ÇirkinlikTamirat

Boyama için Fiberglas: özellikleri, iş tanımları, yorumlar

Onarım - süreç değildir sadece pahalı değil, aynı zamanda çok zaman alıcı. yüzeye için bitiş kaliteli malzemeler dönem için büyük performans ile seçilen. Teknolojik gelişmeler sırasında yenilik inşaat sektöründe ortaya çıktı. Bunlardan biri, bir cam elyaftır.

tavan veya duvar boyama hazırlanmak için zordur. Bu amaçla, daha önce yalnızca sıva veya macun kullanılır. Ancak zamanla, bu katmanlar halen çatlaklar oluşturdu. Ayrıca değer belirterek ne kadar zaman alıcı bu süreci. Bazen büyük farklılıklar birkaç hafta tesviye edilir. Ama cam elyaf gelişine tüm önemli ölçüde değişti. Şimdi mükemmel düz ve sağlam bir yüzey, bir ya da iki gün içinde yapılabilir.

malzemesini teşkil ne bakalım. Hangi avantajları ve dezavantajları vardır. Ayrıca onun sonradan dekorasyonu ile boyanabilir nasıl tutkal fiberglas tavana bak.

tanım

Günümüzde çoğu insan sadece çevre dostu malzemeler tercih ederim. Fiberglas tam bu şartlara uymak. Bu yatak odası, kreş, mutfak, banyo, örneğin, herhangi bir odanın dekorasyon için kullanılabilir. Bu organik reçine vasıtası ile birbirine bağlanır cam elyaf kumaş ipliklerinin imal edilir. elyaflar, böylece en güçlü kapsama oluşturan, kaotik bir şekilde birbirine yapıştırılır. boyanabilir Fiberglas hiçbir açıkça desen tanımlamıştır. Yüzeyi yeterince keyifli hissediyor. Kumaş, tipik bağlama ipliği ile gossamer gibi bir parçasıdır.

Cam elyaf birçok türü vardır. Onlar sınıfları denir. Bunların dağılımı kumaşın yoğunluğundan tarafından yürütülmektedir. Şu anda, düzenlemeler var olan 20 g / m2 arasında bir asgari ve azami - 65 g / m2 olabilir. Bu farklı mekanik yüklere güvenilirlik, dayanıklılık ve direnç için bir ölçüdür. Camın daha yüksek yoğunluk, yüksek ağırlığı olacağını dikkat etmek önemlidir.

Birçok kişi yanlışlıkla bu malzeme ve bazı duvar kağıtlarından benzer özelliklere sahip inanıyoruz. Boyama için Fiberglas dekoratif bir rol değil, aynı zamanda takviye sadece sahiptir. Ama cam duvar böyle bir görev ile başa çıkamaz. Boya örümcek bağımsız bitirme malzemesi değildir. Onun yapıştırarak sonra yüzeyler macun ve boya için emin olmak gerekir.

haysiyet

Fiberglas tercih etmeden önce, kendi avantajlarını anlamak gereklidir. ana olanları inceleyelim.

 • Boyama için Fiberglas elektrikli değildir.
 • hipoalerjenik bir malzemedir.
 • Yüzey uzun süre deforme olmaz.
 • Yangın dayanımı yüksek seviyesine sahiptir.
 • ek iş yapmadan yüzeylerde herhangi farklılıklarını eşitler.
 • Bu dayanıklılık yüksek seviyede bulunur.
 • Sıcaklık ve nem ani değişikliklere korkmayan biri.
 • Malzeme iyice çiftler sağlar gibi küf oluşumu tamamen ortadan kaldırılmıştır.
 • Yeniden kullanılabilir boya için tasarlanmıştır.
 • bileşimin zararlı maddeler içermez.
 • Uygun fiyat olursa olsun kazanç, herkes için erişilebilir hale getirir.

