum ortaya çıkıyor.

hastalıkla değil ne yapmalı?

Eğer tüm doktorları suçlamak önce ölümlü günahları, sen onların sağlığı karşı tutum gözden geçirmek gerekir. Kendi kendine ilaç durdurmak ve uyuşturucu da gerekmektedir "reklam". bu ilaçları satın alarak sadece can vücudunuza zararlı değil, aynı zamanda onların reklam kampanyası çalışır üreticilere kanıtlamak için. Tabii ki, reklamı ilaçlar doktor tarafından reçete, ancak bunlar hastanın durumu göz önüne yaparlar. Bir yandan, bu araçlar gerçekten yardımcı olabilir, ancak diğer taraftan, maliyet makul olmayan overpriced. Böylece doktorlar bu mali yarar elde çünkü bu ilaçlar, ilgilenen reçete edildiği böyle bir durum yoktur. Bir kişinin hastalığını kendisi kendini teşhis ve reklamı yapılan ürünün satın eczaneye çalışır Ama eğer, bu tedavinin yararları olması pek mümkün değildir.

Eğer "beyaz önlüklü avcılar" tuzağından sakınmak için bilmeniz gerekenler

Doktorlar olmadan yapmak arzu edilebilir, ancak bu bile basit ASE'nin ile, bir profesyonel duran açacak. Bu hastalık izni almak için de gereklidir. İlk olarak doğru hastalığını teşhis etmek ve komplikasyonları önlemek sağlayacaktır. Her ilacın seçimi tartışmaya doktora sormak tıbbi tedavi atanmasıyla tereddüt etmeyin. Ilaç analogları atanmış pahalı ilaçları alıp alamayacağını belirlemek için de gereklidir.

Örneğin, öksürük zaman yerine ilaç "Mucosolvan®" aktif madde ile aynıdır genel "Ambroksol", ucuz. eczane Hastanede bu, özellikle, ilaç almak ne hakkında doktor öneriler vazgeçmek korkmayın. Nitekim bu gerçek, zaten ilaçların maliyeti tedavi eden hekimin mali ödül dahil olduğunu gösterir. Birçok kişi eczanelerde hastanelerde yüksek büyüklük sırasına göre hemen hemen tüm ürünlerin maliyet biliyorum. muayenehane bırakırsak, hemen hemen tüm hastalar hızla gerekli hazırlıkları satın almak ve tedaviye başlamak için nasıl düşünmek. klinikten çıkışı eczane bulunmaktadır eğer, pek de üzerine gidin. Bu kamera pozisyonu bir ölçüde bir pazarlama hilesidir.

Ne bu jenerik "mucize" tür?

Basit bir ifadeyle, onların "firması" rakipler aynıdır adlandırılan jenerik ucuz muadilleri pahalı ilaçlar, patentini var. Çoğu durumda, öncelik üreticiler kaybolur pahalı ilaçların patent koruması jenerik ilerlettiği sona ermesi üretimi. Bu zamana kadar, ilacın salınımı toplam maliyeti sadece okupleny değil, aynı zamanda önemli bir gelir getirdi. ilaç için talep düştü ve patent süresi ise , tamamlanmamış ek gelir odaklanarak, üretici, başka bir ülkede analog üretimi için izin verir. jenerik temeli pahalı ilaçların kullanılan aynı maddelerdir, bunların ayırt edici özelliği, bireysel ağ ilaç maliyetini belirleyen ek elemanların varlığı veya yokluğu.

