SağlıkSağlıklı Yemek

Kilo kaybı için mandalinler - bilimsel olarak ispatlandı!

Kilo kaybı için mandalina - çok ilginç ve lezzetli geliyor. Gerçekten öyle mi? Güney Kore'de, bu narenciye meyveleri, beklenmedik sonuçların elde edildiği bazı denemelere tabi tutuldu.

Sonuçta, mandalinalar çok değerli yararlar sağlarlar. Bu meyve düzenli olarak yenilirse, karaciğerimiz hiç obezite tarafından tehdit altına alınmamıştır. Üstelik, mandarinler, karın boşluğundaki iç yağ depolarının azaltılmasına katkıda bulunur. Kanıt olarak, bilim adamları, obeziteden muzdarip okul çocuklarını bu amaçla seçerek bir deney yapmışlardır. Altmış gönüllü, otuz bir gruba ayrıldı. Bir grup iki ay boyunca fiziksel egzersizler yaptı ve taze mandalinadan yapılan suyu içti. Başka bir öğrenci grubu bu suyu kullanmadı, ancak yalnızca uygun fiziksel egzersizleri uyguladı. Sonuç olarak, birinci gruptaki öğrencilerin fazla kilo kaybetmelerinin yaklaşık yarısı olduğu tespit edildi.

Bununla birlikte, bilimsel araştırma burada sona ermedi. Başka bir deney gerçekleştirildi, fakat şimdi laboratuvar farelerinde yapıldı. Bu kemiriciler, günde iki ay boyunca mandarinlerden yapılmış bir konsantre enjekte edildi. Sonuç olarak sıçanlar yüzde kırk beş oranında azaltıldı ve yüzde altmışından fazlası göbekte yağ birikimlerinden kurtuldu.

Bu konuyla ilgilenen bilim adamları, mandarinlerin aşırı yağdan kurtulmak için değil aynı zamanda karaciğerini onarmak ve yaşlı bunama hastalığını hafifletmek için kısa sürede mümkün olduğunu ortak bir görüşe geldi. İşte "Mandalinelerden kilo musun?" Sorusunun cevabı.

Ancak unutmayın ki yalnızca bir narenciye yerseniz, kendinize bir alerji kazanabilirsiniz. Ayrıca, tabii ki, kilo kaybı için mandalina - bu her derde deva değildir. Onlar sadece süreci hızlandırabilirler. Bu sebeple, bu meyve ile daha dikkatli olmaya değer.

Buna rağmen, pek çok beslenme uzmanı mandalina kurtulmak için bir gün geçirmenizi önerir. Bugün, bu meyvenin etkisi açısından ilginç olduğu bir diyet geliştirildi.

İşte seçeneklerden biri. Dört gün boyunca bir kilogram mandarin yemek, tatlandırıcılar olmadan çay içmek veya taze sıkılmış mandalina suyu gereklidir . Fiziksel egzersizleri unutmayın. Böyle bir diyet sonucunda, beş kilograma kadar kilo verebilirsiniz.

Daha uzun bir süre için, yani on gün için tasarlanmış başka bir seçenek var. Böyle bir diyet, sekiz kilogramlık gereksiz yağdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu durumda, diyet günde dört öğün yemek için tasarlanmıştır. Kahvaltı için bir bardak mandalina suyu sarhoş edilmelidir. İkinci kahvaltı için bir yumurta ve değişmemiş üç mandalini üç parça halinde yiyebilirsiniz. Öğle, kalorili içeriği ve içeriği açısından daha doymuştur. Şimdi yüz gram tavuk kullanabilirsiniz, ancak tuz ve herhangi bir baharat olmadan. Tatlı olarak, bir mandalina yemelisiniz ve bir bardak yeşil çay içmelisiniz. Akşam yemeği için, sebze çorbası hazırlamalı, iki yüz gramlık kaynatılmış balık yemelisin. Baharat veya tuz ilave etmeyin. Ve bizim çok kullanışlı mandalina unutmayın.

Kilo kaybı için mandalinler daha yakın zamanda kullanılmaya başlandı. Onların özelliklerinden birini bilmek çok önemlidir. Bu meyveyi kullanan diyet alerji, asidite, gastrit gibi duodenal ülser ve mide ülseri gibi hastalıklardan muzdarip kişiler için uygun değildir.

Sonuç olarak, tek bir şey eklemek isterim: mucize etkisini yalnızca bu narenciye emiliminden beklemeyin. Kanepede oturup günde bir mandalina yiyerek, yalnızca alerji yapabilirsiniz. Haftada en az birkaç kez fiziksel egzersizlerle uygulamak çok önemlidir. Ve sonra kilo verme mandarinleri gerçekten de doğrudan bir rol oynamaktadır. Aksi takdirde, yalnızca kendileri sorumludur!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.