Ev ve AileÇocuklar

Konular ve davranış: hazırlık grubun Ebeveynlere öneri

Birçok anlaşmazlıkları çözme ile ilgili önemli bir görev - Çocuk yetiştirmek. Ebeveynler tecrübe eksikliği eğer, herhangi bir zamanda anaokulunda yardım eğitimciler için gidebilirsiniz.

ebeveynleri ile işin ana hedefleri nelerdir

Hazırlık grubun ebeveynler için herhangi bir tavsiye öğretmene işin ana yönlerinden biridir. etkileşimi tamamlayabilmek için aşağıdaki koşulları çalışması gereken oldu:

  • çalışma ve eğitim deneyimi genelleme yaptığı görüşmede olasılığı;
  • okul öncesi ebeveynlerin pedagojik kültürünün hazırlık grubuna katkıda bulunmak ebeveynler için düzenli istişareler;
  • okul öncesi, işin etkili formları için ortak arama anaokulu velilere de faaliyetlerine giriş.

GEF okul öncesi kurumlara verilen görevleri nasıl uygulanır

hazırlık grubu yardım ebeveynler için sistematik danışma cari akademik yıl için kreş karşıya eğitsel sorunları çözmek için.

anneler ve babalar çocukları ile faaliyet umut verici bir gösterge içeren özel bir program hazırlanmış öğretmen emin olun. Bu hazırlık grubu, bu toplantılarda doğası, bunların uygulanması için takvim ebeveynler için tavsiye tümünü içerir. eğitim programı, aşağıdaki temel noktalar belirtilmelidir:

  • okul öncesi bilgi, beceri, yetenek gelişimini uygulamak için yollar;
  • önlemlerin uygulanması korumak ve bebeklerin sağlığını güçlendirmek.

anaokulunda velilerle iş planı nasıl

Öğretim yılı başında bahçede ebeveynler için ilk görüşmeler, tutuldukları sırasında belirli bir süre için eylemlerin planlı planı. Çoğu zaman, planı ilk yarısında odaklanmış olabilir. Örneğin, orta grup için konuşmanın gelişmesi için çalışma planına dahil edilebilir. Ebeveynlere tavsiye profesyonel psikolog, bir konuşma terapisti yardımıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda sorumlu çocuklar temsilcileri okul öncesi dönemde zihinsel, bedensel gelişim özelliklerini anlamak mümkün olacaktır hangi toplantılar düzenlenebilir.

Okul öncesi ebeveynlerine için tema her zaman mevcut tavsiye açısından, onlar örgütsel toplantıda tartışılmıştır. her grup kendi köşesini yayınlanan tüm öğretmenin çalışmaları hakkında bilgi sahip olmasını sağlamak için "pedagojik bilginin propagandası." Bu ekran, örneğin, ebeveynler katılıp çocuklarının ilerlemesini gözlemleyebilirsiniz açık oturumlar, tarihini planlanan öğretmen hakkında bilgi içerir. Örneğin, üst düzey grubun ebeveynler için danışmanlık çocuğunuzu okula hazırlama özellikleriyle ilgili bilgiler içermelidir. Her eğitim grubunun köşesindeyken Özel klasörler, öğretim materyalleri, oluşan çocuk psikologları bir seçim içerir.

Bireysel performans dizüstü

GEF her eğitimci tüm öğrenciler için özel defteridir. Bazı kayıtlar matematik, okuma, modelleme ve anaokulunun çalışma planı üzerinde sağlanan diğer öğeleri sınıfları yürüten beden eğitimi, müzik, öğretmenler, öğretim üyelerini yok.

genç okulöncesi ile çalışma

Özellikle ilgi genç Of okul öncesi yaş, mükemmel bir öğretmen eğitim gerektirir. Eylül ayında düzenlenen genç grubunun velilere ilk istişare, çocukların ve kendi çıkarları davranışlarını belirlemeye yardımcı olur nedeni budur. öğretmen ile işbirliği ilgilenen Anneler ve babalar, daha kolay çocuk bireysel dikkatine bir öğretmen bulmak için yapmak bebek tüm ayrıntıları hakkında konuşmak deneyin. O daha erken yaşta özelliklere sahiptir, unutulmamalıdır. Çocuklar temel yaşam becerilerini geliştirme amaçlı Ebeveynlere öneri. Nedenle zamanında giderilmesi için yollar bulmak için birlikte çalışmak nitelikli konuşma terapistinin toplantılarda mevcut olması yararlıdır konuşma kusurları.