Artıları ve ucuz ilaçların eksileri

Muhtemelen, Rus meslektaşları pahalı ilaçlar oldukça cazip bir fiyat olduğunu bahsetmek anlamsızdır. Ama burada pek ekonomik faydaların olmaması nedeniyle sahte orijinal ilaçlara kıyasla, bilmeniz gereken bir gerçektir. Bundan başka, genel bir pozitif kalite baz tek ve aynı aktif maddeyi sahip olarak tedavi edici özellikleri orijinal ilaçlar için aşağı olmasıdır. onlar profesyoneller ile eşit minör de olsa onların var, ama çünkü Ancak, yerli "yerine", gazellerden şarkı gerektiğini düşünenler yanılıyorlar "eksileri". Örneğin, ilaç, karmaşık bir terapi ile etkileşim ve insan vücudu üzerinde istenmeyen yan etkilerin varlığı etki süresine bağlı olabilir ucuz yardımcı bileşenler kullanır.

Jenerik pahalı antispazmodikler, analjezik ve ateş düşürücü

Ev İlk yardım kiti özellikle küçük çocuklu, neredeyse her evde olduğunu. Ve cesaret edemezler tüm oğluna tasarruf, bu nedenle ebeveynlerin bile meslektaşları pahalı ilaçlar bakmadı genellikle etmek. Ev cephaneliği jenerik en kolay ve en ucuz ilaç "İbuprofen" dir antipiretik ve analjezik "Nurofen" ilaç "Ibufen", değilse Örneğin, bazı anneler barışçıl uyuyamıyorum. Normal ARI ile Yetişkin Bu durumda basit bir parasetamol ve C vitamini içeren, örneğin "Fervex" veya "Koldakt Lorpis" olarak protivosimptomnye çaylar almayı tercih, onlar bilmiyorum bir çaydan daha ilaçlarla ardından bu kabarcıklar toplam maliyetidir. Birçok ufak ağrı kullanmak için alışık anestezi "No-spa" gelince, o zaman yerli fonların "Spazmalgon" ve "Dropaverin" için layık yerini tutamaz.

jelleri, analoglannı harici kullanım için merhem ve kremler

analoglar pahalı ilaçlar - vakalarda eklemlerde ağrı delici cisim, pazarlama hile kurbanı çoğu insan, hatta daha ucuz ilaçlar kullanmak mümkün olduğunu bilmeden "Bystrumgel" veya "Fastum" sadece ilaçları kullanıyorum nerede. genel, Bulgaristan'da üretilen - ilaç "Ketoprofen-VRAMED" sonra. Eğer eklem ile ilgili sorunlar varsa, o pahalı ilaçların aynı tedaviyi veren ağrı ve şişme ortadan kaldırır. Herpes deri belirtilerinin, birçok pahalı ilaç "Viroleks" seçeneğini kullanarak alışık zaman, onun aktif madde asiklovir olduğunu bilmeden. alt zamanlarda adını taşıyan ilaç yerli üretimin ve tedavi edici etkisinin maliyet orijinaline aşağı değildir. Mantar enfeksiyonları yanı sıra kutanöz kandidiyazis halkımızın alışkanlıkla bir doktor veya eczacı, jenerik "Terbinafil" göz ardı tavsiye merhem "Fungoterbin" geçerlidir. Eğer daha ucuz ilaç "Diklofenak" kullanabilirsiniz rağmen Eh, "talep" değerlendirmesi çok ilk adım, tabii ki, "Diklak" ödünç.

Pahalı antiviral ve bunu yapmak isteyip ne değiştirebilir?

eczanelere talep antiviral ilaçlar , bir havada oluşan taneciklerin benzer hastalıkların elde edebilir, çünkü çok yüksektir. İşte bu, özellikle farmakoloji tecrübeli değil insanları, pahalı ilaçların sunan sağlık kurumları çalışanları kullanabilir. Ve ortak adam antiviral kavramı nedensel hastalığın ajan ve başka bir yol mücadele edilmesi amacıyla ve eczacılar sessizce acı gerçeği "kurtarmak" için çalışıyor, bizce katılıyorum. Onlar bir virüs bağışıklık uyarıcılar başka bir şey ile bize "savaşçı" için olağan çoğunun biliyoruz ve bazı durumlarda bile plasebo grubuna bağlanabilir. Ve biz alıp çocukların doğumuyla neredeyse kendini verir, onlar için çok para ödemek. En çarpıcı örnek eczanelerimizde talep yüksek olmasına rağmen bile, ABD ve diğer uygar ülkelerde testini geçemedi ilaç "Amiksin" dir. Aynı şüphe de sadece BDT Çin'de test edildi imkanlarımızın "Arbidol", bilinen, ancak satılmaktadır. Bu soruyu akla getiriyor: "Çin özel sağlık ne var ve bunlar virüslerin korkmuyoruz?". Elbette değil, sadece Sağlık Bakanlığı gerekli kavmine bir emzik teklif dikkate almaz.

