Haber ve ToplumEkonomi

Bilgi ekonomisi

Bilgi Toplumu çerçevesinde ekonominin oluşumu sırasında daha fazla kaynak kullanmaya çalışıyor. Bunlar özellikle, işçilik, (bölgesel, grup, birey) özgürlüğü, sermaye, hem de ilgili verileri (sürekli güncellenir çeşitli bilgi ve bilgi, pratik beceriler,) dahil bulunmaktadır. Çalışma ve sermaye üretken faktörlerdir. Özgürlük ve bilginin bu faktörlerin etkili bir uygulama için gerekli olduğu düşünülen. Böylece, oluşturulan bilgi ekonomisi. Endüstriyel post-endüstriyel fazından geçişin sonucudur.

bilginin bir küre gibi bilgiler ekonomisi biliminin nispeten metaekonomika sanayi dalları olarak kabul edilebilir. teknolojinin etkin kullanımı amaçlayan bu sektör disiplin, bilimsel bilginin oluşumu ve bunları iletmek için araç. Bu hedefleri gerçekleştirmek için, çalışma bilgi teknolojilerinin maddi temelinin ekonomik yönlerini gerçekleştirdi. bilginin bahsedilen kürenin bir kaynak olarak, bu çalışma kapsamında özel bir şekilde hareket eder. Bu çalışmada piyasa yapısı ve devlet düzenlenmesinde faaliyet tek bir nesne, bazı yönlerini birleştirerek, bilgi ilişkilerin genel bir inceleme çerçevesinde yürütülen.

Bilgi ekonomisi çeşitli görevleri yerine getirir. Ana trendlerden biri oluşumu ve gelişimi sürecinde fonksiyonları, elektronik verilerin kürenin düzenli gelişim çalışmadır teknolojik yapı bilgisi. Bilgi ekonomisi faktörler ve koşulların bir çalışma sağlayan bu fonksiyonların bir en verimli yürütme altında.

Ürün çalışmaları elektronik veri alanındaki faaliyetlerinin verimliliğini artırmak için olası seçenekleri yansıtan, metodolojik teorik veya pratik sonuçlar ve önerileri olabilir.

Klasik kavramlara göre, sermaye gerçek formda görülür. O istihdam gelir (artan kar) oluşumuna katkıda nesneler (hammadde, makine, bina, arsa, vb), bir dizi gibiydi. Bu tanım, ölçülen potansiyel çıktı üretimi derecesi, nispeten küçük olduğu halka için de geçerlidir. Bu durumda, ana olaylar üretim alanında yer alıyor. Daha sonra o parayı çalmak için büyük bir parçası haline geldi. Bu bağlamda, sermaye sen çalışanlar işe veya araçları satın alabilirsiniz hangi ile belirli bir para girildiği gibi, para şeklinde düşünülmüştür.

yeni bilgiler ve özelliğinde bir bilgi kullanımının artması sırasında azaltılmış oranını fiziksel nesneler. Bu ağırlığını artırır fikri mülkiyetin. Bu sonuncu sorunun haklarının korunması ile sonuçlanır.

Uzmanlar mutlak koruma unutmayın fikri mülkiyet haklarının garanti edilemez. Ancak, kendi görüşüne göre, gerekli değildir. Bu durumda, görev belli "Optimum" kurmaktır. Bir yandan yazar (bireysel) yararlı bir yenilik fayda garanti ederken geçici süper kârlarının elde katkıda bulunur. Öte yandan, genel ekonomik, teknolojik, sosyal, kültürel ve politik potansiyelini geliştirmek amacıyla bu yeniliğin en geniş yayılmasını sağlayacaktır.

parasal sektör yenilikçi özellikler olduğunda Üstelik, sermaye biraz daha farklı bir statüde çalışmaya başlar. Ekonomik bilgi sistemleri parasal bilgi formundaki sermayenin kullanımını içerir. Sadece bir süreliğine edinir aynı anda Gerçek formu. Sonra tekrar parasal bilgilere dönüştürülür. özel bilgi bu bilgilerin içindedir Kullanılan ve üç durumları inceler: öneri yaklaşan durumun konuda tüm paydaşlar tarafından ileri sürülen yanı sıra bir teknoloji uzmanı bilgisine olarak, nasıl mesleki bilgi işçileri ve girişimcileri.

Bu tip Ekonomik bilgi sistemi işgücü hizmetleri profesyonel becerileri, aynı zamanda bireysel beceri ve bilgiye sadece dayanır gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.