OtomobilKamyonlar

Gazelle "İleri": yorumlar. Gazelle "İleri": özellikleri, fotoğraflar

Rus pazarı van Gazelle "İleri" çıkış Gorki Otomobil Fabrikası için bir dönüm noktası olay haline gelmiştir. 1994 yılından bu yana bunların erken kamyonlar ve vanlar ve diğer modifikasyonlar montaj hattı çıktı - GAZ tür ticari araçlar uzun bir süre üretti. Bugün, GAZ ana rakiplerinin piyasadan devirme belirlendi - "Ford Transit", "Mercedes Sprinter" ve diğer malotonnazhki. Fakat yeni Gazelle "İleri" en iyi ticari araç başlığı layık mı? Bugün bu soruyu cevaplamak için, bu kamyonun ayrı bir inceleme adayacağım.

dizayn

kanıtlamak için tamamen yeni bir vücut şekli, farlar ve tampon (fotoğraf bakın.) - arabanın dış görünümü temelden revize edilmiştir. mühendisler bu modeli, tüm olumlu nitelikleri alınır ve onları hayata çünkü Gazelle "İleri" "İş" selefi bir platform üzerine inşa edilmiştir. Özellikle, ama bu konuda daha sonra, iç ilgilidir.

Tasarım Gazelle kamyonet, "İleri" (yorum da bu noktaya dikkat) 2010 yılından beri Gorki fabrikasında üretildi "İşletme" kamyonet bir dizi ile oldukça benzer özelliklere sahiptir. Aslında, yeni makine hepsi aynı kokpit tasarımına sahiptir. Ancak şimdi, açıkça görünür, yeni, kabartma çizgiler, güzel ızgara, geniş ön cam ve büyük bir tampon vardır, makinenin genel görünüm iyi oturuyor. "İleri" modası geçmiş tasarım adli olamaz - ve bu bir gerçektir. Bu büyük ölçekli üretim üzerinde Nijni Novgorod bir plan ciddiye görünüyor.

Yeni iç önceki modellerin eksikliklerinin olmamalıdır - iç tasarımı mühendislerin karşılaştığı imkansız bir görevi neredeyse zaman. Böylece, yeni Ceylanlar içindeki her öğe küçük düşünüldü. o ergonomi göründüğü gibi, zaman gösterecek ama şimdilik kabininde aracılığıyla detaylı yürüyüşe izin verir.

kapısında ile başlayalım. Mantolama açıkça birkaç yıl önce Gazelle "İşletme" ile ilgili yüklendiği birinin hatırlatır. Fakat sonra o biraz daha farklı bir tasarımı vardı. Aynalar - bu en can sıkıcı sorun Ceylanlar ise muhtemelen: nedeniyle ters çekmek için kendi küçük boyutu neredeyse körlemesine vardı. Ama şimdi sürücü (olmamış Gorky malotonnazhek problemlerde bununla, bu arada) ön ve iki tarafta değil, yolda durumu izlemek için iyi olacağı anlamına gelir, ama aynı zamanda arkada ölçüde artan yüzey alanı.

Eski - Geçmişte!

Şimdi herhangi bir ek çaba olmadan açılabilen kilitler ve kapı kolları, olarak kesinleşmiş. Tasarımcılar hafifçe kapı ve uzun adımlar artan sürücüyü disembarking / bakım ve konforlu yatılı almış. İçeride, (sürücüler torpido gözünde koymak için, kağıdı ikiye eğmek zorunda ceylanlar erken modelleri hatırlama) A4 boyutunda belgelere evler merkezi bir tanesi çekmeceler ve eldiven bölmeleri bir dizi vardı. orta konsol oldukça ergonomik - hiçbir kusur gözlenmez. Gösterge paneli bir basit ve bilgi aynı zamanda arka ışığı ayarlar vardır.

farklı yönlere sürücü koltuğunu ayarlamak için yeteneği - yeni otomobil "Gazel-İleri" temel özelliklerinden biri. Gorki malotonnazhek önceki modellerin sahiplerinin Yorumlar genellikle konfor açısından büyük bir dezavantaj olarak herhangi bir yönde koltuğun ayarı imkansızlığını vurguladı. Şimdi bu sorunu tamamen çözüldü. Ayrıca kabin hatta sürücü ve yolcu koltuğu arasında kolçak mevcuttur.

