Haber ve ToplumKültür

İtalyan Mafya: oluşum tarihi, isimler

Hiç kimse bugün Mafya duymadım. Ondokuzuncu yüzyılın ortalarında, bu kelime İtalyan dilinin sözlüğünü girdi. O 1866 yılında, kelime olarak adlandırılan en az mafya ya, yaklaşık, güç biliyordu olduğu bilinmektedir. Kilikya'da İngiliz konsolosu ev bildirilen sürekli tanık suçlularla bağlantıları vardır ve daha fazla para vardır mafya faaliyetleri ...

Kelime "mafya", büyük olasılıkla Arapça köklere sahip ve kelime türetilmiştir: mu`afah. Birçok anlamı vardır, ama bunların hiçbiri yakında "mafya" olarak tanındı fenomen, yakın gelmiyor. Ama başka bir hipotez İtalya'da yaymak yoktur. İddiaya bu 1282 ayaklanmalar sırasında meydana geldi. Sicilya'da, sosyal huzursuzluk vardı. Onlar "Sicilya Vespers" olarak tarihe geçti. Protestolar hızla protestocuları aldı çığlığı doğdu sırasında, bu gibi geldi: "Ölümü Fransa'ya! , İtalya Die! "Biz İtalyan kelimelerin kısaltması ilk harflerini yaparsanız,«MAFYA»benziyor.

İtalya'da Mafya ilk organizasyonu

Bu olgunun kökenlerini belirlemek için çok daha karmaşık kelimenin etimolojik fazla. Mafya çalışmış olan birçok tarihçi, vakıf on yedinci yüzyılda kurulduğu söylendi. O günlerde, Kutsal Roma İmparatorluğu ile başa çıkmak için oluşturulan popüler gizli topluluklar vardı. Diğerleri değerinde bir kitle fenomen olarak mafya kaynakları Bourbons tahtı bakarak inanıyoruz. onlar güvenilmez kişi ve soyguncular hizmetlerini kullanılan Çünkü, yüksek suç aktivitesi ile karakterize edilmektedir şehrin devriye gezen parça, amacıyla yaptığı çalışmalarla büyük ödül, gerek yoktu. Biraz devlet içeriğinin hizmetinde suç unsurlarının ve vardı büyük maaşları, bunlar krala bilinen haline gelmez yasayı kötüye amacıyla rüşvet aldığını aslında yattığını sebep.

Belki de ilk "Gabelloti" idi?

Üçüncüsü, ama daha az popüler hipotez bir mafya örgütü çiftçiler ve arazinin sahibi insanlar arasında aracılık bir tür savunduğu "Gabelloti" ortaya çıkmasını gösterir. "Gabelloti" temsilcilerine de haraç toplamak yükümlülüğünü atıldı. Geçmiş organizasyona nasıl seçilmiş insanlar hakkında sessiz kalmaktadır. Ama "Gabelloti" bağrında bulunuyorsunuz herkes sahtekâr. Yakında onlar kendi kanun ve kodlarla ayrı kast yarattı. yapı gayrı, ama İtalyan toplumunda büyük bir etkisi vardı.

Yukarıda açıklanan teorilerin hiçbiri, kanıtlanamamıştır. Kaldırmak isteyip elbette Sicilyalılar'ın ve haksız ve yabancı empoze düşünülen hükümet arasında büyük bir mesafe ve, - Ama her ortak bir unsur üzerine kuruludur.

Nasıl Mafya mi?

O günlerde, Sicilya köylü kesinlikle hiçbir hakları yoktu. O kendi halinde aşağılanmış hissetti. işletmeler, büyük feodal lordlar olunan - En Çok sıradan insanların latifundia üzerinde çalıştılar. latifundia'sından üzerindeki çalışmalar sert ve düşük ücretli el emeği oldu.

Memnuniyetsizlik gücü bir kez ateş etmek zorunda kaldı, bir spiral gibi döner. Öyle de oldu: Hükümet artık sorumlulukları ile baş. Ve insanlar yeni bir hükümet seçti. Bunlar amici (arkadaşı) ve yerel hakim ve krallar oldu uomini d`onore (namus kişi) gibi popüler pozisyonları haline gelmiştir.

dürüst haydutlar

İtalyan Mafya Braydona Patrika'da hakkında ilginç bir gerçeği 1773 yazılmış kitap "Sicilya ve Malta Yolculuk", bulmak. Yazar yazıyor: "haydutlar tüm adanın en saygın insanlar haline gelmiştir. Onlar asil ve hatta romantik hedefleriniz. Bu gangsterlerin şeref kendi koduna sahip ve bunu ihlal edenlere, anında öldü. Onlar sadık ve vicdansız idi. kişinin bir ruh suçluluk olsaydı bir Sicilya eşkıya şey ifade etmiyor için bir adamı öldür. "

Patrick tarafından konuşulan sözler, bu güne kadar geçerlidir. Ancak, herkes bir gün İtalya neredeyse kez ve tüm mafya kurtuldum biliyor. Bu Mussolini döneminde oldu. polisin baş mafyası kendi silahlarını savaştı. yetkililer merhamet bilmiyorum. Ve tıpkı mafya gibi, o pişirmeden önce tereddüt etmedi.

