OtomobilArabalar

Kendi elleriyle renkli arka lambaları: adım adım talimat, özellikler ve geribildirim

Muhtemelen, her araç sahibi arabasını olabildiğince şık görünmesini istiyor ve etrafındaki herkes kıskançtı. Böyle bir sonuç, farklı yöntemlerin bir kütlesi ile elde edilebilir - modern pazar, birçok efektif boyalar, parlatıcılar, vinil çıkartmalar ve ayarlama için diğer malzemeler sunar. Ancak, birçok kişi sırayla cam, bir gövde, tekerlek diskleri koydu, geri fenerleri unuttu . Her ne kadar araç ana unsuru olarak düşünülmese de, doğru yaklaşımla akarsu içindeki diğer sürücülerin görüşünü de alacaklardır. Bu nedenle, gövde ayarıyla birlikte, dışa biraz özel parçalar vermek istiyorsanız, renkli arka ışıklar gereksiz olmayacaktır.

Farın Renklendirilmesi ve Hukuku

Böyle bir operasyona karar vermeden önce, standartları ihlal ederseniz (diğer bir deyişle ışıkları yanlış renklendirecekseniz), bunun için trafik polisinin ceza yazacağını unutmamalısınız. Tonlama için olan miktar GOST'a göre yapılmayan tonlama ile hemen hemen aynıdır. Bu nedenle, birçoğu, farları ile bir şeyler yapmaktan, böylece yasayı ihlal etmemek ve aşırı cezalar ödememekten korkuyor.

Uygulama yöntemleri

Aracın sadece para cezası yüzünden bu şekilde süslenmesini reddetmek doğru bir karar değil. Neye izin verildiğini ve izin verildiğini ve neyin yasaklandığını bulmanız gerekir ve ardından arabayı güvenli bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Renkli arka lambalar sadece arabaya modern bir görünüm vermez, aynı zamanda cam veya plastik farları çeşitli çiziklerden ve bulanıklıktan koruyacaktır. Uygulama işlemi özel bir film kullanılarak yapılırsa, yüzey mümkün olduğunca düz olacak.

Farları koyulaştırmayı mümkün kılan iki yöntem vardır. Bu, boyanın kullanılması ve kuyruk ışıklarının film ile boyanması. Bu iki yolu seçmek için hangileri? Her sürücü kendisi için karar vereceksin. Her iki yöntem de artı ve eksiğe sahiptir, maliyet, emek ve zaman yatırımlarında farklılık gösterir.

Boya ile renklendirme: özellikler

Farları boyamak için bu yöntem en ekonomik yöntemdir. Ancak, oldukça zahmetli. Yüzeyi iyice temizlemek, plastik veya cam parlatmak gereklidir ve bundan sonra doğrudan boyaya gidebilirsiniz. Lambanın koyulaşması süreci uzun sürüyor. Ve sonuçlar her zaman istediğimiz gibi değil. Arka farların tonlaması, otomobillerinin büyük miktarlarını ayarlamak için yatırım yapmak istemeyenler için uygundur.

Vinil Film: Özellikler

Bu yöntem önceki sürüme göre önemli ölçüde daha az zaman alacaktır. Ayrıca, bu yöntem boyama durumunda daha zordur. Ancak bazı zorlukların olabileceği bir nokta var. Filmi, yüzey üzerinde kırışmaz olacak şekilde yapıştırmak gereklidir. Bu yöntemi kullanmanın avantajları arasında herhangi bir zamanda hızlı film çıkarma ihtimali tespit edilebilir. Ton ton tonları var. Tüm renkler var (örneğin arka farların kırmızı tonları harika görünüyor). Gölge belirli bir otomobil için seçilebilir.

Boya ile renklendirme: vernik veya boya uygulama

Boya kullanarak bir karartmaya karar verirseniz, öncelikle özel bir ilaç satın almanız gerekir. Tonlama vernikleri seçmek en iyisidir. Bunları uygulamak ve kullanmak daha elverişlidir. Bu boyaların maliyeti oldukça yüksek olabilir. Ancak sonuç buna değecek. İki lambayı işlemek için yalnızca biri yeterlidir. Havalandırmalı parlak odalarda farların boyanması ile ilgili çalışmaları yapmak önerilir. En iyisi temiz havada yapmaktır. Açık ama çok güneşli bir gün seçmek gerekmez. Kuyruk ışıklarını boyalar veya vernikler kullanarak kendi elleriyle boyamak birkaç aşamada gerçekleştirilir. Farları sökmek için ilk şey. Bu, cilanın yüzeyde olabildiğince yassı olmasını sağlar. Fenerlerin geri alınması gerekeceği dikkate alınmalıdır. Bunu yapmak için, becerilere sahip olmanız gerekir. Daha sonra cam veya plastik fenerin yüzeyinin yağdan arındırılmış olması gerekir. Bunu yapmak için, geleneksel alkol kullanabilir veya özel aletleri kullanabilirsiniz. İşlemin bitmesinin ardından farın kurumasına izin verilir. Boya püskürtmeden önce balon çalkalanır. Daha sonra boya mümkün olduğunca ince ve eşit uygulanır. Ardından ışıkların kurumasına izin verilir. Boyayı, boyalı yüzey üzerinde ince renkli pisliklerin ve tozların bulunmadığı bir yere koymanız gerekir. Sonra, başka bir (veya daha fazla) boya kat uygulanır - aynı zamanda, farın ışık geçirgenliğini aşana kadar boyanmanız gerekir. Işıklar tamamen kuruduktan sonra aynanın durumuna kadar cilalanmalıdırlar. Bundan sonra, optik, arabaya geri koyulabilir ve sonucun keyfini çıkarabilir.