Büyük okulöncesi ile çalışma

Eski gruplarda öğretmenler sürekli belgelenmiş bilgi, standları aşağıdaki bölümleri içeren:. "Biz evde başlattık", "Başarıları", "Bu çok ilginç"

öğretim yılı boyunca, bir konuşma terapisti, tıbbi bir işçi, psikolog da üst düzey grubun ebeveynler için bireysel danışmanlık yapmak. temel amacı - sadece boşluk veya zaman içinde yönelim gibi basit becerilerin oluşması, aynı zamanda akranlarının şirkette doğru davranışlara.

hazırlık grupların Özellikleri

GEF çalışmaları için hazırlık grubu okulda öğrenme için çocukları hazırlamak üzerinde duruluyor. ortak oturumlarına ek olarak, öğretmenler Anaokulunda çalışan tüm profesyonellerin çeken bireysel görüşmeler, yürütmek. Ayrıca aktif olarak bahçelerde kullanılan son yenilikleri arasında, çocuklar gelip ilkokul öğretmenlerinin, sınıfına için davetiye bahsetmek gereklidir.

her grupta öğretim yılı boyunca da ebeveynleri sadece okul öncesi çocukları karışan çocukların, grafik aktivitesinin bir sergi düzenledi, ancak. Örneğin, olabildiğince Serginin ismi şöyle: "Anne ile Boyama", "papa ile Kış toplantıları." Ebeveynler bu tür faaliyetlere katılmaya istekli ve bunlar, ortak çıkarları bulma aile eğitiminin önemini ve değerini artıyor.

Yolları velilerle etkin bir işbirliği aramak için

Her öğretim yılı sonunda öğretmen ve veliler arasındaki etkileşimin etkinliğini artırmak amacıyla bir anket yapılır. Verimli çalışma için seçenekler aramaya, her iki tarafta ortaya çıkan alakalı sorunları belirlemeye yardımcı olur. kontrolünde gerçekleştirilen anketin sonuçları daha anne çocuk kabul edilebilir davranış ortak faaliyetler bulmak olduğunu göstermektedir ve bunlar, kulüpler konferansta ilgileniyor.

Ölçümler sınıfları çocuğunuza gruba gelmek için fırsat Katılabilirler sahip sırasında, popüler olarak kapı türünü açmak anaokulunda çalışan profesyoneller ile konuşmak için. Önemli ve geri bildirim, eğitimcilerin çalışmaları hakkında ebeveynlerin yani görüşler. yapmak için bu özel bir defteri girişleri ve öneriler her grupta mevcuttur geliyordu.

Okul öncesi çocukların sağlığını korumak için nasıl

anaokulu öğretmenleri önce belirlenen önemli görevleri arasında korunması vurgulamak çocukların sağlığı. Bu nedenle vücudun güçlendirilmesi, sağlıklı yaşam tarzları oluşumu hakkında ebeveynler için GEF konusunda tavsiyeler de dahil olmak üzere herhangi bir eğitimcinin programı. Kendi gruplarında anaokullarının Birçok çalışan hangi ebeveynlerin çocuklarının rehabilitasyonu ile ilgili faydalı bilgiler almak familiarized olan, özel metodolojik edebiyatla bunları doldurarak, köşeleri olun.

Okul öncesi çocukların Beden eğitimi

Çocukların sağlıklı büyümesi için, her anaokulunda özel bir eğitmen olduğunu beden eğitimi. O vücudun okul öncesi çocukları, fiziksel gelişimini güçlendirmek, programı sertleştirme için vardır. sürekli istişare ek olarak, ebeveynleri ile tartışmalar soğuk algınlığı önlenmesi, spor aktiviteleri, beslenme önemi hakkında, ayrıca eklem çeşitli aktiviteler yürütmek için planlanmış. "Bütün kalabalık şarj edilmesi hakkında." - "Bir spor ailesini Baba, Anne,": Bu sınıflar arasında, geleneksel bayramlarını kutlama yapabilirsiniz ebeveynlerin ekipleri ve çocuk bakımı eğitimciler bir ekip arasındaki Dostu toplantı da çok yararlı olacaktır. Olayın Özeti bu malzeme bilgisi köşeleri tasarımı için kullanılır, fotoğraf çekin, videoya kaydedilebilir.

İlginç bir deneyim ortamına, havuzda yürüyüş, kayak pistleri erişim paylaşılır. Tabii ki, öğretmenler veliler çocukları ile ortak bir dil bulmaya yardımcı olmaya çalışıyoruz.

özetliyor

anaokulu hangi grup için olursa olsun öğretmen özel bir program, kişilik yoluyla ahenkli gelişme var, senin çocuğun.

korunması ve sağlık, yaratıcı potansiyelinin güçlendirilmesi, hem de vatanseverlik duygusu oluşmasına ödenen herhangi anaokulunda özel önem. Onların iskambil gelişmekte gerçekten ilgilenen kişiler veliler, bütün toplantılarda, yaratıcı toplantılar, bireysel görüşmelerin aktif bir rol almak. Onlar eğitim ile ilgili bazı teorik konularda ilgilenen bir öğretmen, temas devam çalışıyoruz.

Anne ve baba örgütü ile yardımcı ve geziler, çeşitli bilgilendirici etkinliklerin gerçekleştirilmesi için bir araya dışı faaliyetleri geliştirmek, ebeveyn eğitimi için öğretmenlere konuları önermek serbesttir. Sadece ortak eylem - Okul öncesi çocuklar, okul için onların güven hazırlık tam gelişmesini anahtarı. Bu durumda, toplumun tam teşekküllü üye yaklaşan Ömür testlerinin doğru yürüyecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.