SağlıkRuh Sağlığı

Manevi canlandırma: depresyon dışında bir adam olarak

Depresyon ve psikologlar ve doktorların kafasında dışında değil mücadele yolları. Bu gerçek bir sorun, daha fazla insan buna maruz kalan ve diğerlerinden uygun dikkat etmeden bazen intihara geliyor. İnsanlar ciddi psikolojik işkencelere ile baş edemiyor bu adımı, almak için gidiyoruz. o depresyon insanları getirmek mümkün mü? Kabul edelim.

Depresyon - bir hastalık!

nedeniyle hayatın hiçbir koşulda kez ortaya çıktı, aylar hatta yıllarca sürebilir. ve tedavi edilmelidir - insanlar sadece kendiniz işlemek veya kendiliğinden geçecek ağır duygusal durumu bekleyin ve hatta depresyon bir hastalık olduğunu bilmiyor olamaz olur. Bu şiddetli şok hayat tarafından kaynaklanabilir: sevilen bir, sevilen bir kişinin ölümü, bazı ciddi maddi kayıplarla ayrılık. Ayrıca sırf Özellikle arasında herhangi bir sebep olmadan oluşabilir psiko kişi böyle bozukluklara yatkın. üzüntü, öfke, kötü ruh: insanlar ne olup bittiğini bir tepki olarak her gün yaşamaya zamanki duyguları ile karıştırılmamalıdır değil. Semptomlar iki hafta süre devam ederse Depresyon tanısı konur.

Hasta hep yardım istemek ve genellikle kendi içinde deneyim tutan değil. Nedenle bu durumu fark edip bir kapanış yardım etmeye önemlidir. Depresyon zehirler hayatı ve sadece hasta değil, aynı zamanda onun etrafında insanlar. depresyon dışında bir adam olarak? Psikoloji ve tıp durumlarda bile uzmanlar Destek yarattı, bu konuda endişe ediyor. Ama her şeyden önce yardım sevilen biri, sen derhal harekete geçmesi gereken uyarı işaretleri ortaya gelmelidir. Sonuçta, depresyon normal bir hayat değil, ama bazen intihar habercisi olur.

kanıt

Başka bir hastalık gibi, depresyon kendi belirtileri vardır. ille özellikle hasta ile düzenli ve yakın temas ile, onları fark etmek bir uzman değil. Bu nasıl bir adam depresyon dışarı anlamaya yardımcı olacaktır. Evde, o dikkatli bir saygı yapmak oldukça mümkündür.

 • Duygusal zorluğu. Güçlü bir duygusal depresyon sergiler. Bu durum kaygı, sıkıntı, depresyon, umutsuzluk hissi birleştirir. Adam tamamen olumsuz düşünceler, duygular batırılır, çevredeki gerçekte hiçbir ilgisi vardır. anlamsız - Dünya gri ve neşesiz ve yaşam görünüyor. konsantrasyon Disturbed, düşünme hızı azalır. Bir kişi yersiz karşılaşabilirsiniz suçluluk, duyguları öz ile kendini suçlama, hoşnutsuzluk ve toplumda tutarsız veya saçma görünen aynı zamanda, korku. Sonuç olarak, aktivite, iletişim kaybolan özgüvenin yalnız olmak arzusu azalır. Bir kişinin kendi içine çekilmesi, bu tehlikeli bir işarettir. Hastanın derin aşamaları hoş duygular ve duyguları hissetmek için durur içinde başlarında ilginç aktiviteler, kayıtsız hale gelir. intihar düşünceleri vardır.
 • Fizyolojik bozukluklar. Hasta tam tersine, sürekli uykulu olduğunu insomniası veya. İştahsızlık, bunun nedeni kabızlık başlayabilir. Bazen tam tersi bir etki vardır - aşırı yemek. kas ağrısı, halsizlik, yorgunluk, sürekli yorgunluk, cinsel istek kaybı vardır. Bu çerçevede sıklıkla durum alkol kullanımıdır.

sevilen bir yardımcı olmak için nasıl genel kurallar

Orada tüm işaretler için ve hemen yardım etmek başlamalıdır. Ama depresyon dışında bir adam gibi? Tedavinin ortak, basit yöntemleri kullanmaya başlamak için:

 • mutluluk hormonu - endorfin kan düzeylerini artırmak için çok önemli günlük egzersizdir, her gün en az sokakta biraz zaman harcamak deneyin. oda yaptım emin olun gün ışığı ve temiz hava.

