Ev ve AileEvcil

Kırmızı-Som: içerik barındırıyor

Kırmızı-Som veya fraktotsefalus - çok parlak, güzel egzotik balık. Genellikle yeterince büyük büyümek. Ve çok hızlı bir şekilde yükseliyor. Bu nedenle, sadece genç olanlar küçük boyutlu akvaryumlar için uygundur. Bu balıklar çok hareket sevmiyorum ve tüm yayın balığı tercih gibi akvaryumun tabanında dinlenme veya barınakta gizlemek için.

Kırmızı-Som: doğum yeri

Fraktotsefalus Güney Amerika kıtasının üzerinde Amazon'un sularda yaşamaktadırlar. Evde, bu balık yerel balıkçıları ile çok popüler. Et karanlık ve kullanışlı mikro elementlerin tam fraktotsefalusa. Buna ek olarak, denedim olanlara göre çok lezzetli.

Akvaryum Kırmızı-Som: görünüm

Oldukça cazip bir balıktır. fraktotsefalusa oblong, Toros büyük kafa, gözler büyük ve şişkin. ağız yakınındaki balık uzun beyaz anten üç çift düzenlenmiş. Kırmızı-som ismi kırmızı yüzgeçleri ve aynı renkteki kuyrukları nedeniyle oldu. Ve balık çok vücut genellikle siyah veya gri renktedir. Yaşla birlikte, kuyruk parlak renkli giderek solmaya başlıyor akılda tutulmalıdır.

Daha önce belirtildiği gibi, fraktotsefalus oldukça büyük ulaşır. Nehir ortamında uzunluğu 120 cm balık bulunabilir. Ve neredeyse 1.5 metreye ulaştı hangi hatta bir kopyası var! en fazla 60 cm - akvaryum koşulları, bunların uzunluğu ise.

Kırmızı-Som: içerik

Yayın balığı gece yürütmek ister. Bu nedenle, gün genellikle uyku ya barınaklara gizlemek. Onun Çoğu zaman altta harcamayı tercih ederim. Bunlar çok sessizdir. Yine de, tek başına ya da gibi büyük balıklar içerdikleri için daha iyidir. Aksi takdirde, küçük balık böyle büyük bir komşu ile rahatsız.

Buna ek olarak, çok hırslı fraktotsefalus. Bu nedenle, tehlikesi, yanındaki yüzer küçük balık, yenen.

fraktotsefalusa için büyük kapasite gerektirir. Tank değil az 300 litre olmalıdır. Aydınlık ve doğrudan ışık sevmez Bu balık, yayılmış tercih ediyor. akvaryum için Astar - çakıl ve başka bir şey: taşlarını andıran hiçbir kırılmaların, yamaçlar veya nesneler. Fraktotsefalus çok güçlü ve keskin bir hareket yanlışlıkla kuyruğunu altına geldi ağır bir cisimle cam akvaryum nüfuz edebilir.

Kırmızı içerik yayın balığı için, uygun bir sıcaklık - 22 ° C ile 28 ° C Buna ek olarak, o suyun saflığına çok telaşlı. Nedenle en azından 1/5, haftada bir kez değiştirmek için gereklidir. Ayrıca bir göz tutmak gerekir su sertliği. Bu az 4 ° ne de fazla 12 ° olmamalıdır.

hemen her şeyi yayın balığı Kırmızı yiyen. O, kesinlikle nepriveredliv. Aşklar ve kuru yem topakları ve canlı ve sığır ve solucanlar ve dondurulmuş balık. Doğru ve iyi besleme bunu, bu çok hızlı bir şekilde büyüyecektir.

Kırmızı-Som: üreme

fraktotsefalusy 1.5 yaşına ulaşmadan önce başlamaz çarpın. Ama akvaryum şartlarında, bu balık türü hiç çoğaltmak değil. Böylece bizimle yaşayan tüm kırmızı-yayın balığı - yabancılara ve onlar Asya ülkelerinden ithal edilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.