SağlıkSağlıklı beslenme

Buğday hububat. Farklı hububat dayalı ürünün faydalı özellikleri

insanlık çağlarda çalıştı tahılların ilk kesinlikle buğday oldu. Hatta İncil kaynaklarda, bu ürünün tekrar tekrar bahsedilmiştir. nitelikleri buğday önemli "kişi" öğle bayram yapmak tadın. Aynı patates veya baklagiller bitkileri daha büyük bir büyüklük sırasına ait kalori gıda bileşeni.

darı ayıklamak için nasıl

Darı toprak ve öğütülmüş olan darı, elde edilir. Bu şekilde elde edilen tahıl her tahıllar, çorbalar, soslar, pudingler, fırınlanmış darı ve diğer yemekler için temel oluşturur. Bu temel vitamin ve kişi için gerekli olan minerallerin bir numarası vardır. Böyle magnezyum, fosfor ve demir gibi mineraller, bazıları hakkında unutmayın.

Buğday tahıllar, kullanışlı özellikler

Ne kadar yararlı buğday lapası? Darı - detoksifiye etmek için mükemmel bir malzeme (vücudun temizleyici olarak adlandırılan). Ayrıca ortadan kaldırır ağır metalleri vücudunda biriken. Eğer tehlikeli koşullarda veya bölge istikrarsız ortamda çalışma uzun bir zaman varsa - sadece darı yemekleri pişirmek için zaman zaman unutma. Buğday hububat ayrıca sindirim organları uyarır ve gerekirse, döviz dengesinin ayarlanmasında, onları saflaştırılmış.

Ama yüksek kalorili hububat büyük besin takviyesi olabilir. Burada hiçbir aldatma yoktur. Buğday püresi, bu hazırlandığı tahılların yararlı özellikleri sayesinde, benzersiz bir ilaçtır. Kalp ve kandaki kolesterol (temizler ve damarları patlatacağız) güçlendirir, kan basıncını normalleştirir. Ne yazık ki, darı yemekler sayısı hala azdır. Genel bir kural olarak, darı lapası pişirmek veya çorba darı eklendi. Örneğin, aslında buğday lapası pişirme zor bir şey yoktur.

Başka ne buğday lapası ünlüdür biliyor musunuz? Bu ürün yararlı özellikleri, karaciğer, genitoüriner sistem ile elde cildin yenilenmesine edildi. Bu yemek diyabetli kişiler için vazgeçilmezdir. Yani olarak pankreası iltihaplı değil, doktorlar kuvvetle işlenmemiş darı ile aşılanmış darı suyu, kullanma önerilir. Bu şu tarifi hazırlanır:

  • Darı dikkatle durulayın ve kurumasına izin verilmelidir.
  • Kuruduktan sonra, kaynar su dökün ve birkaç saat bekletin. Şekil değiştirme.
  • 150-200ml yiyin. Yemeklerden önce kaynatma günde 3 defa.

Darı hazır yemek başladıktan sonra yaklaşık yarım saat olabilir belirler.

Pişirme lapası Little sırları

lapası lezzetli pişirmek varsa, sağlık artıracak ve ruh iyimser olduğunu. ruh sağlığı doğal dengeleyici - Bu ürün folik asit açısından zengin olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir burun akıntısı darı tedavi etmek mümkün mü? O, evet çıkıyor! Taze darı lapası keten yapılmış küçük torbalar içinde sarılır ve burun boşluğuna uygulanır. Gerçekten benzersiz buğday lapası! sahip olduğu Faydalı özellikleri, tadı, bu ürünün bir kraliyet çanak olun.

Bize yemek hileler geri dönelim. Darı, acı vermek pişirmeden önce kaynar su buhar değil. Pat tahıl veya sıcak bir tavanın üzerinde kurutun. İşte nasıl işlenmiş buğday tahıllar, kaybolmamasını kullanışlı özellikleri.

Şimdi darı pişirmeye başlayabilirsiniz. bir kuru cam üzerinde taneler 10-15 dakika için hazır olana kadar su, kaynama 2-3 bardak ilave edildi. Ardından ana yemek birkaç dakika buhara bıraktı. Böyle baharatlar, soslar veya gravies çeşitli tat eklenebilir, "vurgulamak" yapmak için, püresi, basit tarifi. Çok lapası diğer yemekler için pprekrasnym garnitür olabilir.

buğday lapası, yararlı özellikleri ve filizlenmiş buğday tanelerinden yüzden, yadsınamaz yapılan ise, bu yemeğin faydası birkaç kat artar!

düzenli buğday ve diğer tahıl darı yemekleri yeme unutulmamalıdır Özetlemek gerekirse, sağlıklı olacaktır ve ruh hali her zaman en üstte olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.