eksiklikler

Ne yazık ki, boyama fiberglas için birçok diğer malzemeler gibi dezavantajları vardır. Eğer sonuç çıkarmak Ama hepsinden önce bunları dikkatle tartmak gerekir. Bazen avantajları liste tamamen tüm olası olumsuz yanları kapsayacak şekilde güçlüdür. Yani, cam elyaf dezavantajları nelerdir? Bu malzeme travmatik olduğunu. Küçük parçacıklar ciddi yaralanmalara neden olabilir, bu nedenle sadece özel eldiven girişme tavsiye ortaya çıkartmak. Çalışma sırasında, gözler ve solunum sistemini korumak için de önemlidir. Bunu yapmak için, gözlük ve solunum cihazına koydu. Şiddetli kaşıntı neden ciltte alma, yapıştırırken tuval çökmekte olan ince tanecikler. Bunu önlemek için, en iyi tamamen bütün vücudu kaplar giysiler giymek.

Ne sonuç çıkarabiliriz? Eğer güvenlik önlemlerini dikkatlice okursanız, bu malzeme ile çalışan hiçbir sıkıntılar gerçekleşmeyecek.

Cam elyaf kullanım koşulları

inşaat sektöründe başlangıç ve bitim gibi şeyler vardır. Onlar aşamalarında yürütülür. Kaba işin maliyetini azaltmak amacıyla (böylece çatlaklar gömme ve tesviye.), O fiberglas kullanılması önerilir. Kalenin en yüksek yüzey verecektir. sistematik mekanik yüklere maruz duvarlar, böyle bir seçeneğin en alakalı. Onun sayesinde tamamen gelecekte çatlakların oluşma olasılığını önleyebilirsiniz. boyalı duvarlarda yapıştırılmış Fiberglas özellikle bu tür operasyonlar personel için tasarlanmış olmalıdır. Bu tavanlarda kullanılır. Onların görünüşü kusursuz düz olacak. böylece beton, sıva, ve - herhangi bir yüzey olabilir cam üzerinde yapıştırın. bitirme için boyalar herhangi bir madde kullanılmış.

cam elyaf teknolojisinin bazı kullanım yoktur. Şöyle ki:

 • Yapışkan ağ-yapılar.
 • Astar (emme seviyesini azaltacak olan, film oluşumu için kullanılır).
 • Luting yüzeyi.
 • Boyama - son aşama.

Uzmanları malzemelerin seçimine dikkat etmeleri önerilir. onları kaplamanın güvenilirliği bağlıdır dan çünkü özel önem, astar ve tutkal ödemeye önerilir. Boyama ve yapıştırma cam elyaf arasında yeterli zaman aralıklarını korumak için de önemlidir.

Nasıl tutkal seçilir?

Yani, fiberglas tavan boyama pokleit karar verildi. Bunun için ne gerekir? Tabii ki, yapıştırıcı. Onun seçimiyle büyük bir ciddiyetle ele alınmalıdır. Kural olarak, insanlar, tamiratlar yüzey uzun bir süre sürecek umuyoruz. , Tutkal seçerek onun görünümünü dikkat nedenle, hoş olmayan anlar önlemek için önemlidir. cam elyaf için bir formüle göre yapılır özel bir araç kullanılır. Tüm yüksek kaliteli bileşenlerden bir parçasıdır ve insana zararlı değildir. Bu yapışkan mantar karşıtı özelliklere sahiptir. PUFAlar, Wellton Bostik: Popüler markalar ardından.

kapsam

Nerede fiberglas kullanabilirim? Sadece duvar ve tavanlar için? Şimdi profesyoneller okuyucunun tüm sırlarını ortaya çıkaracaktır.

Nedeniyle gerçekten büyük fırsatlar belirli özellikler üzerinde o fiberglas vardır. Boyama altına (özel yorumları bu gerçeği teyit), bu kapak vazgeçilmezdir. Böylece, profesyoneller tarafından kullanıldığı?

