Ev ve AileÇocuklar

Nasıl yeni doğan sıcaklığını ölçmek için? Biz öğrenin!

Işık yürümeye başlayan göründüğünde, vücut sıcaklığındaki değişimlere karşı çok duyarlıdır ve bu üç aya kadar devam eder. O sürekli hatta sokakta, hava değişikliklerine tepki olarak değişiyor gibi eğilimindedir. Yeni doğan durumunu izlemek için gerekmektedir. Eğer kırıntı sıcak olduğunu düşünseydim, bir termometre kullanın.

Bize inceleyelim

İlk çocuk doğurma birçok genç anneler, yeni doğanın sıcaklığını ölçmek için nasıl bilmiyor. Kabul edelim. Modern Eczanelerde için çeşitli cihazlar satmak sıcaklığını ölçen çocuklar için özel olarak tasarlanmış gövdenin,. Bu geleneksel cıva termometreler, ve elektronik pille çalışan ve hatta içinde meme şeklinde çok küçük çocuklar için. Çoğu ebeveyn elbette geleneksel, seçim elektronik termometreler. Bunlar, kullanımı kolay ve çocuklar için tamamen güvenlidir. Bebeğin ağız, rektum, koltukaltı: Böylece ölçümler çeşitli şekillerde yapılabilir. Kullan elektronik bir termometre kolaydır. Eğer Kolunun altında ölçecek bir yolunu seçtiyseniz, o zaman bebeği soyunmaya gerek. Bu, çocuğun cildi ile temas halinde olduğu termometreyi sağlamak için değil, onun giysilerdir. Daha sonra, bebeğin koltukaltı koyun, ve bir ses duyana kadar düğmeyi tutan, sonuç elde edildiğini söyleyerek, o zamana kadar bekleyin.

Normal sıcaklık

Ve nasıl yeni doğan sıcaklığı norm olduğunu biliyor musunuz? çocuk doğdu ve doğum hala hastanede mi edildiğinde, çocuk doktorları günde iki performansını ölçmek: sabah erken (6:00 civarında) ve yatmadan önce akşam. termometre 37 ° C üzerinde değer gören anneler paniğe yükseltmek değilse, bir çok soru sormaya başlarlar. Ancak, iyi doktorlar yeni doğan olağan sıcaklık olduğunu iddia ederek, genç anneler yatıştırmaya, kabul edildiği oranı olmak 37,3 ° C Her çocuk organizmanın bireysel özellikleri vardır akılda tutulması gerekmektedir. Bu nedenle, normal sıcaklık farklı çocuklar için farklı olabilir. Daha iyi ve çocuk yalnız olduğunda bunu ölçmek için gereken tüm daha doğru. Bebek yenir veya yıkanıyor sonra rakamlar daha yüksek olabilir ve bu anne korkutuyor, fakat normal olarak kabul edilir. Neden böyle? altı aya kadar, koltukaltı yenidoğan için optimum sıcaklık - 37 + ... + 37,3 ° C Ancak + 37 ° C altı ay sonra, oran rotike küçük erkekler, bu daha büyük 0.3-0.5 derece olabilir ve 0,5-1 ° C rektumda yaklaşık 38 ° C ve üzerinde ulaşmak

Nasıl yeni doğan sıcaklığını ölçmek için?

Başka oldukça samimi bir seçenek düşünün. Ağızda sıcaklığını ölçmek için, nazikçe dilin altında çocuğun ağzına termometre ucu yerleştirin. İdeal - bebek burun nefes alıp almadığını, senin ağzın. Çekme termometre ses sonra da gerekli bip. aksi takdirde oral mukoza zarar verebilir bebek bükülmüş olmadığından emin olun.

Başka bir seçenek, (performansı ağır)

ölçmek için bir sonraki yolu bazı anneler ve babalar korkutuyor. Ve genellikle rektumda sıcaklığını ölçmek için yeni doğmuş olarak tedavi onların çocuk doktorları istiyoruz. Bu yöntem daha doğru sonuçlar verir. Bu tekrar önce vazelin ya da özel bebek yağı ile termometrenin ucunu yağlanması. yan Yeni doğmuş çevirin, bebek sessiz emin olmak için emin olun, yoksa yanlış sonuçlar alırsınız. Çok dikkatli bir şekilde anüs 1.5-2 santimetre içine bir termometre yerleştirin ve ses sinyaline tutun.

bebek ağlıyor ve ördekler ise, her durumda onu yapmaya çalışmayın. Kırıntı uykuya sonra tekrar deneyin. Çocuk tür kullanımların eziyet etmemek için, sıcaklık dirsek veya diz Crook ölçülebilir. Bu koltuk altı aynı şekilde yapılır. Sonuç, daha yüksek 38 ° C ise, derhal doktorunuza ya da "hızlı" diyoruz. bebekler için güvenli ateş düşürücü izin emin olun. Çok küçük çocuklarda yüksek sıcaklıklarda, At çırpınmaya gidebilir, böylece gerek sirke, ılık su veya alkol, önümüzdeki "ilk yardım" için daha iyi bekleme ile silerek yoluyla ısıyı düşürmek için. Kalifiye doktorlar, hırıltı varlığı için bebek bronş ve akciğerlere dinlemek çocuğunuzu yardımcı olmak amacıyla gerekli tüm tedbirleri alacaktır. Eğer gerekirse, size daha doğru bir anket için bir hastaneye sunacak. Doktorların tavsiyesi ihmal etmeyin, çocuğunuzun sağlığını etkiler.

Son olarak, küçük

Aşırı durumda (varsa), çirmiş, haklı bir şekilde yeni doğanın sıcaklığını ölçmek için tam olarak nasıl söyleyecektir. Çocuklarınız soğuk algınlığı önlemek için bir taslak-ev oluşturmaz, Kuta çok soğuk havalarda sıcak elbise değil koruyun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.