 • Eğer yakın bir arkadaş veya eş muzdarip, yavaşça ruhuna tırmanmaya arzu göstermeden, o nazikçe yapılmalıdır açık bir konuşma ulaşmaya çalışır. Sen destek olmak için dinlemek ve onun tarafında göstermek gerekir. Hasta aç ve konuşabilmesinin mümkün olacak, bu bazı durumlarda bir psikolog ile bir görüşme yerini alabilir.
 • Aktif spor bir kişi alın. Spor salonuna Ortak zam durum değişebilir, egzersiz özgüvenini yükseltir ve ruh halinizi iyileştirmek, yaşamak arzusunu yeniden kurmak için yardımcı olur. ve spor ve temiz hava - Mükemmel bir seçenek bisikleti olduğunu.
 • cafe Davet, karşılıklı arkadaşlarınızla konuşmak. Tabii ki, depresyon durumunda, büyük bir başarı olduğunu mümkünse insanlara hastayı almak zor olacaktır.
 • Bir başka etkili yolu depresyon insanları getirmek için: Değişiklikler evde gerçekleşmelidir. , Evde durumu değiştirmek mobilya yeniden düzenlemek, yeni perde asmak için en sevdiğiniz koku lezzet koydu. Yeni lezzetli yemek pişirin. Bu arada, diyet de rehabilitasyona son değere sahip değil. Eh deniz, acı çikolata, muz yardımcı olur.
 • Mükemmel tedavi - bir gezi. Başka bir şehre gitmek için, sahne değişikliği her zaman faydalıdır. Bu yaşamda yeni bir görünüm ve depresyon neden sorunu almaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kullanışlı ülke gezileri, bir balığa ya pikniğe gidebilir.

ayrılık sonrası

Erkekler ve kadınlar bir süre farklıdır ayırmadan sonra. Bu alışılmış şeklini değiştirerek ağrılı bir zaman, genellikle uzun süre sürebilir depresyona yol açar, hayatlarını nasıl oluşturulacağı hakkında düşünmek gerekir. Orada bir dağılmasından sonra depresyon insanları getirmek için yolu vardır, ama en önemlisi ruh ve blues çıkmak arzusu bağlıdır.

Biz burada bitmiyor o hayatı anlamamız gerekir. Zaman geçtikçe, işler değişir, ve bu yeni dönem, sadece kabul etmek ve hayatta kalmak zorunda. Ve kalp ağrısı - tüm ayrılık sonrası takip normal bir olgudur. Bu yeterince artık böyle bir ağır sorunu görünüyor duruma bakmak edebilmek için zaman alacaktır. Bir ilk defa sonra arkadaşlarıyla toplantı yaptığı durumlar ve nedenleri hakkında sorular çöker zaman kesiliyor gerçeğine hazırlanmalıdır. Onların ağrı hakkında ve endişe olduğunu tekrar her zaman içinde konuşmak gerekli değildir. Böyle sorular uygun değildir ve onlar tartışmak istemiyorum göstermek için, birkaç kelime sınırlandırmak için yeterli.

boşanmadan sonra Kadın

büyük duygusal şok - Birçok boşanma için. o boşanma sonrası depresyonun insanları getirmek mümkün mü? Evet, doğru yönde düşüncelerini ve eylemlerini yönlendiren eğer.

 • ev ortamı değiştirin. Her şeyden önce eski eşin olarak zikredilmesidir eski şeylerden kurtulmak. Tamirat yapmak, yeni bir duvar kağıdı pokleit, mobilya değiştirmek iyi olurdu. Bu mümkün değilse, sadece perdeleri değiştirmek veya yeni bir şekilde mobilya yeniden düzenlemek, dekoratif elemanları ile iç parlak renkler ekleyebilir. yolda yeni pozitif bir ruh hali için.
 • Sonra başının çaresine gerekir. Yani tamamen geçmişte anımsatan hiçbir şeyin bir yaşamı değiştirebilecek beri yeni bir saç modeli ve saç rengi, hile yapacak ve göz ileri yönetilmiştir. gardırop değiştirmek gerekiyor, bu imajını değiştirmek daha önce giymek için herhangi bir nedenle korkuyorlardı şeylere kendinizi izin vermek en iyisidir. Onlar gelip güzeldi aynaya bakmak için rakam dekore gerekir.
 • depresyon dışında bir adam olarak? Negatif düşünceler bazı ayak kafamın içine süzüldü her zaman almak gerekir. Bu hoşuna ve çaba kariyer yol açacaktır sonra, sonuç odaklanmak gerek, özellikle de bir iş olabilir. Başka bir seçenek - favori hobi, bu para kazanabilirsiniz, özellikle o zevk yanında hareket etmek motivasyon katacak.
 • Evli çocuk sahibi ise, kendisini veya tam teşekküllü aileyi işe yaramadı eski eşinin ya suçlamıyorum. Yani hayat bu geçitten birçok geliştirmiştir.
 • Kocamı asla izin vermez yasak bir şey yapmak. o uzun, hayal gibi bir dans okul veya paraşüt atlama kaydolma, bu her şey olabilir.
 • eski kocası gerekli değildir bütün günahları suçlayın ve onun çürümüş hayat anlamı yoktur lanet ediyorum. Seninle ortak çocuklar için beraber geçirdiğimiz varsa ve şimdi göründü özgürlük, tüm yıl boyunca "teşekkür ederim" demek gerekir. sağlıklı ve zihin neşeli devlet içindir bekliyoruz ve iyimser olmak.

