Ev ve AileÇocuklar

Nasıl metni tekrar anlatmak için çocuğunuza? Metnin karmaşıklığı. Kısa bir uyarlıyordu

hızlı ve doğru metni tekrar anlatmak için yetersizlik - Çoğu zaman, birinci sınıf ve aileleri aynı sorunla karşı karşıyayız. Bazen yetişkinler çocuklarının bu beceriyi öğretmek gücü, sabır ya tecrübeleri yok. ilkokul yıllarında sorunlara görmezden Torna, veliler lisede çocuklarının bile metinle nasıl çalıştığını bilmediği buluyorlar. Ve gelecekte akademik performans ile herhangi bir sorun, bir yetişkin metni tekrar anlatmak için bir çocuk öğretmek konusunda önceden düşünmek gerektiğini söyledi.

çocuk için bir açıklamada daha yararlı

Retelling - Metin okuma kendi kelimelerinizle bir özet. Ama sadece iyi bir okula bu beceri gelişimini azaltmak ve tüm okul programı yeniden tellings için tasarlanmıştır sağlamak için gerekli değildir. Ebeveynler yeteneği birçok avantaj tekrar anlatmak için çocuk getirmenin anlamak gerekir ve bu ana olanları şunlardır:

 • belleğin geliştirilmesi ve rahat başkalarının düşüncelerini iletmek yeteneği. Bu süreçte daha da geliştirilmesi üzerinde yorum ve durumların çeşitli analiz yeteneği yol açacağı yaratıcı olabilir.
 • İlkel refleks devresinin yok "oku - metin anlatmak" ve daha karmaşık bir ile değiştirmek - "elde bilgi - kendi işleme -. a uyarlıyordu"
 • kelime ve dil gelişimini arttırır.
 • Olasılık ilişkisel durumun gerçekleri değerlendirmek ve olası eylemlerle ile karşılaştırmak.
 • Kısa bir uyarlıyordu mümkün metnin özetini, yanı sıra ana trenlerin sunum ve en yararlı bilgileri kılar.

Muhtemel zorluklar ve sorunlar

Genellikle çocuklar retelling ile ilgili sorunlar var. Uzmanlar çeşitli nedenleri tespit: o metnin ne duydum anlamada zorluk ve konuşma gelişimi problemleri. İkinci durumda değil anlatıma eklenen, konuşma cihazının geliştirilmesine yönünde harekete geçilmesini gerekli ise, birinci durumda o metni tekrar anlatmak için çocuk öğretmek için tam olarak nasıl düşünmek gerekir.

Metin retelling doğru seçim

mümkün olduğunca çabuk tüm zorlukları aşmak için, doğru metni seçmek gereklidir.

Anahtar seçim kriterleri:

 • Hikaye (Çocuklar çok uzun süre bir etkinlik odaklanmak mümkün değildir) kısa olmalıdır;
 • Bebek arsa ilgilendiren olmalıdır (doğanın tanımı bir çocuğa ilginç olması pek mümkün değildir sıkıcı);
 • Seçilen metin çok fazla karakter, aslında, her biri herhangi bir parlak ayırt edici özelliği olmalıdır olmamalıdır.

Metnin üzerinde çalışın

anlatım yaşını bitirmiş olan çocukla çalışarak, sen expressively metni okumak gerekir. Tüm Onun anlamadığını soran çocukla tartışmak ve yabancı kelime açıklamak gerekir. Böyle bir ismin metni ve bu onun en makbul neden çocuk, düşünecek edelim. Sonuç olarak, çocuk kendisinin metni tekrar anlatmak için denemek gerekir.

Eğitimin başında, resimleri çizmek için bir iş ekleyebilir. Bunlar metin sırayla tekrar anlatmak yardımcı olmak için planın derlenmesi ve sunumu çocuğu teşvik edecektir.

