Haber ve ToplumDoğa

Kuznetsky Alatau. Kuznetsky Alatau - Rezerv. Harita, fotoğraf

"Kuznetsky Alatau" - saklanır ve flora ve Kemerovo bölgesi faunasını incelenmiştir bir doğa rezerv. Bu eşsiz yerlerden doğası. rezervin konumu ve sakinleri hakkında bilgi için bu makaledeki bulacaksınız.

konum

Devlet Rezerv Mezhdurechensk, Novokuznetsk ve Kemerovo bölgesi Tisulsky İlçe topraklarının en yüksek kesiminde, sırt Kuznetsky Alatau batı yamacında, Orta Sibirya güney kesiminde yer almaktadır.

Kuznetsky Alatau dağ silsilesi Kemerovo bölgesi yaklaşık üçte kaplar. Bu derin nehir vadileri tarafından disseke orta irtifa dağlar vardır. Kuznetsky Alatau en güney kısmında Amerika Nehri, orta ve üst Tersey, Beyaz ve Siyah YuS kökenleri altındadır sırtları, alanında en büyük bölünme gözlemledi. Kuznetsk Havzası - Doğuda sınırlı Minusinskaya Rezerv ve batıya etmektir. Bunun güney batı Sayan Abakan Range dayanmaktadır içinde Kuznetsky Alatau Kuzeyde, belirgin sınırlara sahip.

yaratılış Tarihçesi

Süreç ekipman ve "Kuznetsky Alatau" oluşturulması yaklaşık on yıl sürdü. Rezerv açılması için temel argümanı Kemerovo bölgesi biyolojik çeşitlilik ve su kaynaklarının sorun oldu. 1989 yılında, 27 Aralık tarihinde, Hükümet rezervinin kurulması RSFSC bir kararname numarası 385 yayınladı. Dört yıl sonra, 1993 yılında, 28 Eylül'de, Halk Temsilcileri Kemerovo Oblastı Konseyi Küçük Konseyi 'nin karar №213 rezerv ve komşu topraklarında tampon bölge sınırları onaylayan yaptı. 1995 yılında 22 Ağustos, Hakasya Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu 8000 hektarlık doğal rezerv alanının korunması topraklarının büyüklüğünü onayladı. 1996 yılında, 4 Ekim, "Kuznetsky Alatau" nın yönetmeni Vasilchenko Aleksey Andreevich atandı.

rezervin bir alanın biçimsel kuruluş RSFSC Ana Av İdaresi Sibirya seferin yönetim planlaması ile ilgili olarak 412.900. Ha 455.000. Ha düşürüldü sonra bile.

iklim koşulları

Bu makalede görülebilir fotoğraflar hangi Rezerv "Kuznetsky Alatau» İklim, çalışılmıştır çok dengesiz. Düşük sıcaklıkta, hava büyük ortalama rüzgar hızı soğuk mevsimlerde görülür. Bu geçiş mevsimleri özellikle belirgindir. sonbahar ve ilkbaharda saniyede 10-15 metreye kadar bir hızda üfleme rüzgar olması çok daha muhtemeldir. dağlar hava hızının üstleri kadar saniyede 60-70 metreye bazı durumlarda saniyede 25-30 metre aşar. Onların hız yaz saniyede 30-34 metreye ulaşan Hurricane kuvvet rüzgarlar, sıcak mevsimde içindedir. Çoğu durumda, en sıcak ay - Temmuz. Aynı hakkında Haziran ve Ağustos hava sıcaklığı ise.

memeliler

yırtıcıları, üç - - Lagomorphs, yirmi dört - kemirgenler, dokuz - yarasa ve onbir - böcekçil memeli 65 türün toynaklı beş tür, on üç dahil Kuznetsky Alatau yaşar. Gri taraflı Vole, sincap, Altay mol böylece küçük faresi ve: Temel olarak taiga formları temsil edilir fauna saklıdır. geyik, kurt, tilki, boz ayı, su samuru, porsuk, kırmızı tarla faresi ve ortak vardır. Bu nedenle, Kuznetsky Alatau dağlar Altay-Sayan bölgenin karakteristik tükenmiş kompleks memelilerin habitat vardır.

