ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Dizel brülör: ayarlama, onarım ve işletim prensibi

Herhangi bir ısıtma ekipmanları brülörün temel amacı bir karışım ve yanma hazırlamaktır. Farklı brülör çok sayıda vardır. Bazı katı yakıt yakan kazanlarda kullanılan, diğerleri sıvı yakıt ile çalışır. Yani, biz konuşacağız geçen ilgili. en çok kullanılan ve hangi edilir dizel brülör, önemli özellikleri şunlardır bakalım.

genel bakış

Dizel brülör sıvı yakıt kullanan ısıtma ekipmanları, yüklenir. Özellikle, bu tür egzersiz yapmak veya dizel gibi ağır yağlar, bahsediyoruz. Genellikle bu tür brülörler sivil ve endüstriyel kullanım için açık ekipman ile eşleştirilmiş. gaz boru hattı olduğu yerde Genellikle, ısıtma bu tip yüklenir. Bu olmasından kaynaklanmaktadır dizel yakıtı önemli aslında, buluşun kapsamını ve prevalansı sınırlama, doğal gaz, daha pahalıdır. Genel olarak, dizel kazanlar geleneksel gaz daha kötü değildir. Böylece yüksek verimlilik, ekonomi, iyi ısı dağılımı varsa ve tam otomatik hale getirilebilir. brülör sabit basınç sisteminde etkili bir şekilde çalışması için de korunmalıdır. Bu nedenle, kompresör yüklü ve onun için birkaç nedenden dolayı zordur istikrarlı bir enerji kaynağı sağlamak önemlidir edilir.

Kazan için yağ yakıcı: ilkesi eylem

en yakıcı nasıl çalıştığını kısaca göz atalım. Dizel tankından brülörlere verilir. özel pompa, pompa ve tank arasında yakıt sirküle edilmesi için gerekli olan bir geri dönüş hattı ile donatılmış bir yakıt kaynağı temin etmek için kullanılır. Bu durumda, ihtiyacı olduğu brülör kadar yakıt kullanır ve kalıntılar rezervuara geri döndürülür. Dizel gelmeden önce Ancak, filtre ve geçmelidir ısıtıcı. İlk aşamada, mekanik eleman çıkarılması, ikinci - yakıt uygun sıcaklığa ısıtılır.

Püskürtme enjektörleri yoluyla yanma odası içinde gerçekleştirilir. Aynı zamanda, hava enjeksiyon brülör tüp gerçekleşir. Form meşale hava girdabı oluşturacak özel bıçaklar yardımıyla kontrol edilir. Meme elektrotlar monte hemen önce karışımın ateşlemeyi sağlamak. Ve kazan için yağ yakıcı çalışır. Bütün bu süreç kontrol cihazları ile kontrol edilir.

brülörler sınıflandırılması Kısaca

Şu anda, üreticilerin müşterilere brülör üç tip sunuyoruz. Hepsi farklı tasarım özellikleri ve maliyeti var. Bu nedenle, tüm brülörler aşağıdaki gruplara ayrılabilir:

  • Tek kademeli - ayarlama ihtimali olmadan,% 100 güç modunda çalışabilir;
  • iki aşamalı - 100 ya da% 50 çalışma modunu ayarlamak mümkündür;
  • Modüle - genellikle 10 ila% 100 arasında değişir, geniş güç ayarlama yetenekleri vardır.

İkinci seçenek en çok tercih edilendir. Bu soğutucu sıcaklığı ince ayar olasılığı vardır gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Fakat bununla birlikte, bu tür cihazların profesyoneller tarafından yapılmalıdır, çünkü onların onarımlar oldukça pahalı ve zordur. Ancak, yağ yakıcılar ayarlanması artık gerek. Ve bu çok önemlidir.

Motorin brülörü Ayarlama

Genellikle ayar uzmanları tarafından yürütülür, ancak uygun arzu ayarlama çalışmaları ile elle yapılabilir. Tek aşamalı yazıcı kullanıyorsanız, çalışma oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Bütün manipülasyonlar, hava ve yakıt ayarlanan besleme, normal yanmayı sağlamak için aslında indirgenir. Böylece karışım, zenginleştirilmiş olmalıdır. Alev kalitesi göz ile tespit edilir. Ayar gerçekleştirilirse, duman CO ve CO 2 içeriğini belirleyecek bir gaz analizörü kullanmak mümkündür. brülör "değer" ise, o zaman ilk bir bütün ve her birey olarak kişileri ve performans birimlerini kontrol edilmelidir. Ama (modüle) güç kontrolü ile yağ yakıcılar ayarı oldukça zordur ve özel ekipman bunun için gereklidir.

