Ev ve AileBayram

22 Ekim "Beyaz Turna" tatil. Tarih ve tatil özellikleri

22 Ekim - beyaz vinçlerin bayram. Bu unutulmaz gün de çok ötesinde Rusya ve BDT sadece bilinen, ancak. Büyük tatil Anavatan Savaşı savaş alanlarında ölen askerlerin anısına ve gömülü toplu mezarlarla. Bu şiirsel adı Eponymous şiiri R.Gamzatova sayesinde ortaya çıktı. Bu harika unutulmaz günün kurucusu oldu kim olduğunu.

yazar hakkında

Şair Dağıstan'da bulunan Tsada köyünde Eylül 1923 doğumlu. Şair ve SSCB Devlet Ödülü sahibi.

Araninskuyu okulu ve Avar Öğretmenler Koleji bitirdi. Sonunda o gazetenin, yönetmen yardımcısı olarak daha sonra, bir öğretmen olarak "Bolşevik dağlar" Bir muhabir çalıştı Dağıstan Radyo Komitesi'nin de editörlük yaptı. 1945 yılından bu yana, o Enstitüsü'nde eğitim başlar. Moskova'da Maksima Gorkogo. 1951 yılından bu yana, Resul Gamzatovich Dağıstan Yazarlar Birliği başkanı olarak görev yaptı. Bu pozisyonda ölümüne kadar devam etti.
Kariyeri Gamzatov dokuz yıl ile başladı. Çok erken şiirlerinde gazete ve dergilerde idi. şiir ilk koleksiyonu Avar dilinde 1943 yılında yayınlandı. Eserlerinin birçoğu sonradan şarkıları oldu.

Resul Gamzatovich hükümet ödüller, onur ve ödüller bir yeri vardır. Onun adı kuyu Rusya ve BDT ülkelerinde ötesine bilinir. Yazar eşinin mezarının yanında, Tarki-Tau dağı yakınında gömülü, 2003 yılında öldü.

Beyaz Turna tatili Tarihçesi

22 Ekim üzücü olaylardan biri, Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında ölenlerin anısına onur kutluyoruz. Ama neden vinçler kutlama simgesi olmuş? 22 Ekim tarihinde yapılan asker onuruna. Tatil beyaz vinçler şair kutlamak için sunulan Gamzatov Resul Gamzatovich. O - aynı adı taşıyan "Vinçler" şiirin yazarı.
Başlangıçta, bu gün sadece Dağıstan'da kutlandı ama yakında birçok şehir ve engin ülkenin ülkelere cop devraldı. Şiir Gamzatov da uğramıştır değişiklikleri yazılı. Şair hattının ilk sürümünü yazdı: daha sonra değiştirildi hangi "Ben atlı ... bazen düşünüyorum". şarkının ilk sanatçı - bu değişimin başlatıcısı Mark Bernes oldu. Bu duygulu eserlerin derin anlamı şarkı kitabı üzerinde büyük bir etki yarattı. "Asker" - şarkıcı eşanlamlı kelime "atlı" yerine önerdi. Bu şarkının bu versiyonu çok büyük bir kitleye duydu içindedir.
Dizeler şarkılar tatil için sloganı haline gelmiştir.

Dağıstan'da kutlama köye Gunib gerçekleşir. Burada 22 Ekim'de farklı ülkelerin temsilcileriyle gelmeye çalışıyordu. Beyaz Crane Bayramı birçok ülke ve kardeşçe cumhuriyetlerinde sonsuz barış ve dayanışma sembolüdür.

şiir yazmak için ivme şair tarafından ziyaret edildi Japonya'da meydana gelen üzücü bir olaydı. Ağustos 1945 yılında Hiroşima atom bombasının bir grev vardı.

patlamada yaralanan kişilerin On binlerce. Yani, Sadako Sasaki isimli sadece 8 yaşındaydı kişinin küçük kız,, radyasyon hastalığı kurbanı oldu. Japon geleneklerine göre, eğer hasta bir kişi bin origami vinçler yapar, DVGA, o kurtaracaktır. Sadako bin kağıt vinçleri yapmak zor çalıştı, ancak sadece 644. Bu hikaye derinden şair tarafından yakalanır yönetilen ve o "Beyaz vinçler" adlı bir şiir yazdım.