doğal özellikler

"Kuznetsky Alatau" Rezerv temel özelliği Sibirya'da bu bölgeye münhasır kar derinliği vardır. Ortalama olarak, koruma alanı sınırları içinde üç ila beş metre ulaşır ve Intermountain havzalar ve şişirme içinde - 1015 metre arası. çatal tırnaklı hayvanlarda için mükemmel beslenme koşulları, özellikle Bu nedenle, yedek oluşan ren geyiği ve sondaj taşımaktadır. Yüksek kar örtüsü de başarılı bir kış samuru, vizon, misk sıçanı, kunduz ve köstebek sağlayan Kuznetsk Alatau, bir doğaya toprakların donmasını önler. Kemerovo bölgesi - - gelişen bir yasadışı avlanma Ancak memeli faunası sürekli Sibirya'nın en yoğun nüfuslu bölgede olduğu gibi, imha riskine maruz kalmaktadır. geyik, geyik, geyik: Özellikle göçebe türler vardır etkiledi. yedekte Sayıları düşüktür.

kuş faunası

"Kuznetsky Alatau" - rezervi, kuşların 273 türüne ev sahipliği yapar. Yaygın siyah leylek gibi kuş koruma alanı bu tür nadir türlerin topraklarının tamamında dağıttı. Aşağı tesi günü ospreys yerleri iç içe bulundu. Rezerv altın kartallar edilmeyen ve yabancı yaşamaktadır. Merlin ve Tepeli arı şahini - subalpine bölgede size Saker ve seyrek ormanlar bulabilirsiniz.

nehirlerin alt ve orta kısımları Kartal-cüce yaşıyor. Son zamanlarda nadir şahin baykuş, Ural baykuş, uzun kulaklı baykuş, Scops Baykuş, cüce baykuş ve baykuş. Kuznetsky Alatau yılında Az bilinen ve nadir kuş 41 türü bulunmaktadır. Sedanter tipik kuzey sakinleri çeşitli ağaçkakan, kara ağaçkakan, kuyruklu baştankara, siyah-söğüt baştankara, Sıvacıkuşu, kuksha jay fındıkkıran, keklik vardır.

Merganser ve sessiz derelerin ve mendereslerde göller yuva Garganey, Kılkuyruk, Mallard ve katil balinalar yaşadığı dağ nehirleri çevresinde. Orman ve dağ gölleri püsküllü ördek, şahin burunlu ve Gogol kışlık bulunur. Kuşların yırtıcı türlerin en kalabalık temsilcisi burada siyah uçurtma olduğunu. şarkı, çözücüye, soluk, Sibirya dağ kül: köknar ve çam ormanlık blackbirds meydana gelir. Buralarda aynı zamanda gök doğan, kahverengi ötleğen ve Bluethroat ev sahipliği yapmaktadır.

balık ve amfibi faunası

Birçok nehirler ve göller, balık 13 türüne ev sahipliği harita üzerinde Rezerv "Kuznetsky Alatau". dağ nehirleri Sibirya Grayling ve alabalık ve keten karşılamaktadır. yedekte göllerde bulunan balıkların sayısı nispeten azdır. Sadece üst Kii River, sen burbot, levrek, turna yakalamak ve sıradan shipovku edebilirsiniz. bol canlı podkamenschik pestronogy, Sibirya çoprabalığı, piston, çamça ve minnow nehir vardır. Nehir Ortalama Tes kaynağı az araştırma yapılan ve amfibi son derece nadir türler bulundu - Sibirya lamprey.

Kuznetsky Alatau amfibi beş türüne ev sahipliği ama tabiatı sadece iki yaşadığı: Rana arvalis ve kurbağa gri. toplayıcı ve viviparous kertenkele: bulunan sürüngen iki türü vardır.

flora

Rezerv Açık "Kuznetsky Alatau" 618 vasküler yüksek bitkisi bulundu, bu tahmin edilmektedir bu parçalar, çalılar ve ağaçlar yetişen otlar daha 943 çeşit. Rezerv önemli bir kısmı ladin, köknar ve Sedir tayga dağ ormanları ile kaplıdır, doğu yamaçlarında karaçam ve çam çalılıkları yol verir. Alpin çayırlar,: bitki örtüsü tüm yüksekliğe bölgelerin türleri tarafından temsil edilmektedir Alpin çayırlar, siyah taiga, step ve orman step bölgeleri. Birçok nadir bitkiler yedekte büyümek: venüsçarığı, pembe rhodiola, RHAPONTICUM CARTHAMOIDES ve diğerleri.

Sonuç

Yeterince Kuznetsky Alatau Range expanses okudu. Mezhdurechensk - ofis "Milli Parkı" Kuznetsky Alatau Devlet Teşkilatı bulunduğu Kemerovo bölgesinde bir şehir, "" Bu alanın ekosistem üzerinde araştırma barındıran, insan faaliyetlerinin bu zararlı etkilerden flora ve faunanın korunması için önlemler yanı sıra kültürel ve eğitsel çalışmalar yapmaktadır. Bu onun en saf haliyle anne doğayı kurtarmak için gerekli olan zor bir şeydir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.