HobiMasa oyunları

"Columbus yumurta" - çocuklar ve yetişkinler için bir bağımlılık bulmaca oyunu

Sence yapmak Oyunlar her zaman olursa olsun yaş ne kadar ileri teknolojiye sahip ne de, popüler olacak. Bulmacalar geliştirmek mantıklı düşünme. onlar görsel malzemeyi kullanmak eğer, o da şekillenir. Farklı şekil ve boyutlarda dayalı oyunlar geometrik şekillerin mekansal hayal gücünü geliştirmeye yardımcı olur. Tangram, özellikle "Columbus yumurta" in, bu tür karşılaştırma parçası ve bütün durum analizi ve sentez olarak zihinsel süreçler oluşturur.

bulmaca nedir?

çözümler marifet göstermek gerekir bunun için herhangi bir görev, bulmaca sevk edecektir. Bu seni özel bilimsel bilgiyi ihtiyaç yanıt bulmak değil. sezgi ve yaratıcılık gerekli olma ihtimali yoktur.

bulmaca özel sınıflandırılması. Ancak, faaliyet dayalı gruba ayırmak mümkündür.

  1. Oyunun temeli - sözcüğü. Kendisi görev kararını ve sonuç tabii - tüm sadece sözlü veya yazılı dilin kullanımı ile yapılabilir. Bu bulmaca konularını gerektirmez. Onun örnek bulmaca veya şaklabanlık.
  2. öğeleri kullanarak ayarlama. Kibrit çöpleri ya kürdan, madeni para, düğme, kart: Evin içinde bulunması gerekir şeylerin herhangi oluşabilir.
  3. Bulmaca kağıt üzerinde tasvir. Bu bulmacalarla tüm türlerini içerir.
  4. özel yapılmış öğeleri ile oyunlar. Popüler örnekler: bulmaca, Rubik Küpü, yılan, "Columbus yumurta".

Bir geometrik bulmaca nedir?

Bu oyun için, ana figür bölüme ayrılmıştır. Bu, düz, düzenli ve çok detay üretir. ilk şekli hemen hemen herhangi biri olabilir. Tangram, örneğin, genellikle kare. Ve adı "Columbus yumurta" bulmaca bir yumurta andıran oval dayanmaktadır olduğu açıktır. Ana figür bir çember ya da kalp olduğu oyunları vardır.

öğeyi aldıktan başka bir şey, karmaşık şekli çeşit eklemeniz gerekir. Ve bu rakam tanınabilir olmalıdır. Bu katlama rasgele ve talimatları ikisi de olabilir. grafikler çizmek için Şema sadece siluetleri içeren veya anahatları bilgilerini temsil etmektedir. Tüm eğitim oyuncunun düzeyine bağlıdır.

Nasıl bulmaca kendisi yapılır?

Başka oyuncak olduğu gibi, bu tasarımcılar mağazasında satın alınabilir. Eğer kendi elleriyle "Columbus yumurta" yaparsanız Ama daha ilginç.

o yeniden tasarımcı parçaları farz olduğundan, malzemenin yoğun olması arzu edilir. Örneğin, sert karton ya da yumuşak plastikten bir parça için.

Oyunun üretim sürecini kolaylaştırmak amacıyla, yumurtanın aynı şekilde kaplı oval, üzerine inşa etmek mümkündür. Fakat biraz daha fazla vakit geçirmek ve bir yumurta çizebilirsiniz.

Önce bu iki dik çaplarının geçirmek olduğu bir daire çizmek gerekiyor. Daha sonra yumurta kesilecektir ilk çizgileridir. Daha sonra, parçalarından birinin uçlarına bu çapına eşit bir çapa sahip, iki daire tutun. Sonra büyük bir üçgen verecek daire, üç noktayı birleştiren bir çizgi çizmek gerekiyor. Onlar büyük daire içinde bitirmek gerekir. küçük bir daire aynı yarıçap üst ve alt çizin. yurtdışında yumurta tavuktan gösteri ve alt küçük üçgenler çizmek için size üç puan verecektir.

Sonuç oluşturulan şekiller, 5 çift olmalıdır:

  • Büyük ve küçük üçgenler;
  • Büyük ve küçük şekiller, bir üçgen benzer, ancak bir yuvarlak yüzü;
  • bir yamuk benzeyen parça, bir tarafı eğimlidir.

netlik ve nasıl ölçülü "Columbus yumurta" şemasının anlayış kolaylığı için aşağıda gösterilmiştir. parça yapboz bölünmüş olmalıdır Hattı, kırmızı vurgulanır.

Bu oyunun bazı düzenlemelerde yumurtanın içindeki küçük üçgenler içine birleştirilir görevi basitleştirmek etmektir.

Bir bulmaca ile Oyunun kuralları

İşin özü parçaları "Columbus yumurta" tasarımcı rakamları bırakmaya olmasıdır. Bu insanlar, hayvanlar veya kuşlar, araç ve mobilya, çiçek, harfleri ve rakamları olabilir.

oyunda kırılamaz sadece iki kural vardır:

  • İlk - tüm ayrıntıları kullanmak gerekir;
  • İkinci - parçaları bir araya koymak, gerektiği çarpı işareti olmamalıdır.

bir bulmaca ile toplantı halindeyken, yalnızca ayrıntılarını görmek ve neye benzediklerini düşünebiliriz. Bu "Columbus yumurta" oyunu basitleştirecek. Okul öncesi için bu madde bir zorunluluktur. böylece daha kolay olacağı için rakamları nasıl anlamak için. Bu noktada yanında hayal geliştirilmesi ve analiz edilmesi ve bölüme bütünü kırmak yeteneği katkıda bulunur.

Gerekli bir bulmaca becerileri ile oyunun geliştirilmesi ile basitten komplekse doğru hareket etmek. Birinci devre parçalarının sınırlarını gösteren çizgiler içermelidir. Sonra artık olabilir.

rakamları Katlama, bu beyaz bir kâğıt tabakası üzerine arzu edilen bir durumdur. Sonra daire ve ayrıntıları ve arka planını netleştirmek boyayabilirsiniz. Bu hayal geliştirmek ve oyun çeşitlendirmek için yardımcı olacaktır.

bulmacanın Olası şemaları

ilk aşamada 9 adet, bu şemaları kullanılabilir ki burada oyun basit bir versiyonunu, bir örnek olarak,.

bilenler ve hayranları için bir baş yardımcı çizgilerle olmadan resmi sığdırmak kırmak için.

Hiç kimse kayıtsız kalamaz. Bütün aile çözüm arayışlarında yer alacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.