Ev ve AileEvcil

Kaç canlı oyuncak teriyeri. hayatlarının süresini etkileyen faktörler

Canlı-Rus teriyeri ve mini kaç merak ediyorsunuz? Bu yazıda size ortalama ve maksimum mümkün değil öğrenecektir hayvanın yaşam süresini sağlıklı tutmak için bir evcil hayvan bakımı nasıl anlamak ve uzun ömür sağlamak için de ancak.

Oyuncak Terrier Kaç yıl yaşıyor?

Evinizde yoktu veya yakında oyuncak terrier olacak? Birçok prospektif sahipleri bu bebeği hayatta kaç önemsiyorum. toychiki kadar kırılgan görünüyor sonra. Ve çok köpek bağlı hale gelir ve ayrılık üzücü bir gün mümkün olduğunca geç geldi olmak istiyorum. Yani, kaç köpekler canlı Oyuncak Terrier?

Tabii ki, belirli bir köpek yaşayacak tam olarak ne kadar tahmin etmek mümkün değildir. Bu yaşam tarzının etkisini biten genetik arasında değişen pek çok faktör tarafından etkilenir.

Farklı cins köpekler ömürleri farklı. Ve daha sık büyük köpeklerden daha az yaşar. 17-22 yıl - Örneğin, köpekler 7-9 yıl, 11-14 Spaniel ve köpekleri yaşa!

Kaç Oyuncak Terrier yaşıyor? Diğer küçük köpekler gibi, onların ömrü yeterince büyük - 10-15 yıllık bir ortalama.

Köpek dişlerin düştüğünde başladığınızda toev sahipleri korkmuş olabilir. "Eski çağ mı? Köpek sadece 5 yıl! "Erken diş kaybı vücudun çürümenin belirtisi değildir Merak etmeyin, bu cins özelliğidir. genç yaşta dişlerini kaybetmiş Bir köpek bile, uzun bir hayat yaşamak için potansiyele sahiptir.

uzun ömürlü kayıtları

Nasıl canlı Rus Terriers'ın tane? Aslında, birçok toi üstesinden ve 15 yıllık dönüm noktası. Erken ölümlerin çok sayıda sahiplerinin tecrübesizliği veya dikkatsizlik nedeniyle meydana gelir.

Birçok köpek sadece on beşinci yıldönümünü kutlamak değil, aynı zamanda çok uzun yaşamazlar. Bazı köpekler 20-23 yaşına kadar yaşamak ve 30 yıl yaşamış bir köpeğin doğrulanmamış raporlar var.

Köpek düzgün beslenen ise, açık havada düzenli egzersiz aldığında, bunu 15 yıl veya daha fazla yaşayacak, o büyük cins köpekler ile karşılaştırıldığında, özellikle yeterli değildir.

Nasıl canlı mini teriyeri birçok

Terrier bir standart boyutlu boy ve ağırlık olarak 18 ila 30 santimetre arasında kilogram üç olmalıdır. Hiçbir Mini ve süper mini standart verilmemektedir. Böylece, genellikle mini yetiştiricileri Toyami olarak adlandırılır 1.5-2 kilogram ağırlığında bir köpek, aslında cins oldukça standarttır. ağırlıkça en alt sınır olarak köpekler, daha az bir kilogram yarısından, üreme için izin verilmez.

az 1.5 kg ağırlığındaki Sağlık köpekler daha kırılgan çağrılabilir. Sahipleri son derece dikkatli olmak gerekir, böylece daha kolay Bunlar kırıntısı, yaralı olsun. Daha küçük hayvan, daha sert ve daha hızlı bir hastalıktır ve teşhis karmaşıktır. Biz kiloluk köpek sert hatta idrar toplama ile zorluk, biyokimyasal analiz için kan almak için. Aşılama minik köpekler daha ağır taşırlar.

