Ev ve AileEvcil

Kaç kedi ayak parmakları normaldir ve kim kediler polydactyl vardır

sosedstvovaniya hayvan olmadan insan hayatı sıkıcı ve ilginç olurdu. Ülkemiz evcil hayvanların alanlarda çok yaygın - bu bir kedi. Ve insana özel bakım ve çok dikkat gerektiren olmayan hayvanların iddiasız tüm çünkü. Ancak, onun favori hakkında her şeyi bilmek, bunu yapamazsınız. bugün kaç kedi parmak anlatmak istiyorum nedeni budur.

Normal seviyeleri

Başlangıçta hayvanlar, insanlar gibi, sapma farklı bir tür olabileceği unutulmamalıdır. Ancak, kaç kedi parmak normaldir? yanyana bulunan dört ve az ötede ve şişkinliği yerleştirilir, beşinci (yanı sıra insanlarda): Yani, cevap basittir. Eğer ön ayaklarında hakkında konuşmak Ancak, bu sadece çalışır.

Ve kaç parmak arka ayakları üzerinde kedi? Sonra bu sayı biraz farklı olacaktır. Yani, her pençe dört parmakla bu hayvanda.

Biraz özetliyor, (insanlarda olduğu gibi) dört ayak üzerinde her kedinin miktarda oranı 18 ayak parmakları, 20 değil olması gerektiğini not etmek istiyorum.

Özellikler kediler yürümek

kaç kedi parmak incelendiğinde, bunlardan sadece dört hayvan yürür hangi yüzeye dokunmak unutulmamalıdır. Ve bu önemli değil, söz konusu olan bacakları hakkında - arka veya ön.

Ayrıca her kedi fonksiyonları çeşitli gerçekleştiren bir parmak çivi, sahip olduğu unutulmamalıdır: gerekli gıda eğer tırmanma ağaçlarda yardımı ve podtseplenie ve güvenlik fonksiyonları - düşmandan saldırı durumunda. Kedi tam ev ve sokak katılmayan Ancak, tırnakları genellikle tamamen gereksizdir. güvenle olmak özel makas kedi ile tıraş nedeni budur. yaşam cildi yakalamak etmemek için bu dikkatle yapılmalıdır. Kedi bazen çivi kaybederse Ayrıca korkmayın. Aslında, kedi pençeleri üst katmanı, sözde kapağı çıkarılmış ve zaten bir yeni sinirli ve tamamen regrown çivi vardır altında.

Herhangi kedi pençelerini keskinleştirmek unutmayın önemlidir. Hayvan sokak ziyaret ederse, o zaman ağacın yanında bir favori yeri seçilecektir olarak. Kedi tam eve ise, ağaç bez yontma herhangi mobilya, özellikle sandalye ve kanepeler, zarar edebilirsiniz. Bu durumda, evcil hasardan özelliğini koruyacak bir kaşıma satın post gerekiyor.

gelişimsel anomalileri

Birçok kedi parmak da polidaktili gibi bir sorun söz nasıl analiz ediliyor. bunun sadece çeviri sonrasında anlaşılabilir Nedir: "poli" Yunan - Birçok, "daktilos" - bir parmak. Yani bir hayvan kendi ayakları üzerinde parmak, normalden daha büyük olduğu zaman böyle bir anomali yaklaşık olacağı basit bir sonuç çıkarabilir yüzden.

Geminin kedileri

Başlangıçta, bu konuda insanlık uzun zaman önce biliyordu dikkat etmek önemlidir. Ancak, polidaktili ilk kayıt sadece 1868'de ortaya çıktı. Birçok ülkede nedenle, (ayaklarında parmak çok sayıda yani hayvanlar) Bu polydactyl olarak kabul eskort denizci veya geminin kedileri çağrıldı. Neden bu kadar? Çok basit.

İnsanlar hayvan pençelerinden bu özel yapısı ile çoğu zaman denizde olanların meydana fırtınalar ve diğer sorunlar sırasında güverteye sarılmak daha iyi mümkün olacağını düşündük. Şaşırtıcı bir şekilde, oldukça sık onlar geminin mürettebatının en kayboluyor bile, bu kediler sağ salim kalmıştır. Buna ek olarak, denizciler bu hayvanları ve diğer ek işlevler verdi: onlar gemide ise polydactyl iyi şans getirdiğine inanılıyordu.

polydactyl hakkında ilginç gerçekler

Dört bacak üzerinde 18 - Biz kaç kedi OK parmaklarını anladım. Ayrıca polidaktili olarak bu anomali düşündü. Böyle özel Canlarım tarihin çeşitli sayfalarında bulunabilir birçok bilgi vardır:

  1. Orta çağlarda, ABD'nin kuzeydoğusundaki birçok kedi polidaktilisi gözlemledi. Ancak, bacaklarında bu özelliği ile tüm hayvanlar av kampanyası cadı sırasında yok etmek idi.
  2. Ünlü yazar Ernest Hemingway de benzer anomali ile yaklaşık 50 kedi vardı. Böyle hayvanlar denir unutulmamalıdır "eldiveni kediler."
  3. ABD Başkanı Theodore Roosevelt olması gerekenden daha fazla kendi ayakları diken üstünde olduğu bir kedi Terlik, oldu. Bu Beyaz Saray'da yaşadığı ilk evcil hayvan polydactyl vardır.
  4. polydactyl - biz Maine Coon, bunların yaklaşık% 40 gibi bu cins kediler bahsedersek. Efsaneye göre, bacakları onu balık ve karda etrafında çalıştırmak için daha iyiydi şekildedir. Bugün ise, Maine Coon bu özellik yapay yetiştirilen olmuştur.
  5. kedi, polydactyl parmakların sayısı - Dört bacak üzerinde 32. Bu özellik 1974 yılında kaydedilmiştir.
  6. Kaç parmak normal ve sapmalar bir kedi analiz en sık kürklü hayvanlar ön ayakları üzerinde bir gereksiz parmakları olduğu unutulmamalıdır. Yani, onlar kedi lastik sırtına yürüyen hangi iki ayrı parmak vardır.
  7. Polidaktili gen ekstra ayak miktarını ifade etmez. O sadece bu özelliği ifade eder.

Eğer kedilerde normal kaç parmak biliyorsanız, fotoğraf polydactyl korkunç bir şey gözükmüyor. Böyle mühürler de güzel. Üstelik, aynı zamanda özel.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.