ÇirkinlikTamirat

Plastik pencerelerde panjur nasıl yüklenir. Plastik pencereler için güneşlik takmak için nasıl

şık ve rahat dekor elemanları, tüketiciler arasında giderek daha popüler hale geliyor - Kepenkleri Windows. Onun yüklemesi biraz zaman alır, ama yine de belli bir bilgi ve becerileri gerektirir. Tabii ki, bir uzmana davet fakat çoğu bu görev ile başa çıkabilir daha iyidir. Ama bugünkü yazısında bu sürecin ayrıntılı talimatlar veren Windows kepenkleri yükleme söyleyecektir.

panjurlar kurma yöntemleri

Kepenkler üç yoldan birini monte edilmiştir:

 1. pencere açılması.
 2. pencere kanadı üzerinde.
 3. Vnakladku.

seçim sahibi ve pencere tasarım isteklerine bağlıdır. Örneğin sürekli bir ağ şeklinde üretilen pencere yatay panjur eğimi, eklemek eğer kepenkleri açarken, onlar şekilde alabilirsiniz ve pencere kullanmadan önce her seferinde, bunları tam olarak toplamak gerekecektir. Yani, pencere kanatlarda ayrı ağlar ayarlamak akıllıca olacaktır.

ayarlardan genel prensipleri pencere yapılarının her türlü kaydedilir iken arada, dekor bir eleman tarafından açıklanan normal katlama kutusunda ve eğimli çatıya monte edilebilir.

Ölçme işlemi

Windows kepenkleri yüklemeden önce, en hassas ölçümler yapmak gerekir. Ve bu hesaba yükleme türünü alarak yapılır. Bazı detayları hatırlamak önemlidir.

 • Eğer pencere boşluğuna güneşlikler düzeltmek için karar Örneğin, o zaman ölçümleri çıkarma pencere boyutu yüksekliği yaklaşık 2 cm (böylece pencere pervazına dokunmaz) ait.
 • tesisatın değişik bir vnakladku pencere açıklığını kapatmak için her iki tarafta genişliği 5 sm ölçümler eklemek gerekir.
 • Bu arada, panjur büyüklüğünün ölçümü kanatları üzerine monte edilecek, pencere bağlantı parçaları hakkında unutma: yükseltip indirdi bıçak ile engel olmamalıdır.

Ya sadece pencere pervazına kadar olacak, ya da - zemine: panjur yüksekliği sen dileklerle tanımlamak

Pencerelerin kesin parametrelerini, sen profesyonel uzmanlar üretmek için daha sonra hesaplamayı gerçekleştirmek için güneşlikler alırken hata yaparlar ve doğru ölçüm sağlamak için etmemek için, bu mümkün.

Bölümleme ve kurulum

Plastik pencereler için tasarım özelliklerinin güneşlikler en doğru ölçümleri ve yüklenmesi gerekir. Bunu yapmak için, öncelikle bir düzen demirbaşlar yapmalıdır.

panjur açma ve pencereyi kapatarak karışmaz emin olun. tasarım gelişmiş yük sağlayacaktır bu noktada düzenleyici bir güç kablosu var diğer tarafta, üzerinde, ek düzeltme yapmak.

Sabitleme kepenkleri unsurları sıkıca vida ve dübel ile duvara ya da tavana sabitleyin. Sonra rayları ve lameller taşıyan korniş, yükleyin. Kontrol mekanizması iyi güneşlikler çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi unutmayın!

Montaj Özellikleri dikey güneşlikler plastik pencere

Tek fark (bu perdeler yatay veya dikey formda olması olarak) plastik pencereler için güneşlikler nasıl kurulacağı olan onların eki için yerin seçimdir. Yatay panjur gelince, onlar yamacın üst kısmında asılı ve pencerenin kendisinde ve dikey olabilir - pencere açma sadece üst. Bu arada, bu perde kullanım kolaylığı için ve bölümleri büyük ölçüde hava akımı ile sallandı değildir, her plaka bitişik lameller plastik zinciri ile bir yük ve ayrıca iletişim kurar ile sağlanır.

Plastik pencereler için güneşlik yükleyerek sorunu nedir

Plastik pencere güneşlikler yüklemek için oldukça sorunlu olarak kabul edilir. Sondaj sadece dekor monte unsuru, ancak pencere kendisi berbat edemez gerçeği. Yani çok dikkatli olun ve mümkünse, sondaj olmadan eklenebilir moda dekor, o tür tercih vermek - Gücü kaydedebilir ve güzel pencerelerine zarar vermez böylece.