Minyatür boyutu başlangıçta hastalığın neden olabilir unutmayın. Kaç canlı oyuncak teriyeri süper mini-? Bazı kaynaklarda onların ömrü sadece üç ila beş yıl olduğunu göstermektedir. cins hatta en küçük bir deri bir kemik bakmak gerektiğini unutmayın bir köpek satın alırken, çok ince veya cansız olabilir. Hatta köpek küçük formatlı iyi beslenmiş ve mutlu.

yaşam beklentisi etkileyen faktörler

olumsuz etkileyen çeşitli faktörler vardır köpeğin hayatının süresini.

  1. Boyutu.
  2. Paul.
  3. Sterilizasyon.
  4. Güç.
  5. Bakım.
  6. Genetik.

Zaten canlı Terrier süper mini boy kaç dışarı bulduk. Tüm hayvan türlerinde Yine cücelik norm değildir ve bu nedenle, daha düşük bir yaşam süresi ile karakterize edilen çeşitli hastalıkların ve, ile bağlantılıdır.

erkekler ve köpekler orospular genellikle bir yıl boyunca yaşamak veya erkeklere göre iki uzun uzun ortalama canlı üzerinde kadınlar.

Kısırlaştırılmış hayvanlar da uzun yaşar. Bu kanser riski düşük, genital organlara özellikle kanser, esas olarak, kaynaklanmaktadır. Ve çalışmalar sterilizasyon alt, daha önce risk gerçekleştirildiği göstermiştir.

Büyük önem bakım kalitesidir. Büyük bir dairem var ve boyut olarak oldukça küçük toychik bile, ihtiyacı temiz havada yürümek. Soğuk havalarda, köpek hipotermi önlemek için giyilmelidir. Kış ve ayakkabıları gerekir. Düzenli veteriner kontroller unutmayın.

Kaç canlı oyuncak teriyeri, kalıtımdan bağlıdır. Bu hasta yavrunun anne hastalıkları bilmek, hem de cins yaygın hastalıkların farkında olmak akıllıca olur. Bazı köpek ataları asırlık buluştu Tabii ki, eğer bu tesis geçti ve köpek olabilir.

gıda

Güç - en önemli kısmı hayvanlara bakmakta, ve bu faktör önemli ölçüde yaşam süresi etkileyebilir. insan gıda Besleme gastrointestinal sistemin kronik hastalıklara yol açar. Unutulmamalıdır ve baharat ve baharat olduğunu, biz lezzet gıda, bu köpeklere çok zararlıdır. Hatta sıradan tuz hayvanlar çok küçük miktarlarda tüketilmelidir.

Karaciğer ve kalp ile ilgili sorunlara yol açar ki, çok tehlikeli ve obezite olduğunu. ağırlık üzerinden köpeğin yaşam süreli büyük ölçüde azalır. Genellikle aşırı sevgi sorunlarına sahipleri ve potansiyel. Eğer sosis veya şekerleme parçası neden olmaz düşünüyorum bile çok zarar aklın sesini dinlemek için. Küçük bir köpek için zararlı gıda bile küçük bir parça tehlikeli olabilir. ortaya çıktı Bir dilenci olabilir ve size zor özel kullanmayı reddetme bulmak için köpekler için davranır, ancak küçük miktarlarda. Oyuncak Terrier çok hırslı olabilir, ancak yem önerilen miktar gerekli değildir aşmak.

Seçebilir veya edebilirsiniz kuru yiyecek veya doğal gıda beslenmesi özel. İlk durumda gıda prim ya da süper prim tercih daha iyidir. İkinci seçeneği, güç dengesi için özel bir dikkat seçerseniz.

oyuncak terrier Yaşlanma

Yaşlanan köpek görme ve işitme ile daha az aktif, uzun uyku, onun sorunlarını olur, onun baş ve yüz gri kıllar vardır. Böyle belirtiler 5-6 yıl erken yaşta ortaya, bu potansiyel uzun karaciğer gibi köpeği tanımlamaz. Ama sağlıklı ve mutlu ve 13-15 yıl içinde köpek, o zaman 20. yıldönümü münasebetiyle hatta Guinness Dünya Rekorları sayfalarında almak için her türlü şansa sahip olmadığını.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.