SağlıkTıp

Neden gevreği kaşları? Tedavi metotları ve profilaksı

derinin soyulması - çeşitli faktörlerin etkisi sonucu ortaya çıkan yaygın bir olgudur. Bu sürecin nedenleri boldur. Neden gevreği kaşları? Benzer bir durum, belirli organlarda çevre veya ihlal maruz neden olabilir.

doğal olaylar

Genellikle nedeniyle çevresel faktörlere maruz kalma kaş kabuklu. doktor ziyaret etmeden önce ayakta nedenini belirlemek. Her analiz edilmeli: makyaj ile başlayan ve odada nem ile biten. Doğal faktörler arasında sağlamaktır:

 • Sıcak mevsim. Yaz aylarında birçok plaj tatil için ayrılıyor. Sonuç olarak, kaşlarını kalkmasına başlar. Bu tuzlu su ve UV ışınlarının etkisi kaynaklanmaktadır.
 • Kuru hava. Oda düzenli olarak yayınlanan ve havayı nemlendirmek gerekmektedir. Aksi takdirde, su dengesinin ihlali meydana gelecektir. Bu nedenle, cilt soyma ve kaşıntı, kurumaya başlar.

Kozmetik ve prosedürler

Bazı durumlarda, kaşların düşük kaliteli kozmetik kullanımıyla veya belirli prosedürler sonrasında kabuklu edilir. bu tür olayların neden olan faktörler bağlanmaktadır:

 • Salon tedavisi. Genellikle kaş dövme soyma sonra başlar. Bu, derinin içine vücut pigment tarafından dışlandığını gösterir. Bu nedenle, bu yordamı gerçekleştirmeden önce bireysel intoleransı testlere girmesi tavsiye edilir.
 • kozmetik karşı alerjik bir reaksiyon. Kızarıklık, kaşıntı, yanma veya bir kalem almak ve kaş için boya Yanlış oluşabilir soyma. Ayrıca, alerjik reaksiyon, bir şampuan, köpük ve banyo tuzu neden olabilir. Böyle kozmetik dikkatle gerektiği seçin.

Kötü alışkanlıkları ve hastalıklar

kaşlar kabuklu, o zaman bu, belirli bir hastalığın varlığına işaret edebilir. Ancak, bazı durumlarda, benzer bir fenomen nedeniyle kötü alışkanlıklarından oluşur. Bu faktörler içermelidir:

 • Alkol ve nikotin. Bir adam uzun süre alkol ve sigara içmek için olabilir. Bu durumda, kaşlar, normal durumda kalabilir. Ancak, bir süre sonra, sorun hala açık olacaktır. sigara ve zaman alkol zehirlenmesi kötüye cildin durumunu etkiler oluşur. Bunlar yaş, pullu ve allık başlar.
 • Dengesiz beslenme. Peel kaş, burun ve alın genellikle yanlış beslenme kaynaklanmaktadır. Sonuçta, birçok kişi halindeyken fast food ve aperatif tercih ederim. Ayrıca kaş durumuna etkilenebilir ve vitaminlerin eksikliği.
 • enfeksiyon, mantar enfeksiyonları, demodikozis, sedef, sebore gibi deri hastalıkları,.
 • Depresyon, stres ve gerginlik gibi psikolojik dengesizlik.
 • Böcek ısırıkları.

Tam olarak kabuklu kaşların nerede

soyma nedenini belirlemek için, etkilenen bölgeyi iyice dikkate alınması gerekmektedir. Özel önem ocağın ve yerin lokalizasyonu geçerli:

 • kaş altında. Bu durumda, soyma demodectic uyuz gelişimini gösterebilir. Dikkatli kirpiklerini düşünmelisiniz. Onlar akarları ile kirlenmiş olabilir. Ayrıca, soyma alerjik reaksiyonun neden olabilir. kozmetik raf ömrü dikkat etmelidir.
 • Kaşlar arası. Bu etkilenen bölgeyi iyice dikkate değer. Belki de bunun nedeni bir alerjik reaksiyon veya böcek ısırması yatıyor.
 • kaş üstünde. soyma bile saç kenarlarında ve burun üzerinde oluştuysa, bir doktora görünmesi. Çoğu zaman, bu ciddi bir hastalık gelişimini göstermektedir.
 • Kaşlar civarında. Bu alanda cilde hasar UV ışınlarına maruz kalma, deniz suyu, don ve kuvvetli rüzgarın neden olabilir.