Yeni bir yazıcı nasıl çalıştırılır

Eski dizel brülör arızalı ve tamir edilemez ise, tam bir yedek gerekir. Böyle bir çalışma kendi elleriyle gerçekleştirmek oldukça mümkündür. Bunu yapmak için, eski yazıcı kaldırıp enjektör bütünlüğünü ve kalitesini kontrol edilmelidir. Tıkanmış ise, o zaman, sıkıştırılmış hava ya da bir ince metal bir nesne ile temizlenmelidir. Bundan başka, önceden kontrol elektrot konumu ve performans çarkın. Fan elle kontrol etti. Çalışma sırasında, normal çalışma sinyali herhangi bir gereksiz gürültü (sürtünme düdük) olmamalıdır. çark üzerinde kama yivi sıkın unutmayın. Bir sonraki adım, kazan fırın kontrol etmektir. Kapı brülör üzerine monte edilmiştir. Bütün iş talimatlarına göre bir sırayla yapılmalıdır. ilk dizel yazıcı başlattığınızda, yakıt hortumu çıkarıp boş çalıştırmak unutmayın. Ve şimdi daha ileri gidelim.

Kendi elleriyle meşale yapma

Tipik olarak, uzmanlar tarafından yapılan daha az etkili ev yapımı brülör, bununla birlikte,% 5-10, yakıt tüketiminin artırılması hazırlanabilir. dikkate aldığımız önce, kroki karalamak ve her zaman fırın büyüklüğü ve kül emin olun. Eğer elleriyle tek aşamalı yağ yakıcı yaptıysanız, ilk monoblok tasarım kompresörlü edilir. Yakıcı gövdesi ve kapak için bir montaj kiti ile bir paket satın almak için tavsiye edilir. Bu brülör olarak jeneratör ile uyumluluğu dikkate gereklidir.

daha karmaşık, ama etkili kompresörlü brülör imalatı. Çin'de bir kompresör uygun konvansiyonel sprey tabancası gibi. Yakıt idareli tüketildiğinden, ve karışımın kalitesi uygun bir seviyede olduğunu ve ekipman gücünü ayarlamak mümkün olacak. elleriyle petrol brülör güvenli yapılmış ve varsa, diğerleri için herhangi bir tehlike oluşturmayacaktır.

Tamir dizel brülör

Eğer elleriyle tamir ettirmek karar verirseniz bu en temiz iş değil, sonra, bez üzerinde stok. İlk olarak, oksijen enjektör memesi içinden geçer emin olun. Genellikle bu suretle hamlacın kalitesinin düşmesine tıkanmış ve elde edilen karışım, zenginleştirilmiş değildir olur. enjektörler temizlendi, filtre için arayın. değiştirilmesi gerekiyorsa, bu yüzden onlar yaptı. atık yağ kullanılıyorsa ilave olarak, kirlenme kanal mümkündür. Bu tasfiye edilmelidir basınçlı hava ile hortumundan öncesi tahliye yakıt. Prensip olarak, bu onarım ve yağ yakıcılar ile sınırlıdır. Bazen elektrotlar durumunu kontrol etmek mantıklı. mekanik hasar gözlenmiştir veya aşınma ve yıpranma, bu bir kısmı veya montaj değiştirmek için en iyisidir.

Birkaç önemli ayrıntılar

Birçok uzman satın alma ile meşale dikkat etmenizi öneririz. Özel olarak, bu kazanın yanma gücünü geçmelidir güç aralığında bir değere sahiptir. Buna ek olarak, bu ayar türüne dikkat etmek mantıklı. Ev kullanımı yeterince Tek ve iki kademeli brülörlerde için. Ama küçük kazan için daha iyi seçenekler modüle. Bazı yakıcılar yakıtın bazı türdeki çalışamaz. Eğer yedekleme yakıt özen arzu edilir satın aldığınızda nedeni budur. Sonuç olarak, brülör dizel ve atık yağ eşit derecede iyi çalışması gerekir. Örneğin, iyi bir seçim yüksek güvenilirlik, aynı zamanda çeşitli yakıtların kullanılması olasılığını sadece bilinen bir dizel yakıcı "Lamborghini" olacaktı.

Sonuç

Bu yüzden yağ brülörler özellikleri hakkında sizinle konuştuk. Gördüğünüz gibi, gerekirse, bunlar kendi ellerinizle yapılabilir. Bu satışa hep Gerekirse, ilgilendiğiniz ekipman geniş bir ürün yelpazesi bulacaksınız. Dizel brülör "Lamborghini" ECO serisi sadece verimli ısı odası, ancak çevre umurumda da olabilir. Genel olarak, dizel ısıtma Eğer atık yağ erişimi yalnızca makul olarak tarif edilebilir. Böyle ekipman genellikle makine-bina ve diğer işletmelerde yüklü nedeni budur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.