Görüntüler metni okuduktan sonra rasgele sırada ortaya koydu. Çocuk kendisi olayların akışı üzerinde karar ve doğru sırayla görüntülerle kartları yaymak gerekir. Daha sonra, çocuk resimlerden başlayarak duymuş tekrar anlatmak için çok daha kolay olacaktır.

tefsir çocuğun eğitim temel planı

Uygun eğitim için uyarlıyordu çocuk birkaç basit kural tavsiye edebilir:

 • Metni okuduktan sonra, en önemli şey seçmek gerekir.
 • Sonra geri metnin başına gidip bunun küçük bir kısmını okumak gerekir.
 • parçaların her Okuma yola edildi bebek ve bu konuda sorular sorarak olmalı, onun görüşüne göre, en ilginç oldu.
 • Öncelikle, onu bir cümleyle cevap vereyim. Küçük çocuklar için, bu hiç de kolay bir iş değildir, ebeveyn yardımı gerekir.
 • Eğer cevap verdiğinizde bir çocuk aynen cevap olmamalıdır.
 • plan hazırlanması - Biz şimdi diğer eşit derecede önemli aşamaya geçmek gerekir. parçalarının her biri bir küçük bir başlıkla gelmeleri gerekir.
 • Metin eğlenceli bir şekilde çalışmaktır. Her cümle tefsir etmeye okunabilir.
 • Bu algoritma aşağıdaki metni tekrar anlatmak için bir çocuk öğretmek için nasıl anlamak zor değildir. Listelenen Yukarıdakilerin Sonuçta daha önceden yapılmış planın aşağıdaki metni tekrarlamak olduğunu.
 • Sabırlı olmak gerekir, ancak çocuğunuzu övün için gereken çalışma sonunda.

Nasıl tekrar anlatmak için genç bir çocuk öğretmek

çocukların eğitimi yöntemleri hemen hemen her yaşta aynı tekrar anlatmak. Fark bunların her uygulanmasında yatmaktadır.

Her ebeveyn metni tekrar anlatmak için bir çocuk öğretmek için nasıl bilir. 1 sınıf sık bu tekniği kullanmak "ana karakterin adının bir yeniden anlatımı." Ilkokul öğrencilerinin tarihini ana hatlarıyla kahramanın yerine kendini sunmak ve ona ne olduğunu anlatmak için bunları sunmak. Birkaç karakter adının anlatsın ve onların eylemleri değerlendirecek: Okul çocukları görevi karmaşık hale getirebilir, yaşlı.

Ebeveynler yöntemine başvurmalıdır metni tekrar anlatmak için 5 yıllık bir çocuk öğretmek için nasıl bilmiyorum kim "kişilerde retelling." bebeklerle oynamayı seviyorum Genç okuyucular kahramanları favori oyuncakları olacak bir sahne yapabilirsiniz.

orta yaşlı tekrar anlatmak için çocuğunuza nasıl

Okula Başlarken, çocukların belli bir düzene bütün faaliyetlerini ikinci plana öğrenmek zorundadırlar. Burada, çocuk planları yapmak için kurtarma yeteneği gelir. Bu, birlikte, nasıl metni tekrar anlatmak için sekiz çocuk öğretmek için söyleyecektir büyük bir tekniktir, bu "planının bir retelling" denir. Öğrenci yaşlandıkça, daha kısa bir plan olmalıdır. Böylece, çocuk hızla referans devresi ile çalışmak ve küçük detayları hatırlamak öğrenecektir.

Okula giden çocuklar orta yönetim okuyucuların günlükler ile çalışmak yararlı olacaktır. , Mark hikaye tüm ana karakterlerin isimlerini kayıt: Orada, öğrenciler kitaplarla ilgili notlar yapabilirsiniz. Böyle bir günlük eğitim için vazgeçilmez bir yardımcısı olabilir ve kısa uyarlıyordu çok daha kolay verilecektir. Küçük çocuklar için bir blog periyodik metnini okumak için onlara dönen ve araştırmacı sorular sorarak, ağızdan yapabilirsiniz.

hafıza, konuşma ve düşünce gelişimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir gerekli bir beceri anlatmak yeteneği. O bir açıklamada Unutmamak gerekir ki - bu çocuğun hafızasını ve verilen bilgilerin anlaşılmasını egzersiz etmez. Metni tekrar anlatmak için bir çocuk öğretmek için nasıl düşünmek, mekanik gösterilmiştir.Hatasız gerekli değildir. çocuk anlayacaksınız, o zaman, ve metin onun için zor olmayacaktır kendi ifadeleriyle anlatmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.