Haber ve ToplumKültür

Sergiler, Rus tatlılar, antik Rus tarifleri: Zvenigorod Rus tatlı Müzesi

değil kolay bir iş - zamanımızda ücretsiz müzeler bulun. Geçen yıl 50 kilogram ağırlığında, üç metrelik kalbini görmek için bu şaşmamak neredeyse tüm toplandı Yekaterinburg nüfusu. Bu sergi, günden beri hazır sonra vatandaşlara satıldı Avrupa ve yerli üreticilerin davranır gelmiştir.

Ve tatillerde Rusya'da insanları düşkünlük tatlılar bilmek istersiniz? Ne Rus zencefilli hazırlanan? Ne Slav kabileleri arasında çay içme geleneğini var? Bu ve diğer sorulara verilen yanıtlar Zvenigorod ilçesinde bulunabilir. bu banliyö kasaba en lezzetli sevimli ve büyüleyici müze içinde öyle.

O sanatçı Tatiana Féin ve yetenekli ekibine, sadece 2 yıl önce sayesinde ortaya çıktı. yazarın el yazısı Kurucu ağız sulandıran parsellerin resimleriyle başlayan ve özgün armatürleri ve antik mutfak eşyaları bitirerek her milimetre görülebilir.

Zvenigorod Rus tatlı Müzesi

Bu kültürel miras nesnelerinin listeye dahil edildiğini 19. yüzyıl sonlarında inşa edilmiş bir konakta yer almaktadır. çay, un, şeker: Bina küçük dükkanlar için satıcının eşi Fokina, ticari mallar aitti kez. o müze söze çok organik çay ve tatlı görünüyor Belki de bu yüzden.

ilk oda

Bugüne kadar, müze koleksiyonu iki salonda olduğunu. Duvarlar boyunca antik büfeler yerleştirilir. Eski tencere, kukla tatlılar, şekerlemeler, kurutulmuş otlar, pişirme tarifleri ve onlar için açıklamalar ile dolu raflar ile dekore edilmiştir.

Toplamda, tatlı Rus Müzesi üç düzine kahve dükkanları vardır, bu yüzden duvarlar neredeyse görünmez. tavanlar konforlu ve renkli tonları ile dekore edilmiştir. serbest büfeleri resimlerinin duvarlarını süslüyor üzerine Ve müzenin kurucusu boyadı.

Aynı salonda gerçek amaçlarını tahmin edilmesi zor görünüşte şaşırtıcı ve eşsiz cihazlardır. Örneğin, bir ahşap giyotin sen önünde duran, ama aslında o zamanlardan sıkacağı bir kopyasıdır.

ikinci salon

İşte alanı en tarafından işgal edilmiş bir Rus soba. mekan ısıtma ve pişirme pişirme ana sınıfları: Aslında, 2 amacı vardır.

Mobilya sadece tablolarla sandalyeler boyalı. Özel dikkat müze komik sloganlarla dikkat edilmelidir. Örneğin: "En iyi arılar bizim için çalışır."

Gelecek için planlar

kurucusu göre, yakında 3 daha ilginç kompozisyonlar açmak için:

 1. "Rus fırın".
 2. "Ticaret tatlılar nasıl düzenleneceğine öğrenmek."
 3. "Şenlikleri üzerinde."

Şimdi satış primuzeynom mağazası için tatlılar ve şekerlemeler pişmiş olacak ocağın iki katmanlı yapı, sonuna geliyoruz. Şimdi dost üreticilerden ürünlerini orada işlem görmektedir.

tarifler özgünlük

Bu sayıda hiç şüphe yok: zamanlama çalışanlara göre haftada o mutfak arşivleri okudu Lenin Kütüphanesi, bütün günlerini geçirdikleri bir kez. Ama eski Rus tatlılar hazırlamak için mutlaka soba varlığı değildir. Zvenigorod dahil birçok müzeler ücretsiz tatlılar, sadece tarifleri sunan, aynı zamanda bir gaz sobası kullanımı ile yani şimdiki şartlara adapte.

Anlaşıldığı üzere, bilimsel yaklaşımın liderlik, ancak tedarik demokratiktir. Karşılaştırma için: müzede Kolomna marshmallow daha karşılamayan crinolines içinde Zvenigorod bir tiyatro performansı ve kimse gibi geziler.

yerel lezzetler

Bu genç yaşta olmasına rağmen, Rus Müzesi, tatlı oldukça popüler. Bu nedenle atölyeler kitap ve peşin tercihen güdümlü.

Müzedeki dükkanda, herkes, tabii ki, geleneksel tariflere göre yapılan tatlılar ve hiçbir yapay renklendirici ve koruyucu madde bitkisel çay, kahve satın alabilirsiniz. Örneğin, Tula bölgenin Rus zencefilli üretim malzemeleri. Burada ayrıca Smolensk bölgenin tatlılık ve Moskova küçük gıda işletmeleri bulabilirsiniz.