Sert ve sürekli tehdidi plastik - hepsi özelliğidir kargo ceylan 1994'ten 2012 yılına üretilmiştir. Ve son olarak, modelin neredeyse 20 yıllık varlığı, mühendisler bu konuyu ciddi almaya karar verdi. Şimdi yeni bir Gazelle "İleri" yüklü bambaşka bir ses yalıtımı, bahsediyoruz. Yorumlar Uzmanlar yerli ses yalıtımlı kamyonun konusunu ele sayesinde gerçekten küresel pazarda rekabet edebilecek söylüyorlar.

Son güncelleme havalandırma sistemini etkiledi. Sürekli ısıtma sisteminin kurulması ve çalıştırılması ile ilgili sorunlar olarak, ancak, geçmişte plastik bölmeler bırakarak.

emniyet

Erken modeller pasif güvenlik özellikleri ile donatılmış ceylanlar. Aralarında sadece 3 noktalı kemer vardı, yolcu 2 sadece bir böyle bir ön gerici uygulandı. Şimdi GAZ görünümünün daha ciddi bir noktadan sorun yaklaşım karar verdi. Yeni değiştirilmiş kemerlerine ek olarak, araba, iki ön hava yastıkları ile donatılmıştır. Gelecekte, geliştiriciler makinesi ve diğer seçenekleri donatmak planlıyoruz.

metal kalitesi

Bilindiği gibi, ilk Gazelle üzerinde kabin ve ikinci nesillerin üretim kalitesi oldukça tatmin edici oldu. tonaj gazların salımının 1994-2003 yıl sahipleri genellikle Tırtırlı ve kapının dibinde çürüyen metal şikayet etti. Metal basitçe düşen ve korozyon nedeniyle harap olduğunu bile vakası vardı. Biz pas ve tekerlek kemerleri de izlerini fark etti.

Ama ikinci nesil sürümü ile Ceylanlar hileler hala devam etti ve yeni derecesi. sürekli renk tonu vardı ve bazen bir yenisini yüklemek için - 2003 yılından beri, yerine arabalara eşik kaputu çürüyen. Bazı kişiler, daha özgün bir şekilde alınan - (kendi kalıntılarında daha doğrusu) boya üzerine yapıştırılmış siyah renk karboksilik filmi.

vücut

Ayrıca, yeni Ceylanlar çok sık yoluyla vücuda çürüyen ve. , Çökmeye ve tabii aynı deliklerden dışarı düşmesine özelliği vardı geçmişte olduğu gibi operasyon 3-4 yıl sonra arabanın yanları sadece delikleri ve metal ile delik deşik edildi. Ama yeni bir kamyon "Gazelle-İleri" ile böyle bir durum olur mu? Uzman Yorumlar olduğunu göstermektedir. Ve kuru gerçekler vardır. Birincisi, beden "İleri" alüminyumdan yapılmış araba ve kabin (yani, korozyon bunu hiç sürmez) - galvanizli çelikten (ya da daha doğrusu, bir katman bunun kaplı). Genelde, sorunlu bölgeler çürüyen bir metal unutulacak.

Gazelle "İleri": Motor karakteristikleri

kalıtım çerçevesi "İleri" bildiğimiz gibi, 2010 yılında önemli ölçüde genişledi, "İşletme" ve güç aktarım hattı, devralan ile (o zaman 2,8 litre hacminde bir dizel "Cummins" vardır). Bu onlar için ve araba üretiminin sonraki tüm yıl ile güçlendirilmiş olacak. Bu turbo ünitesinin manuel şanzıman 5 adım ile gelir. gelince yakıt tüketimi , "Gazel-İleri" araç sahipleri yorumları motorun yüksek verimlilik not edin. pasaport verileri ile, 100 kilometre dizel yakıt fazla 8.5 (60 km / s) ve 10.3 (80 km / s) litre geçirir. Saatte 134 kilometre maksimum araç hızı.