Boşandıktan sonra bir adam

Boşandıktan sonra Erkekler daha zor verilir. Sert kendi içlerinde büyük bir stres yaşayan, onun acısını göstermemesini çalışır. Ama çıkış ve onların hatalarını fark sonuçlara varmak ve hareket ne olduğun tüm yeniden düşünmek etmektir. Ama, kendini güçsüz ve diğerleri, ve görünen korkar, sık sık alkol ve rasgele seks başvurmadan, Sorunu görmezden tercih etmektedir.

Ama sorun yok olmaz ve uzun süreli depresyon sonuçta alkolizm neden olabilir. Akrabalar ciddi sonuçlar önlemek için boşanma sonrası depresyon, insanı nasıl düşünmek zorunda. adam kendisi tanınan ve ona yardımcı olmak için tüm girişimleri reddetmek olamaz rağmen yardımı Ayrıca bu konuda çok önemlidir. Ama eğer o depresyon dışında bir adam olarak yardımcı reddediyor?

kendi rızası olmadan

Depresyonun ana belirtileri - iletişim kaldırılması, yalnızlık, gizlilik, dışlama arzusu. Nedenle, yardım veya bir uzmana giderek insan ruhlarının konuşmalara getirmek için, ama daha çok teklif etmek zordur. Onun izni olmadan evde depresyon dışında bir adam olarak? Eğer birlikte yaşamak durumunda bizler, hileler her türlü aramaya Bunu yapmanın en kolay yolu var. O, güzel müzik veya TV çalan neşeli bir film gösterdi emin evde olumlu bir hava yaratmak için gereklidir. ev temizliği ve konfor, güneş ışığı, favori yemekler aroması - her ayrıntıyı bu durumda önemlidir. Sen uyarıcı beyin aktivitesi olan aroma lamba ışık ve ruh yağları geliştirir yapabilirsiniz.

daha fazla gülümseme, aktif bir yaşam tarzı koruyun - Bir sevilen bir kişinin depresyona konu için bir örnek olmak zorunda. Yakında senin mutlu ruh peremetnetsya. Ve her durumda, onun için üzülüyorum edemez. Yazık zararlı olduğunu, sadece onun değersizlik ve çaresizlik duyduğu güveni güçlendirmek. tüm arzu ve sorunun ciddiyetinin bilincinde yine olacak ancak üzerinde hayat depresyon insanları getirmek ve başlatmaya tüm yolları deneyin. Sen biz hareket etmelidir, vazgeçemiyorum.

sevilen ölümünden sonra

Güçlü şoklar, hayatta en kötü olay - Sevilen birinin ölümüdür. üzüntülerini tahammül edemeyen insanlar genellikle uzun, derin bir depresyona girer. Sen zaman yardım etmeye muktedir, sevilen ölümünden sonra depresyon, insanı nasıl bilmek gerekir. İlk defa, en acı, insan değil kendi içlerine çekilmeye, insanlarla konuşmak, şirkette olması gerekiyor. Her ne kadar bu durumda çoğu durumda onun keder yalnız kalmak istiyorum.