İkinci Dünya Savaşı ve mafya doruk

İkinci Dünya Savaşı değildi belki, biz mafya olgusunun hakkında şu anda konuşuyor olmazdık. Ama ironik, Sicilya iniş Amerikalılar güçleri eşitledi. Amerikalılar için, mafya Mussolini'nin askerlerinin yerleriyle ve gücü hakkında bilgi yalnızca kaynağı haline gelmiştir. kendileri için Amerikalılar ile işbirliği neredeyse savaştan sonra adada eylem özgürlüğünü garanti edilir Gangsterler.

Mafya müttefiklerinin desteğini almıştı", bu yüzden elleri insani yardım dağıtımını aldığınızdan - çeşitli yiyecekler: Bu argüman üzerinde ve kitabın "Büyük Baba" Vito Bruschini okumak. Örneğin, Palermo gıda beş yüz bin kişi olduğunu temelinde nakletti. Nüfusun çoğunluğu ilçesi yakınlarında sessiz kırsal taşındı beri Ancak, mafya karaborsada insani yardım dağıtıldıktan sonra kalan görüntülemek için her türlü fırsatı buldu. "

Yardım mafya savaşı

barış zamanında mafya savaşının başlangıcı ile birlikte, hükümete karşı sabotaj çeşitli eylemleri uygulamak yana, aktif olarak bu tür faaliyetleri devam edecektir. Nazilerin üssünde konuşlanmış olan bir tank tugayı "Goering", su ve yağ ile doldurmak için nereye Tarih sabotaj en az bir belgelenmiş durumda bilinir. Sonuç olarak, tanklar motorları ateş ve bunun yerine makinenin ön atölyelerinde idi.

savaş sonrası dönem

Müttefikler adayı işgal sonrasında mafya etkisi sadece yoğunlaştı. "Akıllı suçluları" çoğu zaman askeri hükümette reçete edilir. yeraltından gelen 62 atanan kişilerde 66 ana şehirlerinden: asılsız olmamak amacıyla, istatistik verir. Ayrıca gelişen mafya ilaçların satışı ile bağlantılı olarak daha önce iş ve onların büyütme para aklanıyor yatırım ile ilişkili bulunmuştur.

İtalyan mafyası Bireysel tarzı

mafya her üyesi faaliyetleri, risk derecesi dahil nedenle, ailesi ölüm "velayete" söz konusu olduğunda muhtaç olmadığı konusu olduğu anlaşılmaktadır.

toplumda, mafya çok ciddi onların işbirliği için daha çok polis ile temaslar için ceza edilir ve. Adam değil polis bir akrabası olduğunu mafyası daire gerçekleri kabul. Ve hukuk ve düzenin temsilcisi ile halka açık bir yerde çıkması için öldürebilir. İlginç bir şekilde, ailede alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı hoşgeldin vermedi. Buna rağmen, mafya ve ikiye birçok bağımlısı yüzden çok büyük bir günaha oldu.

İtalyan Mafya çok dakik olduğunu. Gecikme meslektaşlarımıza kötü bir davranış ve saygısızlık olarak kabul edilir. düşmanlarıyla toplantılarda herkes yasak öldürür. İtalyan mafya Hakkında aile birbiriyle kavga bile, onlar rakiplerin katliamına talip ve sık sık dünya tarafından imzalanmış olmadığı söylenir.

İtalyan mafyası Kanunları

İlk Aileleri, arkadaşlar arasında Yalan - İtalyan Mafya onurlandıran başka yasa. sorunun cevabı bir yalan olsaydı, adam ailesini ihanet ettiğini inanılıyordu. o mafya güvenli arasındaki işbirliğini yapar çünkü Tipik olarak, tabii ki, mantıklı. Ama tüm onunla sopa. çok para dönen yerde, ihanet ilişkilerinin neredeyse zorunlu nitelik oldu.

Sadece İtalyan mafya patronu soymak için kendi grubu (aile) üyeleri, öldürmek veya yağma meşgul olmak izin verebilir. Bunun için akut gerek kalmadan çubukları ziyaret karşıladı değil. sarhoş Mafioso sonra ailesi hakkında çok fazla yumurtlamak olabilir.

Vendetta: vendetta ailesi için

Vendetta - ihlali İntikam aile kuralları veya ihanet. Her grup, bazılarının zulüm içinde çarpıcı kendi ritüeli vardı. Hızla kurban öldürme, kural olarak, korkunç işkence veya cinayet silahı kendini gösterebilir vermedi. Ama suçlunun bedenin ölümünden sonra her şeyi yapabilir. Ve, bir kural olarak, öyle.

Polisin İtalyan Mafyası Salvatore La Piccola'nın babasının eline geldiğinde genelde mafya yasaları, bilgiler, sadece 2007 yılında kamuya açık hale geldiği meraklı. patron, "Cosa Nostra" mali belgeler arasında ve aile tüzüğünü buldum.

