Haber ve ToplumKültür

Kolların Aile ceket - hanedan geleneğine dinamikleri

görüntülerin yardımıyla tanıma sistemi, dost ve düşmanlarının eski zamanlarda harekete geçti. çağında Haçlı çelik zırh için, afiş ve kalkanlar asker bireysel işaretler uygulanan farklılıkları knights. Onların görevi savaş silâh arkadaşı düşman ayırt etmekti. takılmak için mücadele, evine ya da kalede girişinde böylece, alaka kaybetmedi barış Askeri Liyakat Şövalyeleri gelişine ve şimdi savaşçı silah aile ceket veya klan kurucusu ile. O da bayram elbise ve sahibinin nüfuz alanı ile ilgili her şeyi dekore edilmiş ve ona kişisel bir baskı kazımayı yaptı.

Böylece, silah aile arması ailesinin kahramanlık dayalı bir şövalye ve efendi kurdu. Resmiyle damga tüm sertifikalı anlaşmalar ve belgeler ve bulundurma ait arazilerin mülkiyet gerçekliğini doğruladı. Bu gelenek o egemenliği ayrılmaz bir parçası yaparak başlamadı Alışmak çok şövalyelik ilk belirtileri, panoları uygulanmıştır.

Slavlar kadar Haçlı gelen, ama hayatları yakından dünyadaki olacak iç içe olmasına rağmen, özel sembollerle ifade. Bu nedenle, her prens beladan tutarak, ata veli ve o gayrimenkul itibaren tüm mülkiyet kınadı ve tarımsal alet ve gereçleri ile biten. tüm ünlü Slav aile Rurik'in tür kaynaklı gibi, bunların çoğunluğu dvuzubets - kollarının koğuş ve aile ceket. Üstelik bu tür prenslik dalları diğerlerinden biraz farklı hale imajını değiştiren her biri,

soylu mühürler güvence harfler ve mesajlar, onun basılan sikkeler üzerinde silah Benzersiz çift dişli aile ceket. Alexander Nevsky egemen bir sürümünü temsil eden bir mızrakla ile yaptığı binici görüntüye eklenen, diğer taraftan - - inanç için mücadele öldü cesur aziz, Georgiya Pobedonostsa.

Ancak, Lancer ne de iki uçlu ünitesi ailesi ne Romanovların arması kendi içinde dahil değildir. Rus otokrat eşi - Ve Bunun nedeni, Fransızların dediği gibi, bir kadındır. Prens İvan III eşi olarak Bizans imparatoru Sofyu Paleolog bir akrabası alarak bir hanedan aile birimi girmiştir. Ve silah aile ceket süslenmiş iki başlı kartal. Bizans İvan'ın yıkılmasından sonra Bizans sembollere kalıtsal hakkını geldi. Moskova Beyliği, Roma İmparatorluğu'nun ve Polonya Krallığı ile anlaşarak, kalıtsal sağ tarafından onaylandı. Rus devlet Üçüncü Roma kendisini aramaya başladı. Böylece, iki başlı kartal Moskova devlet bayrağı üzerinde "çıkardı".

Bu burçta tüm bağımsız Rus prenslik birleştirmek zorunda inanarak Bizans çift başlı kartal devlet sembollerinin kullanımı olduğu gibi, bir binici görüntü ile silah aile ceket korumuştur Prens İvan III için bir hediyedir.

Taht çift başlı kartal Romanov hanedanının ilk temsilcisi yükselmiş zaman yaklaşık iki yüz yıl sonra, başka, üçüncü bir taç vardır. O Rusya ve Crown Asya ve Avrupa parçaların ayrılamazlık Sibirya, Kazan ve Astrahan onun beyliklerin üçlü kabul davranır.

Bugün heraldry aktif yani orada iş faaliyetinin küre içine kurumsal amblemler nüfuz. Bu gündelik hayatın ve toplumun kültür alanlarındaki kullanılan literatürde moda haline geliyor. Birçok evlerin kol, takımların kendi kat oluşturmak yerel kiliselerin. çok heyecan verici bir deneyim - biz heraldry görebileceğiniz gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.