Jenerik antienflamatuar, antibakteriyel ve antiviral ilaçlar

jenerik aynı temele sahip ve aynı özelliğe sahip nedeniyle ucuz ilaçlar, pahalı ilaçların analoglarını satın alarak, kendi sağlık ekonomilerinde değil sitem kendiniz yapın. Eğer "Sumamed" doktor reçetesi, "Zitrolid" veya "azivok" anlamı varsa nedenle, ilacı "Azitromisin" satın alabilirsiniz. yerli üretim "asiklovir" tedavi edebilir "Asiklovir-Acre" veya "Zovirax" değiştirin. Ne zaman trichomoniasis, tedavi giardiazisti ve hasta demektir bazı bağırsak enfeksiyonları "Trykhopol" atanabilir veya oldukça ucuz ilaç "Metronidazol" olan jenerik ait "Tiberal" layık. Bu bilgilerle, hastalar tedavi için doktor aile bütçesine kaydetmeye önemli ölçüde yardımcı olacak bir benzetme kullanmak danışabilirsiniz.

Mide ülseri olan kişiler için bilgiler

Doğru tedavi ve gastrointestinal sistemin ülser kalitesinden yara açabilir ve kişiyi rahatsız etmeyin bilinmektedir. analogları pahalı ilaçları - biz hekimlere çağrısı olarak ucuz ilaçların kullanımı "doğru" bir eczaneden satın alınmış pahalı uyuşturucu değil, daha iyidir, çünkü Ancak, bu terapi, önemli bir yatırım gerektirir. Birçok onların durumu hakkında ciddi endişe ve itaatkar açıkça aktif cüzdan boşaltma, alınan öneriler uygulanması kabul edilmiştir. onlar belirlenen jenerik araçlarının yerini çünkü aynı zamanda, diğer hastaların bütçesi, acı vermedi. Örneğin, yerine preparasyonlar "omez", "Gastrozol" veya ilaç "Zantac'ı" yerine hazırlama "ranitidin" vasıta "omeprazol" alıcı "Ultop" arasında. Tecrübeler, kazanımı ve organizmanın, tek tek özelliklerin aynı ve bağımlı geçiren hastalarda birinci ve ikinci gruplar,.

öksürük önleyiciler ve soluma Analogları

Sipariş solunum hastalıklarında sinir bozucu öksürük kurtulmak için, hekim tarafından atanan birçok ajanların etkin madde Ambroksol olduğunu bilmek önemlidir. Bu nedenle başlık terkibi "Mucosolvan®", "Haliksol", "Heliksol", "Ambroksan" ve diğer bir aracı olarak ikame edilebilir öksürük önleyiciler. İnhalasyon için çözeltiler gibi, bu, istenen terapötik etkisi sadece "Çevre Salamol" hazırlık ya da "Ventolin" değil, aynı zamanda daha az pahalı ilaç "salbutamol" kullanılarak ulaşamaz.

Elbette herkes doktor yalvarmasına vermek ve pahalı ilaç veya tedavi kullanarak jeneriği satın seçmenize hakkına sahiptir. Asıl - hayatındaki en önemli değer ve korunmalıdır - o sağlığını hatırlıyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.