SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Neden burnun kan edilir - cevap vücudun genel sorunları saklanarak olabilir.

oldukça yaygın bir fenomen - burun kanaması. Kendi içinde bir hastalık değil, bir dezavantaj belirtisi değildir. Yani sorunun cevabı genellikle tüm burun bakmak zorunda "Neden, burnu kanıyor".

En yaygın nedenlerinden yetişkinlerde burun kanaması olan biri - yüksektir tansiyon. Bu genellikle hipertansiyon gelişme en erken belirtisidir. Kanama defalarca ve baş ağrısı, kan kulak çınlaması eşlik oluşur, kan basıncının numaralarını kontrol etmek ve yüksek değerler söz konusu olduğunda hipertansiyonun erken tedaviye başlamak gerekir.

Orada nedeni burnu kanıyordu, o gıda ile ilgilidir, beslenme olabilir. Bu gövde, yani vitaminler C ve E (askorbik asit ve rutin) 'dır sonucu damarları kırılgan hale gelir ve kanama çoğunlukla burunda meydana eksik hipo veya vitamin eksikliği görülmektedir ne olur. (- ilkbahar kış) vitamini, özellikle kıt olmadığı durumlarda, genellikle bu diş fırçalama ve mevsimlik olmak varken kalmaz, aynı zamanda dişeti arasından, burnu kanıyordu eşlik eder. Sırasıyla, ve bu fenomenin kurtulmak oldukça basit - Eksik vitamin almak başlar. kendileri bu vitaminlerin içeriği düşüyor belirgin - Yılın bu zamanında meyve onların sıkıntısı dolmaya sorunlu olduğu gibi bu dozaj formunda tam olarak yapılmalıdır.

burun kanaması, bu gerekli değildir neden burun akıntısı (burun iltihabı) varlığında, özellikle kronik veya sinüzit ediyorum. yüzeye Yanıt - herhangi iltihabı daldı ve kanama oluşur kolay damar geçirgenliği, artan yol açar. Bu durumda, sadece, tanıtımı yapılan iyileştiriciliğini tekrarlayan kanama kurtulmak.

krovonesuschie kaplar burun mukozası, halsizlik Kisselbaha bölgeler olarak adlandırılan sendromun yüzeyine çok yakın olduğunda Çocuk burun çünkü bazı anatomik özellikler ortaya çıkabilir. kanama seyrek ve bol değilse, o semptomatik tedavi için yeterlidir ve yaş normaldir ile, genellikle gidin. hala oldukça bol ve sık kanama varsa, KBB doktoru bir prosedür trombozu damar lazer veya kriyoterapi (dondurma noktası hızlı) reçete edebilir. Mini müdahale gibi modern donanımları neredeyse ağrısızdır.

Buna ek olarak, hastalık zaman damarsal distoni (VVD) , ya da hastalıkların yeni bir sınıflandırma, nöro-dolaşım distoni (NCD) aralıklı yıkama onlardan kanama tezahür burun, dahil olmak üzere periferal kan damarlarında gözlenebilir.

birkaç basit adım vardır burnu kanıyordu durdurmak için nasıl. Her şeyden önce, hasta accumbency almalıdır, ama hiç yatağa gitmeyin, başını geriye atılmış. Bu durumda, kan nefes borusuna alabilirsiniz boğazından aşağı akan. burun üzerinde bir soğuk kompres koymak gereklidir. Kışın bir burun kanaması varsa, bir ince bez sararak sonra, kar yapmak mümkündür. burun kanaması bandajın küçük dikdörtgen parçaları, turundy katlanır ve vazokonstriktör burun damlası göre bir eriyik içine batırılıp ıslatılmış olan durdurma hızlı bir şekilde yardımcı olmak. Onlar yavaşça burun tarafı sıkmak ve 2-3 dakika beklemek gereklidir, bundan sonra burun kanalları, içine konulur.

Eğer burun kanamaları burun kanama oluyorsa neden burada, sık oluşan bol ve inatçı, öğrenmek için, tam bir muayene yapması gereklidir. Bunun temel sebebi, trombositopeni ve lösemi (kan kanseri) başlangıç olabilir, benzer şekilde, formül kırmızı ve beyaz kan hücreleri için de geçerlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.