ÇirkinlikMutfak

Şofben tipi kahve makinesi: açıklama, el kitabı ve incelemeler

Ünlü Fransız kuyumcu sayesinde 19. yüzyılın başlarında bir jöşer tipi kahve makinesi ortaya çıktı. Özel bir tüp ile birbirine bağlanmış iki kaptan oluşuyordu. Alt kısım suyla doldurulmuştu ve üst kısmında kahve içilecek bir süzgeç vardı. Sonra cihaz ateşe verildi. Basınç kademeli bir artışla sıvı üst kaba yükseldi ve kahveyi sulantı. Sonra geri döndüm. İşlem cihaz alevlendiği sürece gerçekleşti. Sonuç güçlü bir içkiydi.

Zamanla bu tasarım, su, kahve ve hazır bir içecek için 3 bölüm halinde bölünerek geliştirildi. Sıvı bölmeden yalnızca bir kez geçti, böylece lezzet ve aroma nitelikleri gelişti.

haysiyet

Önemli avantajlardan biri elektrikli ısıtma yöntemidir. Şofben tipi kahve makinesi kullanımı basit ve kullanışlıdır. İçeceğin hazırlanmasından sonra otomatik olarak kapanır. Buna ek olarak, şu anda bir kişinin bulunmasını gerektirmez. Ayrıca, birkaç dakika içinde hazırlanan içki suyu için bir jeziner tipi kahve makinesi, iş adamları için vazgeçilmez bir asistandır. Kullanımı oldukça basittir ve maliyeti hoşunuza gidecektir.

Böyle bir cihaz, kısa sürede hazırlanan lezzetli ve kokulu bir içeceği seven insanlar için ev aletlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. İş yaptıktan sonra, kahve makinesi kir bırakmaz. Sıradan kahveyi değil, aynı zamanda orta şekerli, latte ve diğer pek çok çeşidi pişirebilecek bu tür modeller var. Ayrıca, şofben indüksiyonlu kahve makineleri vardır, burada lezzetli bir içeceğin hazırlanması ocak yardımıyla gerçekleşir.

Elektrikli ısıtma imkânı, cihazın avantajlarının tam listesi değildir. Böyle bir cihazda, 1'den 18'e kadar farklı sayıda bölüm doldurabilirsiniz. En iyi model 1 bardak dolumla 6 fincana kadar üretim yapabilir. Ayrıca, ısıya dayanıklı tutacak, kahve hazırlama zamanlayıcısı ve bitmiş içeceğin sıcaklığını uzun süre koruyabilme yeteneğine dikkat etmeniz gerekir. Bu avantajlardan dolayı bu tür cihazlar popüler hale gelmiştir.

Şofben tipi kahve makineleri

Ana dezavantaj filtrenin ve contanın sık değiştirilmesidir. Buna ek olarak, her kullanımdan sonra makineyi yıkamanız gerekir. Filtreyi veya emniyet valfini tıkamak, bitmiş içeceğin tadını etkiler.

Filtre Özellikleri

Kahve makinesinin türüne bağlı olarak, bu eleman kağıt veya metalden yapılabilir. İkinci tip yardımıyla bir içki hazırlamak Hint denir. Ancak kağıt filtre işlemi Almanya'da icat edildi, bu da işlemi daha kolay hale getirdi ve bitmiş içecek artık zararlı maddeler içermiyor. Metal filtrenin yüzeyinde birikebilir ve bitmiş ürüme yerleşebilirler.

Bunu önlemek için, kahve makinesini her kullanımdan sonra yıkamak veya kağıt filtreler için bunları değiştirmek yeterlidir.

Şofben tipi kahve makinesi - çalışma prensibi

Öncelikle, sıvıyı belirli bir noktaya kadar özel bir tekneye dökmek gereklidir. Sonra öğütülmüş kahveyi alıp bölmede filtreyle birlikte uyuun. Mutfağı yıkamak zorunda kalmamak için iki bölme birbirine sıkıca oturmalıdır. Bütün tasarım ocağa konur veya şebekeye bağlanır. Kahve makinesinin türüne göre değişir. Birkaç dakika çalıştıktan sonra lezzetli ve kokulu bir kahve alırsınız.

Ek Bilgi

Şofben tipinde bir kahve makineniz varsa, o zaman orta öğütülmüş kahve kullanın. Ardından içecek daha tatlı çıkacak. Bu tasarımın diğer bir avantajı, sadece kahve değil bitkisel çaylar da demlemek mümkündür ve teknoloji farklı olmayacaktır.

Bakmak ne kadar doğru?

Şofbenli kahve makinesini uzun süre saklamak için lastik contayı değiştirmeniz ve filtreyi de temizlemeniz gerekir. Emniyet valfini izlemeniz gerekiyor . Tıkanırsa, ılık suyla yıkanır ve çeşitli deterjanlar ve süngerler kullanmayın. Kullanma sürecinde gereklidir:

  • Gemiye belirtilen hatta göre daha fazla su dökmeyin;
  • Filtreye fazla kahve dökmeyin;
  • Her kaynaktan sonra filtre duvarlarını temizleyin.

Cihazların üretimi için kural olarak çelik kullanın. Bu nedenle, şofbenli kahve makinesini bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Ayrıca, özgün tasarımları farklı seramik modelleri üretilmektedir. Alüminyum cihazların kullanılması tavsiye edilmez, çünkü içki hoş olmayan bir tadına sahip olacak. Şofben kahve makinelerinin en yaygın modelleri Moka ve Vitek'tir.

