ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kazan evi: nasıl doğru seçim yapmak için?

Birçok durumda, kazan tek yolu özel ev ısıtma olduğunu. pazar olarak bazı nedenler zorluklar için bu önemli cihazın seçim fiyatına sadece farklı modellerde sunar, aynı zamanda bir tür yakıt, enerji ve çalışma prensibi.

Eğer kazan seçimi geçin önce, sadece uzay ısıtma, ya da başka ve sıcak su almak isteyip istemediğinizi karar vermelidir. İkinci durumda, sen evi ısıtmak ve sürekli sıcak su var, böylece iki devre kazan üzerindeki seçim durdurmak için gereklidir. kazanlar Cooper farklı yakıtla çalışan farklı modeller sundu unutmayın.

yakıt tipine göre kazan sınıflandırılması

Çoğu durumda, yakıt seçimi belirleyici faktörlerden biridir. yakıt kullanılan kazanlar bağlı olarak ayrılır:

  • gaz;
  • elektrik;
  • katı;
  • mazot.

Katı yakıt kazanları Katı yakıt, böylece, yani, odun, kömür, kok ve üzerinde çalışan ısıtma cihazları olarak adlandırılır. kazanlar dizel enerji kaynağı dizel yakıttır. elektrik - gaz kazanları doğalgaz ve elektrik çalışır.

Nasıl bir pot seçilir?

Gaz elektriğe bağlı evlerde, gaz kazanları kullanın. Onlar yüksek kapasiteye sahip ve bu nedenle, herhangi bir sorun olmadan geniş alanları ısıtmak. Bunların temel dezavantajı farklı durumlarda izin yanı sıra, kazan bulunduğu ekipman odası elde edilmesidir.

Birincil ısıtma için elektrik kazanlar sadece küçük alanlarda kullanılır. Çoğu zaman bunlar ek veya yedek ısıtma görüntüleridir. Bu tür kazanların güç tüketimi oldukça yüksek olmasına, ancak düşük verimlilik nedeniyle. Bu tür cihazların ana avantajı boyut olarak küçük olan. Ayrıca, cihazın çalışma boyunca sabit denetim gerekmez.

Katı yakıt kazanları yüksek olması nedeniyle gücüne büyük ilgi görüyor. böylece bunların odun, kömür, briket, kok için kullanılır ve yakıt olarak. Onlar geniş alanları ısıtmak için kolay, ama sürekli dikkat gerektirir. Düzenli aralıklarla yakıt yükleme yapmak gereklidir. yadsınamaz bir avantaj tam özerklik olduğunu.

dizel Dizel kazanlar, gaz ile karşılaştırılabilir güç. Ama hizmette daha pahalıdır, ama yine de dizel yakıtı elektrikten daha ucuz olacaktır. Buna ek olarak, kazan ve özerk bu tür.

Bir kazanı seçerken, taban alanı ve gerekli kapasiteyi, yükleme olanağı ve diğer önemli ayrıntıları göz önünde bulundurun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.