Ağustos 1986 yılında, ilk anıt betimleyen vinçleri keşfedildi. sostoyalosv Dağıstan açılışı. Bileşiminde temeli - vinç. Bu ilk "vinçler" anıt "Beyaz Crane" günlerinin kutlama için başlangıç noktası oldu.

sembol vinç

Neden tam vinç şiirsel kutlama sembolüdür? Pek çok kültürde, beyaz vinç maneviyat, barış, ışık ve ısı ta kendisidir. Hıristiyanlıkta ölümsüzlüğün sembolü, - - dürüstlük ve sabır Afrikalı halklar arasında - tanrıların habercisi Japonya'da, Çin'de uzun ömür somut halidir. Kafkasya'da savaşta öldürülen savaşçı ruhları beyaz vinç dönüştü ve gökyüzüne yükselmek olduğunu söyledi.

Birçok kültürde vinç - erkek ve tanrıların dünya arasındaki arabulucu. O kurtuluş ve ölümsüzlük, simgeleyen barış ve refah parlak işaretidir.

şiirsel dayanışma

22 Ekim'de Her yıl okullar, kütüphaneler, üniversiteler, kulüpler, yazar ve şairlerin ve birçok başka yerlerde ülkemizde ve yurt dışında edebi festivali "Beyaz Vinçler" davet etmek.

Epithet Gamzatov "Beyaz vinçleri" kutlayan bir şiirdir. Bu yaratılış Hatları onlar taş mezar taşlarındaki ölümsüzleştirilmektedir, olayı açtı.
Geleneksel olarak 22 Ekim beyaz vinçlerin ziyafeti düzenledi. şiir yüksek sayıda yazılı senaryo. Bu şiirsel skeçler Vatan için savaşlarda hayatlarını veren askerlere ithaf.

taş ölümsüzleştirdi

unutulmaz olayların uluslararası listesinde hazırlanıyor beyaz vinç, Feast of - 2009 yılında UNESCO Ekim 22 ilan etti. Bu dayanışma ve dünyadaki ölü asker şiirsel şarkı bir kutlama. günümüze kadar maalesef devam dünyada çeşitli savaşlar sırasında masum ölen askerin anma bu yıl dönümü edildi Anlamı.
Çoğu zaman unutulmaz binalar sonsuz ateş, vinç, görüntü anne ve bir askerin formunda yürütülür. tatil Bütün dünyada "Vinç" anıtlar oluşturulması başlangıcı oldu.

Tatil beyaz vinçler - 22 Ekim

Fotoğraf "Vinç" anıtlar bu sayfada görebilirsiniz. 1986 yılında bu tür ilk anıt köye Gunib açıldı. 22 Ekim anıta Her yıl savaş dönmedi asker onurlandıran düzenledi. Burada, Rus beyaz huş altında, Abşeron Alayı ve Highlanders Şamil'in asker toprağa verdik.

Memorial 1980 yılında "Vinçler" başlıklı St. Petersburg kentinde başladı.

Saratov Dağı Sokolov en yüksek "vinçler" anıtıdır. Açılış 9 Mayıs'ta 1982 yılında gerçekleşti. yapı Saratov o kurtuluşu için savaşan kenti, sembolize her biri 5 seviyeden oluşmaktadır. Üç kırk metrelik duvar vinci özgürlük ve saflık sembolü olarak çerçeveli edilmektedir.

2015 yılında Astrahan Nazilere üzerinde Büyük Zafer yetmişinci yıldönümü "Beyaz Vinçler" adında bir anıt dikildi anmak için.


Bu Zafer parkı içerisinde bulunmaktadır. Stel ondört metre yüksekliğinde anıt üzerinde yukarı billowing, çalışma vinçleri verir. Bu sonsuz ve saflık sembolüdür.

ilginç gerçekler

Dağıstan'da ilk "uçan" Anıtın açılışı sonrasında ülke genelinde ve yurt dışında yüzen vinç betimleyen anıt heykel dik başladı. Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Dağıstan ve diğer birçok ülke ve cumhuriyetlerin expanses en bilinen eserlerinden Ondokuz.
yürütülmesi sonra Markom Bernesom şarkı "Beyaz vinçler" popülerliği ülke dışında büyümeye başladı. Özellikle popüler olay UNESCO listesinde bu önemli günün tanıtımı nedeniyle oldu. İngiliz şarkıcı Marc Almond başlığı «Storks» altında İngilizce bir single kaydetti. 2008 yılında, Polonyalı grup «Majdanek Waltz» şarkısını «Zurawi» kaydedildi.

Sonuç

22 Ekim'de "vinçler" anıt-görmek gerekir. Tatil beyaz vinçler sadece ölü asker anıyı sembolize değil, aynı zamanda parlak bir barış için umut. Sıradan askerlerin Öpücüğü ustalık evlerini ve muazzam gücüne korumak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.