Jaluzi kanat pencere yüklü ise, bunların genişliği 3 cm (her iki tarafında bir buçuk santimetre) bir marj ile, pencerenin genişliğine eşit olması gerekir. Eğer bir pencere profili delemem izin pencerelerin türü için özel bağlantı elemanları ayarlamak için kullanın.

Plastik pencereler için stor perdeler

Stor perde de doku kepenkleri denir. Onlar odaya özel bir sıcaklık veren ve çoğu zaman parlak bir iç olarak görev yapan pratikliği ve özelliğe sahip. dekor bu tür tartışılmaz avantajları kompakt tasarımının yanı sıra çift taraflı bantla bir montaj yapmak için bir fırsat sayılabilir.

jaluzi takmak için plastik pencereler ile rulo, bir rulo ve düz veya U şeklinde kılavuzları barındıran bir kutu, oluşmaktadır olanları satın almanız gerekir. Bu arada, bu bileşenlerin varlığı pencere kanatlarındaki eğmek ve açmak için perdelerin kullanımına izin verir.

panjurlar kurulumu

isteklerinize bağlı olarak panjurların yükleme penceresi açılması üzerine yapılan ve içindeki edilebilir. Sen seçebilir ve tesisatın tipi duvara veya tavana perdeleri düzeltmek için. Genellikle panjur sadece perdeler için saçak bağlanmış, örneğin, vidalar vidalanmış ya edilebilir. OBI veya diğer mülkiyet inşaat süpermarketlerde delmeden plastik pencereler için perde montajı için, sıkıştırma için özel parantez olsun. Onların yardımı ile, delik delme edemez ve herhangi bir hasara neden olmadan, stor panjur düzeltmek pencere çerçevesi.

Özellikler çift taraflı bant üzerinde güneşlikler montaj

Ölçümler panjur üretimi ve duyarlılığı sözde pencere cam boncukların dış kenar genişliği ve yüksekliği (cam yaklaşık santimetre plastik kenar). Bu durumda, pencerelerinizi kıvırcık veya yuvarlak çerçeve, bu durumda olduğu gibi, her iki tarafta 9 mm üzerinde ölçümlere eklemek isterse, rehber perde biraz daha sadık olacaktır unutmayın.

Düzgün sadece Oluşturucu'nın seviyesini kullanarak olabilir plastik pencereler için güneşlik yüklemek unutmayın!

 • lateral kılavuzların kurulumundan önce süpürgelik alkole batırılmış peçeteler kullanarak temizleyiniz. Bu yapışma yüzeyleri daha büyük güvenilirlik verecektir.
 • Daha sonra, çift taraflı yapışkan yapıştırıcı kılavuzlar üzerinde nazikçe tüm uzunluğu boyunca aşağıya bastırın.
 • Aynı bant yapıştırılmış ve rulodan kanal bant. yüzeye kutuyu itmek dikkatle dikkatli ve bir süre sonra perde hizalayarak, pencere kanadı üzerinde ayarlayın, bu yüzden yuvaları rehber girdi ve.
 • panjurları alt zincirin istenen uzunluğu elde edin.
 • Tümü. Yeni kepenkleri kullanıma hazır!

Birkaç ipucu daha

bağımsız plastik pencereler için güneşlikler yüklemeden önce, ile güvence pahalı perdeleri bu tür, daha sonra garanti hizmeti problemleri ile ortaya çıkabilir unutmayın.

Örneğin, ölçümlerde bir hata yapmak ve farkında olmazsanız, yatay panjur, alt çıkıntıya kaldırmak kablosunu çöz ve kaburgalar gerekli sayıda kaldırmak gerekenden daha uzun idi. Döşeme ve kablosunun fazla kısmı unutmayın! perdeleri ilave genişliği sadece katlanır ve her zaman düz bir yüzey üzerinde kesin.

su ve sabun ve kumaş panjur ile kirli yıkama sürece talimatları ile yasaklanmış zaman plastik panjur, bir yılda en azından bir kere yıkayın. saçak çıkardıktan deterjan çözeltisi yerine, rulo çevirerek - kir kolayca perde ile inerler. Onların geri ıslak asın ve kurur, onlar kendi ağırlığı altında düzeltin.

Sen o perdeler tutturulur ve nasıl onlar için bakım gibi pencerelerde kadar özel kurulum kepenkleri ne olduğunu biliyorum. Biz doğru seçimi yapmak ve iç şık ve canlı ayrıntılar süslemek mümkün olacak umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.