Tonlama filmi: talimat

İş için aşağıdaki aletler gerekli: bir inşaat saç kurutma makinesi, keskin bir bıçak, alkol ve sıradan bir spatula çözeltisi. Her şeyden önce, arka farların tonları yüzeyin kapsamlı bir şekilde temizlenmesini sağlar. İlk önce, farlar onlardan nem çıkararak temizlenir. Mikrofiber bir bez ile yapmak uygun ve etkilidir. Ayrıca, uzmanlar temizleme için özel hazırlıklar kullanmanızı önerir. Ardından filmin yüzeyine ve farın üzerine bir alkol solüsyonu püskürtülür. Bu tonlama işlemini basitleştirmek için yapılır.

Vinil filmin düz durması ve kuyruk ışıklarının şeklini alması için gergin. Bu elle veya saç kurutma makinesi kullanarak elle yapılır. Malzemenin ısıtılması gerekiyor ve film esnek hale gelecektir. Vinili aşırı ısınmamak önemlidir. Aksi takdirde kırışıklıklar ortaya çıkar.

Sırada ne var

Artık işin en önemli aşamasına sahibiz. Malzemeyi gerdirmek ve filmi farlara yapıştırmak için bir spatula kullanmanız gerekir. Bir şey kenarların dışına çıkarsa, bıçakla kesilir. İncelemeler, arka farların film elleriyle olan tonunun çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini söylüyor. İşlem sırasında lamba ve ellere zarar verebilirsiniz. Bu işlemi tamamlar ve sonuçtan memnuniyet duyabilirsiniz.

Farların ve cürufların boyanması

Tüm otomobil sahiplerine bilindiği gibi, ülkede otomobil camının çok güçlü renk tonlaması yasaklandı. Bu, görünürlük azaltıldığından ve aracın sürücüsü bir stop lambası veya dönüş sinyali algılayamayacağından, emniyet geliştirmek için yapılır. Genel olarak, arka lambalar herhangi bir şekilde trafik durumunun incelenmesini etkilemez, ancak tonlama hatalı yapılırsa araba sahibi, camın tonlanması için para cezasına benzeyen miktarı değil aynı zamanda diğer arabaların arkalarından hareket etmenin zorluğuna da yalnızca ince bir para cezası ile karşı karşıya kalır. Sürücülerin yaptığı incelemeler bunu tekrar tekrar teyit eder.

Yasa, kuyruk lambaları beyaz olan bir araba kullanmanızı sağlar. Sarı, kırmızı ve turuncu diğer hafif cihazlara da izin verilir. Renkli arka lambalar ("Priora" da bir istisna değildir) flaşın tonlarını önemli ölçüde değiştirebilir. Bu nedenle, çalışmayı çok dikkatli ve titizlikle yapmak gerekiyor. Aksi halde, 500 ruble para cezası ödemek zorundasınız. Müfettişler genellikle bu ayarı arabanın arızalı olduğu şeklinde yorumluyorlar. En kötü ihtimalle, Sanat'ın 13. maddesi uyarınca 6-12 aylık bir sürücü ehliyetini kaybedebilirsiniz. İdari Suçlar Yasası'nın 12.5.

Siyah arka lambalar kullanıldığında bir kaza meydana gelebilir ve bu durumda boyama ile sürülen sürücü sorumlu tutulmalıdır. O zaman sadece para cezası ödemeniz gerekmez, aynı zamanda yaralı aracı onarmanız gerekir.

Kendinizi cezalardan koruyabileceğiniz ve aynı zamanda güzel ve muhteşem bir arabaya binebileceğiniz bir seçenek var. Araç sahiplerinin yaptığı incelemeler, bunu uzmanlaşmış bir salonda koyulaştırarak yapmanız gerektiğini söylüyor. Arka lambaların tonları ne kadardır? Rusya'nın büyük şehirlerindeki fiyat, aracın modeline ve farın geometrisine bağlı olarak bir buçuk bin rubledir. Bu nispeten küçük bir miktardır. Ancak ödediğinizde kendinizi trafik polisi ve protokol müfettişlerinden koruyabilirsiniz. Uygulamada, özellikle de farlar doğru ve ustalıkla renklendirilmişse, çoğunlukla hiç kimse para cezasına çarptırılacaktır. Bu durumda lüminesans parlaklığı hemen hemen düşmez. Müfettiş büyük bir ihlal görürse, arızayı tamir etmesini isteyebilir. İncelemeler bunu yapacak bir filmle en kolay anlatıyor.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, belirli becerilerle bu şekilde ayarlama, bağımsız olarak yapılabilir. Her şeyi doğru yaparsanız ve talimatları izlerseniz, bu bir ihlal olarak değerlendirilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.