Gekery kahve makinesi Moka

Bu gibi cihaz modelleri elle üretilmektedir. Üretim sürecinde boyama, temizleme, öğütme gibi etaplardan geçerler. Bunların hepsi çok nitelikli uzmanlar tarafından yapılır. Buna ek olarak, İtalyan kahve makinesi Geyser tipi Moka, birçok renkte mevcuttur, bu da kullanıcılarla popüler hale getiriyor. Üretici 120 ml'lik hacimde küçük modeller ve 300 ml içeren büyük modeller sunuyor. Bu aralıkta indüksiyon ocakları için kullanılan ürünler var. Moka, alüminyum cihaz üreten tek üretici. Üretim dünyadaki farklı ülkelere iletilir.

Birçok kullanıcı, şofben kahve makinesi Moka'yı övüyor. Başlıca avantajlar arasında bir içeceğin hızlı bir şekilde hazırlanmasıdır. Birkaç dakika içinde lezzetli ve hoş kokulu kahve elde edebilirsiniz. Buna ek olarak, orijinal tasarıma, ısıya dayanıklı tutamağa dikkat edin. Bununla birlikte aynı anda 6 porsiyon pişirebilirsiniz. Fiyat haksız yere fazla tahmin edilen, şofben tipi kahve makineleri, kullanıcılar arasında huzursuzluk yaratır. İlk ipucu valfle ilgilidir. Güçlü ısıtma ile havaya uçabilir ve tüm muhtevalar soba üzerine dökülür. Bu cihazın fiyatı 1500 ila 5000 ruble arasındadır. Her şey aynı anda kahveye ait modele ve pişmiş kahve parçalarının sayısına bağlı.

Şofben kahve makinesi Vitek

Vitek kahve makinesi her sabah lezzetli ve kokulu bir içki içmeyi seven kişileri memnun edecektir. Hazırlık yalnızca birkaç dakika sürer. Tasarımın kendisi yüksek mukavemetli plastikten yapılmış ve boynuz metalden yapılmıştır. Küçük boyutlara sahiptir ve pek çok renk özümü bulunmaktadır. Bu sayede Vitek kahve makinesi herhangi bir iç mekana mükemmel uyum sağlar. Sıvı rezervuar, tüm aile fertleri için leziz kahveyi pişirmenizi sağlar. Isıtma elemanının gücü suyun hızlı bir şekilde ısıtılmasını sağlayan 1050 W'tır. Espressoya ek olarak, bu model latte, cappuccino ve sıcak çikolata hazırlamak için kullanılabilir.

Kullanıcılar, bu şirketin kahve makinesine çok övgü veriyor. Hazırlama oldukça hızlı bir şekilde yapılır. Kahve, lezzetli ve kokulu görünüyor. Tek dezavantajı, her kullanımdan sonra cihazı temizlemeniz gerektiğidir. Elemanların tıkanması, ürünün tadında bozulmaya neden olur. Böyle bir mucize makinesinin maliyeti 2500-6000 ruble arasındadır. Ancak harcanan para tamamen haklı gösterilecek. İncelemeleri önemli eleştiri içermeyen bir şofben tipi kahve makinesi, kaliteli ekipmanlardır.

Doğru olanı nasıl seçerim?

Modern kahve makineleri birçok fonksiyona sahip olabilirler. Her şey kullanıcının kişisel tercihlerine bağlı. Bitmiş bir içeceğin sıcaklığını korumak isterseniz, yarım saat boyunca kahvenin sıcak bırakabileceği aygıtı almak daha iyidir. Konfigürasyonunda bazı modellerde özel dijital sensörler bulunur. Şofben tipi kahve makinelerinin çelik ve seramik modellerinde içeceğin mukavemetini ayarlayabilirsiniz. Satın alırken boyutlara dikkat edin. Cihaz ne kadar büyükse, o kadar güçlü olur.

Sonuç

Şofben tipinde kahve makineleri, lezzetli ve aromatik kahve üretimi için kaliteli cihazlardır. Güçleri nedeniyle, içeceğin hazırlanması birkaç dakika alır. Özellikle iş adamlarını memnun edecektir. Çalışma prensibi oldukça basittir. Tek yapmanız gereken tanka su döküp kahveyi dökmektir. Makine çalışmaya devam edecektir. Bu tür cihazlar, yalnızca espresso ile değil, aynı zamanda orta şekerli, latte ve sıcak çikolata da içerebilir. Şofben tipinde kahve makineleri harcanan parayı tam olarak haklı gösterirler. Tercih yaparken kişisel tercihler dikkate alınmalıdır . Bütün aile için bir içki hazırlamanız gerekiyorsa, büyük hacimli ve önemli kapasiteye sahip bir cihaz seçmek daha iyidir.

Kahve makinelerinin en büyük dezavantajı, filtreyi ve güvenlik valfini sürekli yıkamanız gerektiğidir. İnsan sağlığını etkileyen zararlı maddeler içeren bu ayrıntılar. Bu ekipmanın maliyeti 2000 ila 5000 ruble arasındadır. Şofben tipi kahve makineleri sizi ve sevdiklerinizi lezzetli ve kokulu bir içecekle memnun edecektir.

Böylece, cihazların ne olduğunu, özelliklerini, artı ve eksilerini incelediğimizi öğrendik. Seçim sizin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.