SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kızamıkçık

Kızamıkçık sadece aşı önleyebilir bir virüs hastalığıdır. Tamamen korunmuş zaten beri hayat boyu bağışıklık üretmişti olan bir kişidir. Ayrıca, kabakulak, kızamık ve kızamıkçık gibi hastalıkların vücudun direncini üretmek iki aşılanan kişiler hakkında endişelenmeyin.

Birçok kişi inanıyoruz kızamıkçık ve kızamık - bir ve aynı. Bu normal bir yanılgıdır. Benzer bir bu hastalıkların seyri ve her ikisi de doğada viral, ancak semptomatik belirtileri oldukça farklı olması. kızamık hasta korkunç ateş acıyor, o ince döküntü ile kaplı tüm vücut, baş ağrısı, vücutta zayıflığı hissediyor. Bu virüslü bir kişi ile doğrudan temas ile bulaşır. Risk grubu aşı ya da zaten suçiçeği olsun olanlar hariç, tüm yaş gruplarının kişi bulunmaktadır. Lenf düğümlerinde önemli bir artış varken kızamıkçık hayır, soğuk algınlığı semptomları belirgin zaman.

Hastalığın en büyük risk bir çocuğun vücut için hassastır. rahmindeki ceninin yenmesiyle olumsuz etkilere neden olabilir konjenital kızamıkçık vardır. Bu durumda, enfeksiyon Ne döneminde, büyük önem taşımaktadır. Ne zaman Fetal yaşamın ilk üç aylık dönemde enfeksiyonun yayılması tehdit altındadır ve önemli kusurları olan bir çocuğun şans% 80'dir. uygulama körlük veya sağırlık bebek en sık izole anomali programları, aynı zamanda kalp hastalığı farklı derecelerde varlığı olarak. çocuk beyin hasarı sonucu zihinsel gelişiminde çok geride olacak bir riski vardır. Virüs spontan düşük, yani kürtaj yol açabilir.

Kızamıkçık: Başlıca belirtileri

Alman kızamık gündüz yıkmak olamaz hafif bir ısı artışı, eşlik eder. yüz ve boyun üzerinde pembemsi renk az kızarıklık oluşan ve daha sonra 3 gün sonra tamamen yok döküntü noktalar dönüştürülür. Hastalığın Yetişkin karakteristik özelliği, lenf düğümleri boğaz akut ağrı varlığı şişmesidir.

Vücutta virüs ile iletişime havadaki damlacıkları tarafından taşınır. Hatta en ufak bir öksürme veya deri ve mukoza üzerinde yerleşir virüsünün aktif yayılmasına yol hapşırma. Kuluçka süresi iki haftada bir maksimum, bu, virüsün vücutta zaten mevcut olan ve dışa doğru açık değildir olabilir edilir. Virüsün Tepe yayılması döküntü belirir zaman olarak kabul, ama tedavi süresince hastalık bulaşma olasılığı vardır edilir.

enfeksiyonu önlemek için, mümkün olduğunca izole etmek gereklidir, sağlıklı insanlarla temastan hasta. herhangi kişi maske takmalıdır ile Ve uymaları kişisel hijyen (sık ellerinizi yıkayın), ek olarak, hasta kendi yemekleri tahsis edilmelidir.

Bir yetkili doktor yüzü ve boynu bir görsel inceleme sonrasında tanı yapabilir, ancak tam bir çubukla almak için gerekli varsayımların belirlenmesi. Laboratuvar sonuçlarına göre tanı doğruluğu ve hastanın hastaneye hakkındaki kararı test eder. hastanede yatış ayrı bir odada kalanından izole edilir ve tüm sağlık personeli kesinlikle maskeleri, lastik eldiven ve önlük giyilmesi içerir güvenlik standartlarını, uygulamalıdır zaman.

Hastayı ziyaret olabilir sadece suçiçeği varsa veya aşılanmamış ve istek sınırlar ile o insanlar. Eller alkol ilavesiyle jel ile tedavi edilmelidir. Bu faaliyetler insanların sağlık döküntü meydana tarihinden bir hafta sonra iptal korumak için tasarlanmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.