Bu yalnızlık böyle olmaz hiç iyi, uzun süreli olmamalıdır, ama dertli ikna etmek zordur. Eğer varsa dışarı sıçrama için gereken tüm duygular ağlamak istiyorum ya bağır, kendini dizginlemek olamaz. Bir süre sonra, tevazu ve kaçınılmaz olanları kabul çıkıyor. meydan diğerleri - anlamak nasıl mümkün olduğunca kısa bu döneme yakın ölümünden sonra depresyona dışı biri. hayat böyle zorlu bir dönemde Birçok kişi din yardımcı olur. Tanrı inancı, ona dua konuşmak - tüm bu öfke ve hayal kırıklığı arınmış ruh, arındırır. Değil hemen bir süre sonra, kişi sakin olur, kaderin darbeler dayanmak daha kolay hale gelir. Ne olursa olsun şüpheciler Bu konuda söyleyecek ama çoğu için bu kurtuluş almak yaptıkları.

postoperatif

Ameliyat kişi sonra ağır rehabilitasyon dönemi üçüncü bir tarafın desteğine ihtiyacı vardır. Vücudu zayıf tıp ve cerrahi, düşüşte zihinsel ve duygusal durumudur. yakın soru ortaya çıkıyor önce, nasıl depresyon, insanı alır. Şu anda ihmal edilemez azından kısa vadede de, yürür. Komedi ve izlemek için gerekli olan pozitif filmler, doğru tutum ve yaşama arzusunu elde etmek için yardımcı olur. Büyük önem burada sağlıklı ve lezzetli yiyecek (taze meyve ve sebzeler, et, balık, otlar) kullanılmasıdır.

operasyon fiziksel beden değişikliklerle bağlantılı ve depresyon derin şeklidir olsaydı, o ameliyattan sonra depresyon, insanı nasıl tam olarak bilmiyor, yardım için bir psikoloğa açmalısınız. Bu hızla çarpması ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır. zevk getiren bütün olumlu ve pozitif duygular taşımalıdır, sevdikleri şeyi yardım edin. Dolayı ruhunun gücü ve sevdiklerini yardımına şok ele engelli filmleriyle kişiler hakkında belgesel izlemeye değer olduğunu. Şimdi konuşmada, sevgi ve bağlılığı değil, yazık ya condescension göstermek önemlidir.

belli bir mesafede

aileden birileri orada bir depresyon oldu ve buluşup nedeniyle toprak engelleri mümkün değildir korumak için? bir mesafede depresyon dışında bir adam olarak? depresyonda bir kişinin daha kolay ruh dökün ve yardım istemek için daha o, tamam olduğunu telefonda söylemek gibi, yapmak kolay değildir. Hastanın davranışı önemli ölçüde değişir ve her şeyde ilgisini kaybetti çünkü bir mesafede olabilir depresyon belirtilerini öğrenin, sen sesini, iletişim şeklini duyabiliyorum. Hakkında duygusal sağlığı ile nagryanuvshaya sorun genellikle sert bir anlamda ve intihar konuyla ilgili durumları, resim görünür sosyal ağlar, içinde sayfasından tahmin edebilirsiniz.

kişiye ulaşmaktır için, çaba sürer. o zaman adam gözlerini, sözlerini tepkisini görmek mümkün olacaktır, çünkü Skype (veya görüntülü arama fonksiyonu ile başka bir uygulama) hakkında konuşmaya denemek için iyi olacaktır. O da göz teması yararlanacaktır. Hasta bir toplantıya kabul ederse psikolojik danışmanlık müzakere arayınız, bu hızlı iyileşme için büyük bir başarı ve tanıtım olacaktır. Ayrıca iyi bir seçenek - dinleyecek nitelikli psikolog tarafından cevap ve yardım edilecek çağrısında herhangi bir zamanda özel yardım hatları vardır. bir mesafede depresyon dışında bir adam olarak ve ona tekrar güç kazanmak yardımcı olabilir mi? Bu çok zor bir iştir, ama bir durum ihmal etmek imkansızdır, hastalıkla mücadelede tüm olası yolları denemek gerekir.

İlk yaşamaya başlamak

Her seven aile üyesi ya da yakın arkadaşı anksiyete semptomları nasıl bir adam depresyon dışarı merak gerekir zaman. Ve ona yardım çabaları ve başkalarının dikkatini yanı sıra kendi irade yaşamaya başlar. anlayışla ve ciddi kendisi tarafından geçecek düşünmek çok tehlikeli bu sorunu almak gerekir. Depresyonun Gelişmiş formları alkolizm, uyuşturucu bağımlılığı ve intihar yol açar. başkası onlara yardımcı olabilir, çünkü sevdiklerinize dikkatli olun? Hayatta daha anlamlı şeyler belirtmek için, aşağı, sorunu tartışmak için bir araya deneyin farklı bir açıdan bakmak. Biz her şeye rağmen, tekrar hayatın tadını başlamak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.