 • duvarlar ve tavan yüzeyleri güçlendirilmesi takviye edici özellikleri ile oluşturulur. küçültmek binalar için idealdir.
 • Çatı için bitümenli sakızlar üretimi.
 • su geçirmez tabaka montajı. plastik tuval ile çalışırken kullanılabilir. Fiberglas ölçüde ömrünü arttırır.
 • bitirme için yüksek kaliteli malzemelerden üretilmesi. Genellikle, yüksek kaliteli duvar panellerden oluşan ve döşeme fiberglas içerir.
 • Drenaj sistemleri.
 • Daha uzun boru hattı operasyonu. Fiberglas antikorozif özellikleri vardır.

Nasıl boyama için fiberglas tutkal? Kademeli açıklama

en laminasyon cam elyaf teknolojisi ile tanışırız edelim.

 • Yüzey hazırlanması. büyük farklılıklar varsa, sıva veya macun karışımı yardımıyla uyumlu hale getirmeyi tavsiye edilir.
 • astar işlenmesi.
 • Yapışkan uygulaması. Optimum kaplama kalınlığı 1 mm'dir. üniform uygulama için bir fırça ya da spatula kullanabilir.
 • yüzeyini yapıstırma'yı. Çalışma köşeden başlar. Kumaşlar bir bıçakla kesilmiş küçük bir örtüşme ile sopa. Keser hemen kaldırılır. Eklemler fazla ve dikkatle pürüzsüz yapıştırıcı tedavi önerilir.
 • Astar. Gerekli çalışma tamamlandıktan sonra, bir bulamaç elde etmek için yapıştırıcı çözülür ve tüm yüzey yapıştırılmış kapsayacak. Astar tabakası homojen olmasını sağlamak için önemlidir. O tamamen kumaş nüfuz gerekir.
 • Kurutma. Takip çalışmaları sadece talimatlarda belirtilen belli bir zaman, dayanacak yapılabilir. Bu sıcaklık değişimini ve taslakların oluşumunu izin verilmez.
 • Bitirme. Kurutma yüzeyi macun, ince bir tabaka ile kaplanır ve mükemmel düzgünlüğüne kesilmiş sonra.
 • Astar. Özel bir çözeltisi ile muamele edilmelidir yüzeyi boyanarak önce emin olun.

renklendirme

Boyama için Fiberglas duvar tavanlar için aynı şekilde işlenir. Yukarıda Aşamalı bkz açıklaması. hazırlık çalışmaları sonrasında dekorasyonu başlayabilir. boyama işleminin kendisi zaman alıcıdır. Bu değerlendirme, sadece severler aynı zamanda profesyoneller tarafından belirlenir. kaç uygulama ile gerekecek. Bunun nedeni, - Cam elyaf karakteristik yapısı.

Eğer kaliteli sonuçlar için her türlü çabayı gerekir böylece boya, dengesiz düşer. Ancak, bu tek sorun değil. boya en büyük rahatsızlık sağlarken ince partiküller (cips) kullanılmaktadır. rulo ile temas onlar kişiye düşen, düşmek. Nedenle şiddetle gözleri değil, aynı zamanda bütün vücudu Sadece koruma önerilir.

özetlemek gerekirse

Yani, ayrıntılı olarak bilerek fiberglas ve nasıl kullanılacağını ne, herkes kendileri için bir sonuca yapmak mümkün olacak - işi dekorasyon ya da değil olduğunuzda kullanabilirsiniz. Biz çok sayıda değerlendirme kanıtladığı gibi nihai sonuç elde yüzeyi çok düzgün ve güçlü olduğunu söyleyebiliriz. ana hiç önemli ölçüde tesislerinde görünümünü bozan olan çatlaklar unutun. Bazı rahatsızlık için hazırsınız ve önümüzdeki yıllarda geri onarım gitmek istemiyorsanız Yani, tercihi, fiberglas vermektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.