soyma ortadan kaldırmak için nasıl

Çeşitli nedenlerle erkek ve kadınlarda Peel kaşları. belirlemek için onların vücudunu gözlemlemek ve doktora başvurmalıdır. Bu fenomen hastalıktan kaynaklanıyorsa, uzman uygun tedavi reçete. Ama nedeni ne değilse? durumda belirli kurallara uymak gerekir:

 • gölgeler, kalem, maskara ve fondöten: dekoratif kozmetik atın.
 • Son kullanma tarihi yıkama için anlamı kontrol edin.
 • Dışarı çıkmadan önce koruyucu kremler kullanın.
 • klor ve tuz ile temasını sınırlar.
 • senin diyet soda, kahve, fast food, alkollü içeceklerden ortadan kaldırın.
 • Sigarayı ver.
 • vitamin alın.
 • gizli hastalıkların varlığı için anket tamamlayın.
 • Stresli durumlardan kaçının.
 • Genellikle havalandırın.

rahatsızlıkları tedavi etmek için daha

Yani soyma kaşları. Ne yapmalı? Önce bu fenomenin nedenini belirlemektir. Bundan sonra bir doktor ziyaret ve onların sağlıklarını yapmalıdır. Alerjik reaksiyonun neden flaking ise uzman antihistaminik bir reçete edebilir. Bu gibi durumlarda, "Tavegil®" atama "Suprastin", "Diazolin" vb.

mantar hastalığının varlığı, doktorlar genellikle antifungal kremler bir ders reçete. İlacın seçimi hastalığın etkeni olup olmamasına bağlıdır. bu sadece bir doktor olabilir tanımlayın.

Hasta demodectic uyuz gelişmiş biçimlerini varsa, uzmanlar antibiyotik tedavisinin bir ders reçete.

Çamaşır yıkama için Bal tonik

kaşların kabuklu ve çizik ise, alan ilaçlar yapamaz o olmadan. Sorun dış faktörlerin etkisiyle oluşmuş ise, halk ilaçları bunu çözmek için kullanılabilir.

yıkama ve bakım pullu kaş için mükemmel tonik bal uygundur. Bu sadece ana bileşene alerji yokluğunda kullanılmalıdır. tonik hazırlamak için bir su banyosunda doğal bal eritmek gerekiyor ve kaynamış su ile daha sonra karıştırılır. Malzemeler eşit oranlarda alınmalıdır.

Böyle araçların düzenli kullanımı ile cilt daha pürüzsüz hale gelir ve tamamen kaş soyma kaynaklanan sorun ortadan kalkar.

nemlendirici maske için

cilt nemlendirici için, özel bir maske kullanabilirsiniz. bunun hazırlanması için yulaf ezmesi ve bir çorba kaşığı bal bir çay kaşığı karıştırmak için gereklidir. karışıma uygulamadan hemen önce zeytinlerden rafine edilmemiş yağ eklemektir. Bir çay kaşığı yeterlidir.

Bitmiş ağırlık kaş uygulanır ve yıkama, 15 dakika sonra olmalıdır. Sadece bala alerjisi yokluğunda olabilir bu maskeyi uygulayın.

sonunda

kaşları kalkmasına başlarsa, dikkatli kozmetik ve yaşam tarzınızı gözden geçirmelidir. Doktora kampanyası geciktirmek için tavsiye edilmez. Belki de bu fenomenin nedeni cildin ciddi hastalık veya mantar enfeksiyonları geliştirilmesinde yatmaktadır. soyulma provoke faktörleri gündeme getirmeden zor olacak sorunla başa çıkmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.