Her tur çay ve zencefilli kokulu bir fincan ile biter.

atölye ile ilgili olarak, onlar yetişkinler için ve çocuklar için hem düzenliyoruz. Burada şekersiz tatlılar sırları yanı sıra gibi birçok eski Rus ifadelerin ortaya çıkması anlamı ve tarihi açıklamak, fırın simit mayalı kekler için hamur pişirmeye öğreneceksiniz "kolu ulaşmak için."

arkadaşlar için bir hatıra ya bir hatıra olarak, tarifleri ile bir broşür satın alabilirsiniz. o tarihsel mutfakta yalnız tatlılar ve tatlılar hazırlamak ilginç değil mi?

ziyaretler ve çalışma saatleri maliyeti

Giriş ücretsizdir, ancak müzenin tur bir ücret karşılığında gerçekleştirdi. Hafta içi, bir yetişkin biletinin maliyeti - 300 ruble, çocuk (12 yaşından küçük) - 200 ruble. Hafta sonu, 100 ruble daha bir bilet satın almak zorunda kalacak.

Rus tatlı müzesi 10 saatleri arasında, hafta sonları ve tatil günlerinde 8 pm kadar açıktır.

gelenekleri Canlandırıcı: tatlılar antik Rus tarifleri

Rus tüccarlar Arap ülkeleriyle yakın ilişkileri olduğu bilinmektedir. İlk popüler tatlı şeker hala doğu Türk lokumu ile karşılaştırılır tesadüf değil. Ancak, ana bileşenler Rus tatlı elma ve bal idi. tatlılar vermek 15. yüzyılda beyaz renk protein eklemek başladı. Belli bir zamana kadar (bu arada, çok lezzetli) Kolomna hatmi sırrı onun elma eklemek için yeterli değildir akıllı Fransız Pastacılar kadar sıkı korunan gizli tutuldu. Sonuç tanınmış ve favori tedavi - şekerlemeler.

Aynı dönemde Rus şekerlemeciler şeker için bal yerine karar ve macunların üretiminde böyle formülasyonlar bu güne bağlı kalırlar.

ihtiyaç hazırlanması için:

 • 0,5 kg elma püresi;
 • 170 gr. şeker;
 • 1 proteini;
 • toz haline getirilmiş şeker.

hazırlama Teknoloji:

 1. Hazır püresi şeker ile karıştırın.
 2. protein ekleyin ve dayak başlayın. gerekli hacmi elde etmek için beyaz renkli, 5-7 dakika için gereklidir.
 3. Elde edilen kütle önceden 3 cm kalınlığında koydu pişirme parşömen yayılır.
 4. Fırının açın ve 70 ° C tedavisini ayarlamak
 5. en az 5 saat fırın ve kuru tatlılık fırın tepsisine yerleştirin. Bazen, yaklaşık 8 sürer.

kağıttan ayrılır bitmiş şeker, pudra şekeri serpilir ve kesik şeklinde çay hizmet etmektedir.

Rus zencefilli. bal meyve suyu ilavesiyle un bir karışımını hazırlanması. Ama adı "Gingerbread" onlar biraz sonra aldık. Bir kez formülasyonda Hindistan'dan baharat çıktı. En ünlü kek - Tula. Bir doldurma ile dikdörtgen karo gibi görünüyor.

"Kuş sütü" - belki de en iyi Rus incelik ve ilk kek, sosyalizm zamanlarında patentini aldı. Vladimir Gulnika - Biz Moskova restoran birinin yetenekli bir kafa öncülüğünde yaptığı birkaç Pastacılar ile geldi.

Fırında elma. Rusya - kuzey ülkesi, işte yetiştirilen meyve miktarı çok az. Bu nedenle, tatlılar için temel genellikle elma oldu. Primordially Rus asidik çeşitleri kabul edilir, ancak yetenekli şefler bir tatlı tedavi haline getirmek için bir yol bulduk. Şurup ve meyve suyu ile ıslatılmış ilk elma. Sonra onların tatlı dolgu ile doldurulur ve pişmiş, özlü fetuslarda. Sonuç tatlı değil, aynı zamanda sağlıklı bir çanak ibaret değildir. Pişmiş elma bir potasyum ve demir sürü, bu yüzden kilo kaybı ve farklı diyetler için kullanılması tavsiye edilir.

Çok az insan biliyorum ama "Rus tatlılar" kategorisinde ünlü isnat edilebilir kek "Prag". reçeteye göre, o "Sacher" hatırlattı. tatlı yazarı Vladimir Guralnik Çekoslovak meslektaşları onun kariyerinin başında kayıtlı bir Rus pasta oldu. onun pasta üretimi için o konyak ve likörler, kek dahil ve rom ile yedirilmiş, krem 4 çeşit kullanılabilir. Bu arada, krem mevcut Avusturya prototip. Ama ne yazık ki, zaman kek "Prag" patentli değildi, şimdi ise herhangi fabrika hazırlamak hakkına sahiptir.

Antik Rus tatlılar bir diğer temsilcisi - peynirli kek. Belki de bu eski Slav kabileleri zamanlarında ortaya çıktı en ilkel tatlı vardır. Küçük ölçekli bir kek kalıplanır peynirli gerekli mayalı hamur hazırlamak için. Ürün merkezi hafifçe gelen preslenmiş ve süzme peynir, reçel veya reçel ile dolu.

Sonuç

gönderilen tarifleri basitliğine rağmen, Rus tatlılar büyük talep hala ve genellikle mağaza raflarında parladı. şeker ve kek "Prag" şekerleme bölümünde bulunamazsa, peynirli ekmek münhasıran satıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.