İtalyan mafyası: isimler öyküde yer

Nasıl değil hatırlamak Charles Luciano, uyuşturucu kaçakçılığı ve genelevleri ağı ile bağlantılıdır? Ya da, örneğin, takma ad "Başbakan" vardı Frank Costello? İtalyan mafya isimleri tüm dünyada bilinmektedir. Özellikle gangsterler hakkında Hollywood'un filme birkaç hikayeleri sonra. Büyük ekranlarda gösterilen hangisi doğrudur ve hangi kurgu - bilinmemektedir, ancak bugünlerde pek İtalyan mafyası imajını romantize etmek olamazdı filmleri sayesinde. Bu arada, Mafya tüm üyelerine takma vermeyi sever. Bazıları yalnız kendisi için onları seçin. Ama takma daima tarih ve karakter özellikleri mafya ile bağlı.

İtalyan isimleri Mafya -, bir kural olarak, bütün aile hakim patronu, yani bu zor işin en büyük başarı elde edilir. kirli işlerini yürüten edildi Çoğu gangsterler, tarih bilinmiyor. İtalyanların çoğunluğu görmezden rağmen İtalyan mafya, bu güne kadar mevcuttur. Şimdi bununla başa, ne zaman yirmi birinci yüzyılda, neredeyse anlamsız. Bazen polis kanca "büyük balıkları" yakalamak için yönetmek, ama gangster çoğunluğu gençliğinde tabancasıyla yaşlılık doğal bir ölüm ya da öl.

Mafya üyeleri arasında yeni "yıldız"

bilinmezlik örtüsü altında İtalyan mafyası çalışır. Bu konuda ilginç gerçekler - nadir, İtalya'da kolluk makamları zaten sorunlar var çünkü, sırayla mafya şey eylemler hakkında bilgi edinmek için. Bazen şanslı ve kamu malı beklenmedik ve hatta sansasyonel bilgiler haline gelir.

Çoğu insan sözcükleri "İtalyan mafya" duymak olmasına rağmen, ünlü hakkında hatırlamak Cosa Nostra örneğin Camorra, en güçlü ve acımasız klan "Ndrangenta" dir, ya da. Geri ellili grubunda bölgesinde ötesine taşındı, ancak yakın zamana kadar, onların daha büyük rakiplerinin gölgesinde kalmıştır. o kadar "Ndrangenty" elinde Avrupa Birliği çapında ilaçların trafiğin% 80'i olduğu ortaya çıktı bu oldu gibi - ve sürpriz kendileri meslektaşları gangsterlerden. İtalyan mafyası "Ndrangenta" 53 milyar yıllık gelire sahip.

gangsterler arasında çok popüler bir efsane var "Ndrangenta" aristokrat kökleri vardır. Sendika iddia ettikleri kardeşleri onurunu intikamını etmeyi amaç İspanyol şövalyeler kurdu. Efsane kendilerinin 30 yıl hapis cezası ise Şövalyeleri, suçluların cezalandırılması o var. İçinde onlar 29 yıl 11 ay ve 29 gün geçirdi. gevşek olmanın şövalyeler biri ve mafya kurdu. Diğer iki kardeş "Cosa Nostra" ve "Camorra" sadece patronlar olduklarını Bazı insanlar anlatı deyimi devam ediyor. Herkes bu sadece bir efsane olduğunu anlar, ama öyle - İtalyan mafya takdir ve aileler arasındaki bağlantıyı kabul eder ve kurallara uyar gerçeği bir sembolü.

mafya hiyerarşisi

En saygı ve yetkili başlık gibi bir şey gider "patronların patronu." En az bir mafya böyle bir başlık vardı olduğu bilinmektedir - Adını Matteo Denaro. Mafya hiyerarşisinde ikinci "- tüm patronların patronu Kral" başlığıdır. o emekli zaman ödül, tüm ailelerin patronu. Bu başlık ayrıcalıkları taşımaz, bu bir övgüdür. Üçüncü sırada tek bir ailenin kafasına başlığıdır - dong. İlk danışman Don, sağ eli, "danışman" başlığını taşımaktadır. O durumu etkilemek için, fakat onun görüşüne dinliyorsunuz gücü yok.

gruptaki resmi ikinci kişi - Sonraki Don yardımcısı olduğunu. Aslında, o danışman peşinden gider. Capo - onurlu bir adam, daha doğrusu bu tür insanların kaptan. Onlar Mafyanın askerleridir. Bir kural olarak, bir aile elli askerlere sahiptir.

Ve son olarak, küçük bir adam - Son başlık. Bu insanlar henüz mafya parçası değildir, ancak onları haline, yani küçük aile ayak işlerini gerçekleştirmek istiyoruz. onur denen Genç erkekler mafya arkadaşları olanlar. Örneğin, bu yetkililer ise rüşvet, ortakları, bankacılar, yozlaşmış polis almak ve benzeri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.