Bu yeni bir Gazelle "İleri" yüklü dizel motor, özel güvenilirliğini vurgulamakta yarar var. Onun toplam kaynak (revizyon öncesi yani çalışma) 500 binden fazla kilometre. Böylece, 120 kişilik Amerikan "Cummins" başlığını hak "milyon motoru." Karşılaştırma için, 402 inci ve 406 inci kaynak motorlar elden geçirme fazla 200-300.000 km var.

Yeni bir güç ünitesinin kurulumu ve teknik alanda birçok iyileştirmeler bir dizi ile, servis arası aracın kilometresi 15 bin ila 20 kilometre çıkarılmıştır. Bir otobüs, kamyon ya da bunların diğer varyasyonları - Aynı servis aralıkları diğer modifikasyonlar "Gazel-İleri" araba olacak.

Çevre dostu

Çok dikkat sürücülere egzoz gazlarının zehirli emisyonları ödenir. Şimdi GAZ kamyon ve onun "Cummins" da Euro-5 ve Euro-6 hatta (modifikasyon Gazelle "İleri" otobüs yanı) sadece Avrupa-4 standardı sorumlu olacak, ama. Ancak, çevre için bu sevecen bakım yeni sorunlar ve güçlükler yol açtı. Şimdi Gazelle "İleri" ( "çiftçi" veya bir minibüs - farketmez) satın alanların çoğu, hemen hemen her ay tıkanmış kalitesiz dizel yakıta bağlıdır filtreler ve memeleri ile ilgili sorunlar, yakınırlar. Yerli trafik normal çalışma (bu durumda Avrupa-4'te) en çevre standartları olan bir araba satın gerekiyor ve gerçekten kaliteli yakıtı satmak benzin istasyonları ağı bulmak için budur.

bagajın kapasitesi

uzatılmış gövdeye yeni değişiklikler ortaya çıkması, "İleri" güvenle 11, 16, 18 gibi hacim ve daha metreküp yükleri taşıyabilir. Bu arada, 4 metrelik sürümü tam 6 paletler barındırmaktadır. Ancak, birçok sürücü hala bu tür uzun versiyon için serbest bırakılmasına yol anlamıyorum. Gerçekten de, neden devre çerçeve kesilmiş, ve daha sonra kanalın iki yarısı arasında eklemek? örneğin, olduğu gibi, Almanlar "Atego" ile ilgisi ayrılmaz çerçeve oluşturmak için değil daha kolay? eğreti bir makine uzatma yöntemi GAZ uzun uygulama olacak gibi görünüyor.

Gazelle "İleri": fiyatı

2014 yılında bir arabanın başlangıç maliyeti 725.000 ruble olduğunu. Bu fiyata alıcı "çıplak" şasi davet edilir. (Aynı zamanda vücudun olmadan) Elongated Gazelle "İleri" 745.000 ruble mal olacak. -Uzerinde versiyonu, çerçeve uzunluğuna göre, 750 ve 764 bin arası bulunmaktadır. Gazelle "İleri" double-double kabin bulunan çiftçi 820 000 ruble bir fiyata yetkili satıcısından satın alınabilir. Üretilen mallar minibüsler maliyeti hakkında aynı - 788 000 000 820 ruble dan. Gazelle "İleri" (otobüs) için fiyat yaklaşık 985.000 ruble olduğunu. 888.000 ruble değerinde kamyon versiyonu damperli. Bu arada, üreticiye göre Gazelle "İleri" yolcu yüksek tavanı ve kentsel ve bölgeler arası hem trafik için donatılabilir.

ekipmanın seviyesi

Son olarak, teknolojik ilerleme ve bizim kamyon lazım. Özellikle, temel ekipman ceylan araç dizisi "Sonraki" (Yolcu kendi versiyon de) içerdiği not edilmelidir merkezi kilitleme, yatay koltuk yüksekliği ayarlanabilir ve markalı ses sistemi, seyir kontrolü, ısıtmalı aynalar , elektrikli pencere dikiz, ayarlanabilir direksiyon, hem de kapının açık konuma işaret eden bir sensör. Gorki otomobil fabrikasının ve ürünü "Gazelle" tabanında seçeneklerin Böyle geniş bir sayı beklenen kimsesi yok.

Ne olursa olsun yapılandırma ve makinenin maliyet 3 yıl veya 150.000 kilometre her biri için garanti süresinin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.